VIP-2/PT/FLK14/LED
-
Overgangsmodul
2904249
VARIOFACE-modul, med vinkelfjederkrafttilslutning og fladkabelstik, til montering på NS 35-bæreskinner, med stiftdel samt korte og lange låsebøjler til bøsningsdele, poltal: 14, med LED
Produktdetaljer
| Produkttype | Overgangsmodul |
| Produktfamilie | VARIOFACE Professional |
| Poltal | 14 |
| Isoleringsegenskaber | |
| Overspændingskategori | II |
| Forureningsgrad | 2 |
| Mærkespænding UN | 24 V DC |
| Maks. strømværdi pr. forgrening | 1 A |
| Fieldniveau | |
| Tilslutningstype | Push-in-tilslutning |
| Afisoleringslængde | 8 mm |
| Ledertværsnit stiv | 0,14 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertværsnit fleksibelt | 0,14 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertværsnit AWG | 26 ... 14 |
| Styringsniveau | |
| Tilslutningstype | IDC/FLK-stiftdel |
| Antal tilslutninger | 1 |
| Poltal | 14 |
| Deling | 2,54 mm |
| Statusvisning | LED |
| Statusvisning forefindes | ja |
| Mål på vare | |
| Bredde | 41,9 mm |
| Højde | 72,1 mm |
| Dybde | 56 mm |
| Farve | grå (RAL 7042) |
| Brændbarhedsklasse efter UL 94 | V0 |
| Isolationsmateriale kapsling | Polyamid PA, uforstærket |
| Omgivelser | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -20 °C ... 50 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -20 °C ... 70 °C |
| Standarder | IEC 60664 |
| DIN EN 50178 |
| Monteringstype | Bæreskinnemontering |
| Monteringsposition | vilkårlig |
| Bemærk til driften | For den tilsigtede brug skal specifikationerne i installationshåndbogen (se Downloads) overholdes. Ved anvendelser eller brug med tredjepartsprodukter skal den pågældende tredjepartsproducents specifikationer, sikkerheds- og advarselsinstruktioner også overholdes. |
| Varenummer | 2904249 |
| Pakningsenhed | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmængde | 1 Stk. |
| Bemærk | Ordrebundet produktion (varer tages ikke retur) |
| Salgsnøgle | DK2121 |
| Produktnøgle | DK2121 |
| GTIN | 4046356813600 |
| Vægt pr. stk. (inkl. indpakning) | 111,6 g |
| Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) | 111,6 g |
| Toldtarifnummer | 85366990 |
| Oprindelsesland | US |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121432 |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
En artikelrelateret China RoHS-deklarationstabel kan findes i downloadområdet for den respektive artikel under "Leverandørerklæring". For alle varer med EFUP-E gælder det, at ingen China RoHS-deklarationstabel er udstedt og påkrævet.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstof (CAS-No.) | Intet stof med en massefraktion på mere end 0,1% |
Kompatible produkter
-
-
FLK EZ-DR-S.../.../... - Kabler 2295046
-
FLK 14/EZ-DR/ 30/KONFEK - Kabler 2295729
-
FLK 14/EZ-DR/ 50/KONFEK - Kabler 2288901
-
FLK 14/EZ-DR/ 100/KONFEK - Kabler 2288914
-
FLK 14/EZ-DR/ 150/KONFEK - Kabler 2288927
-
FLK 14/EZ-DR/ 200/KONFEK - Kabler 2288930
-
FLK 14/EZ-DR/ 250/KONFEK - Kabler 2288943
-
FLK 14/EZ-DR/ 300/KONFEK - Kabler 2288956
-
FLK 14/EZ-DR/ 400/KONFEK - Kabler 2288972
-
FLK 14/EZ-DR/ 500/KONFEK - Kabler 2290834
-
FLK 14/EZ-DR/ 600/KONFEK - Kabler 2290863
-
FLK 14/EZ-DR/ 800/KONFEK - Kabler 2299563
-
FLK 14/EZ-DR/1000/KONFEK - Kabler 2299576
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 50/KONFEK - Kabler 2305952
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 100/KONFEK - Kabler 2305965
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 150/KONFEK - Kabler 2305978
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 200/KONFEK - Kabler 2305981
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 300/KONFEK - Kabler 2304759
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 400/KONFEK - Kabler 2304762
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 500/KONFEK - Kabler 2304717
-
FLK 14/EZ-DR/HF/ 600/KONFEK - Kabler 2306003
-
FLK 14-EZ-DR-HF/... - Kabler 2314040
-
FLK 14/EZ-DR/ 50/KONFEK/S - Kabler 2296977
-
FLK 14/EZ-DR/ 100/KONFEK/S - Kabler 2296980
-
FLK 14/EZ-DR/ 120/KONFEK/S - Kabler 2299071
-
FLK 14/EZ-DR/ 150/KONFEK/S - Kabler 2296993
-
FLK 14/EZ-DR/ 180/KONFEK/S - Kabler 2299084
-
FLK 14/EZ-DR/ 200/KONFEK/S - Kabler 2297002
-
FLK 14/EZ-DR/ 300/KONFEK/S - Kabler 2299013
PHOENIX CONTACT A/S
Hammerholmen 43C, 1. tv. 2650 Hvidovre