Тривимірна еталонна модель архітектури RAMI 4.0

Огляд

Еталонна модель архітектури Industrie 4.0 (RAMI 4.0)  

Еталонна модель архітектури Industrie 4.0 (RAMI 4.0)

  • Еталонна модель архітектури перспективного проекту Industrie 4.0 (RAMI 4.0) була представлена на Hannover Messe 2015.
  • Через складність та незвичайне тривимірне подання, використання RAMI 4.0 частково перетворюється на виклик.

Застосування

Піраміда автоматизації RAMI 4.0  

Розширена піраміда автоматизації для RAMI 4.0

Згідно з глосарієм технічного комітету VDI/VDE-GMA 7.21 Industrie 4.0 еталонна модель визначається як модель, що широко використовується і визнана доцільною для виведення специфічних моделей.

В техніці існує багато прикладів. Найбільш відомим є семишарова модель ISO/OSI, яка є еталонною моделлю для мережевих протоколів. Перевага від використання таких моделей полягає в загальному розумінні функцій, що надаються кожним з функціональних рівнів і визначенні інтерфейсу між рівнями.

Розробники RAMI 4.0 орієнтувалися в першу чергу на промислове виробництво. Діапазон застосування поширюється при цьому від окремого виробництва до виробничих процесів. Фокус на промисловому виробництві відокремлює майбутній проект Industrie 4.0 від більш широкого підходу IoT (Internet of Things) промислового Інтернет-консорціуму (IIC).

Рішення

Представлення на основі ролей в RAMI 4.0  

Представлення на основі ролей в RAMI 4.0

Модель архітектури вимагає тривимірного відображення. На трьох осях RAMI 4.0 описуються ступені ієрархії виробничих установок, з'єднаних через Інтернет, життєвий цикл установок та продуктів, а також представлення компонентів Industrie 4.0 в ІТ-системі. Ступені ієрархії фактично дорівнюють ступеням піраміди автоматизації.

Опис життєвого циклу установок та продуктів з відповідним ланцюжком доданої вартості орієнтований на проект стандарту IEC 62890, який розрізняє тип та примірник. В процесі розробки на багатьох етапах виникає тип продукції. Він завершується випуском спеціальної версії продукції. На основі ухвалених для серійного виробництва типів установка виробляє кінцевий продукт, який є примірником типу. Припинення випуску запчастин або поліпшення може вимагати змінення продукції. Вони здійснюються на типі, а після завершення та ухвалення коригувань у виробництво передається нова версія продукту.

Вже сьогодні дані, що генеруються в виробничих ланцюжках, надаються в основному в цифровій формі. Після цього вони обробляються в системах PLM та ERP. Виробництво індивідуальної продукції вимагає можливості зберігати дані, які клієнти передають виробникам для випуску їх примірників, у відповідній формі в ІТ-системах разом з іншими даними, що відносяться до примірника. Вони мають бути доступні протягом всього життєвого циклю примірника та пов'язані з відповідним типом.

ІТ-представлення компонента Industrie 4.0 візуалізується на вертикальній осі згідно з шістьма розташованими один над одним рівнями (Layer). Ці рівні пояснюють представлення бізнес-процесів, функціональних описів, зображень даних, комунікативної поведінки, в тому числі якість обслуговування (QoS) і підключення ресурсів через рівень інтеграції. На додаток до фізичних складових частин, таких як компоненти, машини, установки та кабелі, рівень ресурсів також включає дані з процесу розробки.

Дані, отримані в ході виробництва, та частково індивідуальні дані клієнтів для специфічних примірників слід також розглядати також як ресурс. Завдяки чіткому визначенню всіх компонентів Industrie 4.0 належне розташування всіх ресурсів пропонує розширені можливості для керування доповненнями. Такий сценарій також спрощує аналіз загроз виробничих установок, який проводиться з причин інформаційної безпеки.

Висновок

Стосовно Industrie 4.0 багато користувачів ставили запитання про те, яке місце займають визнані промислові системи зв'язку та чи зміниться їх роль в майбутньому.

Лишається тільки констатувати, що протоколи, як раніше ресурси (наприклад, польові пристрої), поєднуються через рівні інтеграції та зв'язку. З подальшим вдосконаленням компонентів Industrie 4.0 та відповідної оболонки керування в 2016 році відбудеться запуск та випробування в тестових системах першої сумісної з Industrie 4.0 технології обміну даними та відображення інформації.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити