FLK-D25 SUB/S
-
Overgangsmodul
2283621
VARIOFACE modul, med skruetilslutning og D-sub miniature-stiftdel, til montering på NS 35/7,5 eller NS 32, poltal 25 (separat prøvestikbøsning pr. kanal)
Produktdetaljer
| Produkttype | Overgangsmodul |
| Produktfamilie | VARIOFACE |
| Poltal | 25 |
| Isoleringsegenskaber | |
| Overspændingskategori | II |
| Forureningsgrad | 2 |
| Mærkespænding UN | 125 V AC |
| Maks. strømværdi pr. forgrening | 2,5 A |
| Total strøm for alle forgreninger maksimalt | 37 A |
| Fieldniveau | |
| Tilslutning iht. standard | IEC / EN |
| Tilslutningstype | Skruetilslutning |
| Afisoleringslængde | 8 mm |
| Skruestørrelse | M3 |
| Bemærk | Separat prøvestikbøsning pr. kanal |
| Ledertværsnit stiv | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit fleksibelt | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertværsnit AWG | 24 ... 12 |
| Styringsniveau | |
| Tilslutningstype | D-SUB stiftdel |
| Poltal | 25 |
| Statusvisning forefindes | nej |
| Mål på vare | |
| Bredde | 71 mm |
| Højde | 51,6 mm |
| Dybde | 51,2 mm |
| Farve | grøn (RAL 6021) |
| Isolationsmateriale kapsling | Polyamid 6 grøn |
| Omgivelser | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 50 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 70 °C |
| Standarder | IEC 60664 |
| DIN EN 50178 |
| Monteringstype | Bæreskinnemontering |
| Monteringsposition | vilkårlig |
| Bemærk til driften | For den tilsigtede brug skal specifikationerne i installationshåndbogen (se Downloads) overholdes. Ved anvendelser eller brug med tredjepartsprodukter skal den pågældende tredjepartsproducents specifikationer, sikkerheds- og advarselsinstruktioner også overholdes. |
| Varenummer | 2283621 |
| Pakningsenhed | 5 Stk. |
| Minimum bestillingsmængde | 1 Stk. |
| Bemærk | Ordrebundet produktion (varer tages ikke retur) |
| Produktnøgle | DK2182 |
| GTIN | 4017918055561 |
| Vægt pr. stk. (inkl. indpakning) | 116,98 g |
| Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) | 104,716 g |
| Oprindelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstof (CAS-No.) | Intet stof med en massefraktion på mere end 0,1% |
Kompatible produkter
-
-
CABLE D-SUB-S/.../.../... - Kabler 2302340
-
CABLE D-SUB-B-B-S/.../.../... - Kabler 2302421
-
CABLE-D25SUB/B/S/ 50/KONFEK/S - Kabler 2302120
-
CABLE-D25SUB/B/S/100/KONFEK/S - Kabler 2302133
-
CABLE-D25SUB/B/S/150/KONFEK/S - Kabler 2302146
-
CABLE-D25SUB/B/S/200/KONFEK/S - Kabler 2302159
-
CABLE-D25SUB/B/S/300/KONFEK/S - Kabler 2302162
-
CABLE-D25SUB/B/S/400/KONFEK/S - Kabler 2302175
-
CABLE-D25SUB/B/S/600/KONFEK/S - Kabler 2302188
-
CABLE-D25SUB/B/S/HF/S/ 1,0M - Kabler 1066665
-
CABLE-D25SUB/B/S/HF/S/ 2,0M - Kabler 1066666
-
CABLE-D25SUB/B/S/HF/S/ 3,0M - Kabler 1066667
-
CABLE-D25SUB-B-S-HF-S/... - Kabler 1075559
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/0,5M - Kabler 2926153
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/1,0M - Kabler 2926166
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/1,5M - Kabler 2926179
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/2,0M - Kabler 2926182
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/3,0M - Kabler 2926195
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/4,0M - Kabler 2926205
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/6,0M - Kabler 2926218
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/10M - Kabler 2906214
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/15M - Kabler 2906215
-
CABLE-D-25SUB/F/OE/0,25/S/20M - Kabler 2906216
-
CABLE-D-25SUB-F-OE-0,25-S/... - Kabler 2900906
PHOENIX CONTACT A/S
Hammerholmen 43C, 1. tv. 2650 Hvidovre