81324,204 S00050
-
Mobile panel
2400585
Mobile panel, 26.4 cm / 10.4"-TFT display (Modstandsdygtig industri-touchscreen), 800 x 600 pixel (SVGA), 262144 farver, Xscale® PXA320, 806 MHz, 1x USB Host 1.1, 1x Ethernet (10/100 Mbit/s), RJ45, Windows® CE 6.0, Movicon™, uden bussystem.
Produktdetaljer
| Anvendelsesbegrænsning | |
| EMC-bemærkning | EMC: Klasse-A-produkt, se producentforklaring i downloadområdet |
| Produkttype | Betjeningsenhed. |
| Computerdata | |
| Processor | Xscale® PXA320, 806 MHz |
| Styresystem | Windows® CE 6.0 |
| Abejdslager | 128 MB SDRAM |
| 1 MB SRAM | |
| Datahukommelse | NAND-Flash, 1 GB |
| Display | |
| Displaytype | 26.4 cm / 10.4"-TFT |
| Skærmopløsning | 800 x 600 Pixel (SVGA) |
| Touch-teknologi | Modstandsdygtig industri-touchscreen |
| Display-belysningstype | LED |
| Lysstyrke | 340 cd/m² typisk (kan reguleres) |
| MTBF | 50000 h |
| Farveskala | 262144 farver |
| Aflæsningsvinkel venstre | 70,00 ° |
| Aflæsningsvinkel højre | 70,00 ° |
| Aflæsningsvinkel oppe | 50,00 ° |
| Aflæsningsvinkel nede | 60,00 ° |
| Grænseflader | 1x USB Host 1.1 |
| Valgfri grænseflader | Ingen |
| Netværk | 1x Ethernet (10/100 Mbit/s), RJ45 |
| Bussystem | uden bussystem |
| Anvendersoftware | Movicon™ |
| Levetid batteri | 5 år (typ.) |
| Forsyning | |
| Strømforbrug typisk | 0,8 A |
| Realtidsur | |
| Realtidsur | Ja |
| Forsyning | |
| Netdel | 24 V DC ±20 % |
| Monteringstype | uden |
| Omgivelser | |
| Kapslingsklasse | IP65 |
| Omgivelsestemperatur (drift) | 0 °C ... 50 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 70 °C |
| Højde | 3000 m |
| Relativ luftfugtighed (drift) | 20 % ... 85 % |
| Chok | 15g, efter IEC 60068-2-27 |
| Vibration (drift) | 1g iht. EN 60068-2-6 |
| Udvendigt mål | |
| Bredde / Højde / Dybde | 311 mm / 281 mm / 135 mm |
| Varenummer | 2400585 |
| Pakningsenhed | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmængde | 1 Stk. |
| Produktnøgle | DRCAEZ |
| GTIN | 4055626110783 |
| Vægt pr. stk. (inkl. indpakning) | 3.200 g |
| Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) | 3.200 g |
| Oprindelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstof (CAS-No.) | Intet stof med en massefraktion på mere end 0,1% |
Kompatible produkter
-
-
USB FLASH DRIVE - USB-memorystick 2402809
-
VL 1 GB CF - Memorycard 2913155
-
VL 4 GB CF - Memorycard 2913157
-
VL 8 GB CF - Hukommelse 2913158
-
HMI SCB MOUNTING KIT 4 - Monteringstilbehør 2701384
-
HMI SCB MOUNTING KIT 6 - Monteringstilbehør 2701385
-
HMI SCB MOUNTING KIT 8 - Monteringstilbehør 2701387
-
HMI WALL MOUNTING KIT - Monteringstilbehør 2701380
-
HMI BATTERY - Batteri/Akku 2701383
-
MSTB 2,5/ 3-STF BD:1-3 - Printkortstik 1896381
PHOENIX CONTACT A/S
Hammerholmen 43C, 1. tv. 2650 Hvidovre