FLKMS-2KS50/32IM/YCS
-
Passivmodul
2901896
Modul med 32 kanaler med 3-leder-skruetilslutning og redundant tilslutningsstik. Egnet til Yokogawa-kort ADV151, ADV161, ADV551, ADV561.
Produktdetaljer
| Produkttype | Overgangsmodul |
| Antal kanaler | 32 |
| Isoleringsegenskaber: Luft- og krybestrækninger | |
| Isolering | Funktionsisolation |
| Overspændingskategori | II |
| Forureningsgrad | 2 |
| Driftspændingsområde | 19,2 V DC ... 26,4 V DC |
| Sikring | 2 A 5x20 (hurtig) (F101, F102) |
| Strøm (pr. gren) | ≤ 1 A |
| Strøm (Spændingsforsyning) | ≤ 2 A (TU = 50 °C) |
| ≤ 1,8 A (TU = 60 °C) | |
| ≤ 1,5 A (TU = 70 °C) | |
| Luft- og krybestrækninger | |
| Mærkeisolationsspænding | 50 V |
| Mærkeimpulsholdespænding | 0,5 kV (1,2 / 50 μs) |
| Understøttet styring: YOKOGAWA CS3000 CentumVP | |
| Passende I/O-kort | ADV151 |
| ADV161 | |
| ADV551 | |
| ADV561 | |
| Understøttet styring: YOKOGAWA STARDOM | |
| Passende I/O-kort | NFDV151 |
| NFDV161 | |
| NFDV551 | |
| NFDV561 | |
| Tilslutning 1 (kontrolniveau) | |
| Tilslutningstype | Yokogawa, KS kompatibel |
| Antal tilslutninger | 2 |
| Poltal | 50 |
| Bemærk | Brugbare systemkabler: Phoenix Contact YUC50, Yokogawa AKB331 |
| Tilspændingsmoment | 0,5 Nm |
| Deling | 2,54 mm |
| Tilslutning 2 (fieldniveau) | |
| Tilslutningstype | Skruetilslutning |
| Afisoleringslængde | 7 mm |
| Skruestørrelse | M3 |
| Poltal | 96 |
| Ledertværsnit stiv | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit stiv (2 ledere med samme tværsnit) | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertværsnit fleksibelt | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| 0,25 mm² ... 1,5 mm² (Terminalrør uden kunststofkrave) | |
| 0,25 mm² ... 2,5 mm² (Terminalrør med kunststofkrave) | |
| Ledertværsnit fleksibel (2 ledere med samme tværsnit) | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| 0,2 mm² ... 0,75 mm² (Terminalrør uden kunststofkrave) | |
| 0,5 mm² ... 0,5 mm² (TWIN-terminalrør med kunststofkrave) | |
| Ledertværsnit AWG | 24 ... 12 |
| Tilspændingsmoment | 0,5 Nm ... 0,6 Nm |
| Deling | 5,08 mm |
| Tilslutning 3 (forsyning) | |
| Tilslutningstype | Skruetilslutning |
| Afisoleringslængde | 8 mm |
| Skruestørrelse | M3 |
| Poltal | 8 |
| Ledertværsnit stiv | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit stiv (2 ledere med samme tværsnit) | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertværsnit fleksibelt | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| 0,25 mm² ... 2,5 mm² (Terminalrør uden kunststofkrave) | |
| 0,25 mm² ... 2,5 mm² (Terminalrør med kunststofkrave) | |
| Ledertværsnit fleksibel (2 ledere med samme tværsnit) | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| 0,25 mm² ... 0,75 mm² (Terminalrør uden kunststofkrave) | |
| 0,5 mm² ... 1,5 mm² (TWIN-terminalrør med kunststofkrave) | |
| Ledertværsnit AWG | 24 ... 12 |
| Tilspændingsmoment | 0,5 Nm ... 0,6 Nm |
| Deling | 5,08 mm |
| Statusvisning forefindes | ja, for spændingsforsyning |
| Driftspændingsvisning | LED grøn |
| Mål på vare | |
| Bredde | 180,3 mm |
| Højde | 111,8 mm |
| Dybde | 69,2 mm |
| Omgivelser | |
| Kapslingsklasse (Modul) | IP00 |
| Kapslingsklasse (Monteringssted) | ≤ IP54 |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -20 °C ... 70 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -20 °C ... 70 °C |
| Højde | ≤ 2000 m |
| UKCA | |
| Certifikat | UKCA-konform |
| Luft- og krybestrækninger | |
| Standarder | EN IEC 60664-1 |
| Monteringstype | Bæreskinnemontering |
| Monteringsposition | vilkårlig |
| Bemærk til driften | For den tilsigtede brug skal specifikationerne i installationshåndbogen (se Downloads) overholdes. Ved anvendelser eller brug med tredjepartsprodukter skal den pågældende tredjepartsproducents specifikationer, sikkerheds- og advarselsinstruktioner også overholdes. |
| Varenummer | 2901896 |
| Pakningsenhed | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmængde | 1 Stk. |
| Salgsnøgle | DK218N |
| Produktnøgle | DK218N |
| GTIN | 4046356639101 |
| Vægt pr. stk. (inkl. indpakning) | 603,4 g |
| Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) | 603,4 g |
| Toldtarifnummer | 85369010 |
| Oprindelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27141152 |
| ECLASS-15.0 | 27141152 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC002780 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121400 |
| EU RoHS | |
| Opfylder kravene iht. RoHS-direktivet | Ja |
| undtagelser hvis kendt | 7(a), 7(c)-I |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
En artikelrelateret China RoHS-deklarationstabel kan findes i downloadområdet for den respektive artikel under "Leverandørerklæring". For alle varer med EFUP-E gælder det, at ingen China RoHS-deklarationstabel er udstedt og påkrævet.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstof (CAS-No.) | Hexahydromethylphthalic anhydride (CAS-No.: Ikke relevant) |
| Lead (CAS-No.: 7439-92-1) | |
| SCIP | 23028ed7-0b4c-4712-b127-92d61c5f3409 |
Kompatible produkter
-
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/2000/YCS - Kabler 2314820
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/3000/YCS - Kabler 2901018
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/3500/YCS - Kabler 2901019
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/4000/YCS - Kabler 2901020
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/4500/YCS - Kabler 2902909
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/8000/YCS - Kabler 2321868
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/ 200/YCS - Kabler 2314590
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/ 300/YCS - Kabler 2314781
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/ 400/YCS - Kabler 2314794
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/1000/YCS - Kabler 2314804
-
FLK-MIL50/EZ-DR/KS/1200/YCS - Kabler 2909875
-
FLK-MIL50-EZ-DR-KS-YCS/... - Kabler 1770153
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 200/YUC - Frontadapter 2314299
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 300/YUC - Frontadapter 2314309
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 400/YUC - Frontadapter 2314312
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 500/YUC - Frontadapter 2321499
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 600/YUC - Frontadapter 2314927
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 700/YUC - Frontadapter 2321509
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 800/YUC - Frontadapter 2314930
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/ 900/YUC - Frontadapter 2321512
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1000/YUC - Frontadapter 2314325
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1100/YUC - Frontadapter 2321389
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1200/YUC - Frontadapter 2321525
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1500/YUC - Frontadapter 2314338
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1700/YUC - Frontadapter 2321541
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/1900/YUC - Frontadapter 2321567
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/2000/YUC - Frontadapter 2314503
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/2500/YUC - Frontadapter 2314516
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/3000/YUC - Frontadapter 2314529
-
FLK 50-PA/EZ-DR/KS/5000/YUC - Frontadapter 2318981
-
FLK 50-PA-EZ-DR-KS-YUC/... - Frontadapter 1770166
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 200/YUC - Frontadapter 2904740
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 300/YUC - Frontadapter 2904741
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 400/YUC - Frontadapter 2904742
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 500/YUC - Frontadapter 2904636
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 600/YUC - Frontadapter 2904743
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 700/YUC - Frontadapter 2904744
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 800/YUC - Frontadapter 2904745
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/ 900/YUC - Frontadapter 2904746
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/1000/YUC - Frontadapter 2904637
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/1500/YUC - Frontadapter 2904638
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/2000/YUC - Frontadapter 2904487
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/2500/YUC - Frontadapter 2904639
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/3000/YUC - Frontadapter 2904640
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/3500/YUC - Frontadapter 2904641
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/4000/YUC - Frontadapter 2904642
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/4500/YUC - Frontadapter 2904643
-
FLK 50-PA/EZ-DR/HF/KS/5000/YUC - Frontadapter 2904644
-
FLK 50-PA-EZ-DR-HF-KS-YUC/... - Frontadapter 1770163
PHOENIX CONTACT A/S
Hammerholmen 43C, 1. tv. 2650 Hvidovre