Цифрові продукти допомагають оптимізувати охолодження розподільної шафи

Огляд

Thermal Design Integration  

Thermal Design Integration для енергоефективних розподільних шаф

  • Компанії Eplan, Phoenix Contact та Rittal об'єднали свої зусилля, щоб підтримати розробників шаф в рішенні завдань, пов'язаних з енергоефективністю, безперебійною роботою розподільної шафи та виконанням вимог стандарту для розподільних шаф DIN EN 61439.
  • Рішення Thermal Design Integration дозволяє оптимізувати охолодження та налагодити безперебійну роботу розподільних пристроїв.

Застосування

Продукція і дані для цифрових продуктів  

Phoenix Contact надає продукцію та дані для цифрових продуктів

Під час розрахунку розсіюваної потужності компонентів розподільної шафи часто забувають про втрату потужності на кабелях та точках з'єднання. Тепловізори розподільної шафи, окрім активних компонентів, часто також показують дуже теплі клемні колодки. Встановлена нормами максимально допустима розсіювана потужність клем пояснює, звідки виникають високі температури.

Клема на 16 мм2 згідно з нормами може мати до 3,42 Вт розсіюваної потужності; значення для найбільш поширених клем на 2,5 мм2 складає 1,08 Вт. Те саме стосується, в принципі, кожної точки з'єднання в розподільній шафі.

При ретельному плануванні розподільної шафи планувальник має враховувати також надходження тепла від багатьох точок з'єднання. Через велику кількість клем і точок з'єднання ця задача може бути ефективно вирішена тільки за рахунок використання програмного забезпечення.

Рішення

Smart Engineering and Production 4.0  

Smart Engineering and Production 4.0

Враховуючи описане вище, партнери розробили концепцію, що забезпечую максимально можливу підтримку планувальників на базі програмного забезпечення Eplan. Важливим аспектом для енергоефективної конструкції шафи є відповідне визначення параметрів кондиціонування з урахуванням монтажних умов та умов навколишнього середовища.

Eplan Pro Panel було доповнено деякими відповідними функціями. Таким чином поліпшується планування розподільної шафи з кліматично-технічної точки зору. Найчастіше причина перевищення допустимої температури компонентів розподільної шафи полягає не в недостатній потужності охолоджувальних пристроїв, а в розташуванні компонентів в шафі. Відсутність обтікання пристрою при цьому часто є наслідком блокування потоків повітря іншими компонентами. Те ж саме відноситься й до вхідних та вихідних отворів пристроїв з самовентиляцією.

Для коректного розташування елементів в розподільній шафі важливо, щоб під час планування була доступна та приймалась до уваги інформація виробника щодо максимальної розсіюваної потужності, мінімальних відстаней та напрямків потоків при самовентиляції.

Тому компанія Phoenix Contact протягом певного часу надає дані своїх пристроїв в різних електронних форматах. Через численні переваги формат BMEcat з класифікацією eCl@ss встановлений як стандарт де-факто, а тому використовується найчастіше. Таким чином, даними, які необхідні для правильного компонування та кондиціонування розподільної шафи, можна просто обмінюватися в цифровому форматі. Розширені дані пристроїв для багатьох компонентів від Phoenix Contact можна отримати на порталі даних Eplan Data Portal. Закінчивши віртуальний монтаж та встановивши положення всіх пристроїв, планувальник може застосовувати кліматичне рішення.

Висновок

В рамках ініціативи Smart Engineering and Production 4.0 (SEAP) три підприємства підхоплюють результати роботи альянсу Green Carbody Technologies. Рішення Thermal Design Integration дозволяє оптимізувати охолодження та налагодити безперебійну роботу розподільних пристроїв.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити