Рішення для моніторингу розрядів блискавки

Огляд

Морська вітроенергетична установка під час грози  

Пошкодження від удару блискавки завдають великих збитків

  • Вітроенергетичні установки часто зазнають навантажень внаслідок ударів блискавки. Раніше було важко навести докази пошкоджень ударами блискавки та зазначити їхню силу.
  • Комплексне рішення LM-S від компанії Phoenix Contact дозволяє точно вимірювати удари блискавки по лопатях вітроенергетичної установки та аналізувати їх.
  • Завдяки безперервному дистанційному моніторингу та зіставленню даних вимірювань із робочими параметрами вітроенергетичної установки можна приймати більш обґрунтовані рішення щодо проведення профілактичних робіт із технічного обслуговування.

Застосування

Удари блискавки постійно призводять до пошкоджень лопатей та виходу з ладу електроніки вітроенергетичних установок (ВЕУ). Однак удари блискавки зазвичай важко розпізнати та зареєструвати.

Через це пристрої захисту завбачливо замінюють, оскільки вони можуть витримати лише обмежену кількість ударів блискавки. Це пов’язано зі значними витратами часу та коштів. У нагоді стане використання системи моніторингу розрядів блискавки, яка реєструє важливі параметри струму розряду блискавки. Отримана інформація допомагає прийняти рішення про необхідність заходів із контролю або технічного обслуговування. До того ж страхові компанії потребують доказів того, що у відповідну вітроенергетичну установку дійсно вдарила блискавка.

Рішення

Принципова схема застосування LM-S на прикладі вітроенергетичної установки  

Використання LM-S на вітроенергетичній установці

Система моніторингу блискавки Lightning Monitoring LM-S від Phoenix Contact виявляє й аналізує всі важливі параметри струму розряду блискавки. Це дозволяє робити висновки про фактичне навантаження установки.

Датчики системи контролю встановлюються на пристроях захисту. Під час удару блискавки під дією імпульсного струму навколо провідника утворюється магнітне поле, яке реєструється датчиками. Система надсилає через оптоволокно результати вимірювання на блок обробки результатів. За даними, що надійшли, він визначає максимальну силу струму розряду блискавки з крутизною фронту кривої струму, заряд та питому енергію.

Системи LM-S можуть бути інтегровані в мережу незалежно одна від одної через модем або через вбудований інтерфейс Ethernet. Інтеграція в наявну систему керування можлива через простий виклик IP-адреси. Для того щоб безпосередньо інформувати системного оператора про удар блискавки, система LM-S може надсилати аварійне SMS. За допомогою веб-браузера окремий персонал отримує детальну інформацію про удар блискавки. Таким чином користувач завчасно дізнається про стан пристроїв захисту та може вчасно запланувати та провести технічне обслуговування. Так досягається мета — стабільна експлуатація установки.

Розподільна шафа LM-S  

Комплексні рішення моніторингу розрядів блискавки для вітроенергетичних установок

Проста інтеграція

Комплексне рішення дозволяє без великих витрат вбудувати систему в уже існуючу конструкцію. Завдяки вбудованій системі живлення та захисту від перенапруг для обміну даними така інтеграція відбувається надзвичайно просто. Проводи для датчиків постачаються в довжині від 10 до 100 метрів. Необхідно лише встановити коробку підключення та вставити проводи у пристрій крізь попередньо підготовлені кабельні вводи. Спеціальні інструменти для цього не потрібні.

Переваги

  • Інформативна діагностика завдяки негайному отриманню детальних даних вимірювань у режимі реального часу
  • Ефективний матеріал для прийняття рішень щодо технічного обслуговування завдяки дистанційному моніторингу
  • Простий вивід даних і конфігурування за рахунок використання інтегрованого веб-сервера
  • З’єднання зі стандартними мережевими системами через інтерфейс RJ45

Продукція

ОписТип№ замовлення
Електричне живленняQUINT-PS/1AC/24DC/ 3.52866747
LM-SLM-S-A/C-3S-ETH2800618
ДатчикLM-S-LS-H2800616
Монтажні кабелі HCS PROFINET постачаються оснащені наконечниками в довжині від 10 до 100 метрів (BFOC/PPCME)FOC-PN-HCS-1018/...1402190
Захист від перенапруг ETHDT-LAN-CAT.6A2908726
Захист від перенапруги на 230 В типу 2VAL-MS 230/1+12804429
ОписТип№ замовлення
Електричне живленняQUINT-PS/1AC/24DC/ 3.5
LM-SLM-S-A/C-3S-ETH
ДатчикLM-S-LS-H
Монтажні кабелі HCS PROFINET постачаються оснащені наконечниками в довжині від 10 до 100 метрів (BFOC/PPCME)FOC-PN-HCS-1018/...
Захист від перенапруг ETHDT-LAN-CAT.6A
Захист від перенапруги на 230 В типу 2VAL-MS 230/1+1

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити