Візуалізація процесів і технічне обслуговування залежно від стану на Варендорфському водовідвідному підприємстві

Огляд

Біологічне очищення в аеротенку очисного комплексу Варендорф  

Аеротенк очисного комплексу Варендорф

  • Варендорфське водовідвідне підприємство складається з центральної очисної станції та низки децентралізованих об’єктів.
  • Для забезпечення високої гнучкості й ефективності обмін даними між польовими пристроями та системою керування здійснюється за допомогою стандартизованої технології FDT.
  • Сучасне рішення для візуалізації, розроблене компанією Phoenix Contact, уможливлює швидке управління аварійними сигналами та комплексне документування.
  • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача дає змогу змінювати візуалізацію без великих витрат праці й оптимально узгоджувати її з процесами та установками.

Профіль замовника

Аерація на очисному комплексі Варендорф  

Аерація на Варендорфському водовідвідному підприємстві

Модернізоване Варендорфське водовідвідне підприємство складається з численних установок і об’єктів. Головна очисна станція розрахована приблизно на 80 000 жителів, менша очисна споруда — приблизно на 7000.

Одинадцять насосних станцій і близько 25 спеціальних об’єктів об’єднані між собою в мережу. Загальна протяжність каналізаційно-трубопровідної мережі перевищує 250 кілометрів.

Застосування

Очисний комплекс Варендорф, концепція керування  

Просте підключення польових пристроїв через користувацький інтерфейс рамкової системи FDT

Процеси, що постійно ускладнюються, потребують ефективних і надійних польових пристроїв. Підприємству-користувачу потрібна можливість централізовано збирати всі значення робочих параметрів і діагностичні повідомлення, а також настроювати й діагностувати інтелектуальні польові пристрої під час роботи. Лише так гарантується висока гнучкість і ефективність усіх підсистем.

Важливим складником у цьому контексті є технологія FDT, яка служить для стандартизованого обміну даними між польовими пристроями та системою керування. Для візуалізації потрібне рішення, зручне й просте в користуванні. Щоб мати змогу швидко реагувати на позаштатні події, оператори складних систем потребують можливості швидкої навігації між різними об’єктами. Крім того, у рішення для візуалізації мають бути різноманітні комунікаційні інтерфейси для підключення частин системи, що додаються з роками й передають дані за різними протоколами.

Рішення

Очисний комплекс Варендорф, оптимізація процесів  

Підключення польових пристроїв через стандартизований комунікаційний інтерфейс

Рамкова система FDT включає низку пристроїв і комунікаційних драйверів; вона допомагає користувачу тримати під контролем усі встановлені польові пристрої. За допомогою драйверів пристроїв (Device-DTM) можна в будь-який момент отримувати значення робочих параметрів, аварійні сигнали й результати важливих вимірювань з інтелектуальних пристроїв, установлених у різних місцях. Завдяки використанню стандартизованого комунікаційного інтерфейсу шинна система нижчого рівня втрачає свою важливість.

У разі несправності її причину можна швидко знайти за допомогою рамкової системи FDT. Це означає, що користувач може цілеспрямовано реагувати на сигнали. Важливими чинниками є також простота й швидкість інтеграції нового апаратного забезпечення в наявну систему. Користувачу достатньо підключити до рамкової системи один драйвер DTM. На наступному етапі можна віддалено або на місці настроїти польовий пристрій і підготувати його до виконання майбутніх завдань.

Очисний комплекс Варендорф, оптимізація процесів  

Візуалізація всіх даних діагностики для технічного обслуговування залежно від стану

Швидке знаходження й усунення несправностей

Місцева система візуалізації складається зі стаціонарного комп’ютера та двох підключених до нього моніторів. Дані з контролера передаються за протоколом OPC у локальну систему візуалізації Visu+, розроблену компанією Phoenix Contact. За допомогою Visu+ оператор може контролювати весь процес очищення та швидко втручатися в нього в разі потреби. Результати вимірювання, кількість циклів комутації та годин роботи окремих агрегатів показуються користувачу як оглядовий звіт або графік тенденцій.

У різних технологічних процесах контролюються різні величини, тому особливо складним завданням є точне зіставлення. Для цього у програмі Visu+ створюються графіки тенденцій, які можна адаптувати та фільтрувати. Вони уможливлюють деталізований перегляд дотичної інформації.

Місцева система візуалізації призначена також для управління аварійними сигналами. Якщо під час виконання процесу виникає несправність, система Visu+ негайно надсилає відповідне повідомлення відповідальним особам. Завдяки цьому користувач постійно тримає руку на пульсі системи й може негайно втручатися в її роботу, коли це потрібно.

Висновок

Очисний комплекс Варендорф, концепція керування  

Тім Юнґманн, технічний директор Варендорфського водовідвідного підприємства

Вимоги до економічної ефективності постійно зростають. У зв’язку з цим усе більшої важливості набуває консолідація інформації та її цілеспрямована передача задіяним особам. Рішення для візуалізації Visu+ створює рамкові можливості для цього.

«Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача допомагає нашим працівникам змінювати візуалізацію без значних витрат праці, оптимально адаптуючи її до процесів і установок», — розповідає Тім Юнґманн, технічний директор Варендорфського водовідвідного підприємства. Крім того, можна завчасно виявляти несправності й усувати їх, діючи на випередження.

«Завдяки технології FDT мої підлеглі можуть керувати всією системою, включно з розосередженими підстанціями, з центральної диспетчерської у Варендорфі, отримуючи всі потрібні для технічного обслуговування дані, — констатує Юнґманн. — Ця концепція оптимально відповідає нашому підходу, який полягає в максимально ефективному використанні енергетичних, грошових і технічних ресурсів, потрібних для керування».

Продукція

ОписТип№ для замовлення
Пристрій сполучення шини PROFINET для підключення децентралізованих периферійних пристроївIL PN BK DI8 DO4 2TX2703994
Програмні бібліотеки PC Worx для розширення технології керування Phoenix ContactWATERWORX2400180
Програмне забезпечення для візуалізації з функціями SCADAVISU+ 2 RT2400126
Bluetooth-адаптер Factoryline для портів EthernetFL BT EPA2692788
Контролер Inline з інтерфейсом PROFINETILC 350 PN2876928
Електронна система керування двигуном для експлуатації із зовнішніми перетворювачами струмуEMM 3-230AC/500AC-IFS2297507
МодемPSI-MODEM-SHDSL/ETH2313643
ОписТип№ для замовлення
Пристрій сполучення шини PROFINET для підключення децентралізованих периферійних пристроївIL PN BK DI8 DO4 2TX
Програмні бібліотеки PC Worx для розширення технології керування Phoenix ContactWATERWORX
Програмне забезпечення для візуалізації з функціями SCADAVISU+ 2 RT
Bluetooth-адаптер Factoryline для портів EthernetFL BT EPA
Контролер Inline з інтерфейсом PROFINETILC 350 PN
Електронна система керування двигуном для експлуатації із зовнішніми перетворювачами струмуEMM 3-230AC/500AC-IFS
МодемPSI-MODEM-SHDSL/ETH

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити