Безпечне сполучення в тунелі Лоппер

Тунель Лоппер у Швейцарії  

Тунель Лоппер у Швейцарії

Тунель Лоппер — це відрізок автомагістралі А8 (Тун — Люцерн) між містами Альпнах та Хергісвіль. Він забезпечує сполучення з автомагістраллю А2, однієї з найважливіших і найжвавіших автомобільних доріг Швейцарії з Базеля до Лугано.

Тунель Лоппер скорочує шлях на чотири хвилини, оскільки перетинає півострів та дозволяє не об’їжджати його узбережжям.

Інформація про тунель Лоппер:

 • Розташування: кантон Обвальден, Швейцарія
 • Довжина: 1,56 км
 • Тип конструкції: 10,0 Т (магістральний тунель із двостороннім рухом, по одній смузі в кожному напрямку)
 • Дата відкриття: квітень 2006 (після модернізації)
 • Будівельна організація: служба висотного та підземного будівництва Обвальдена, Швейцарія
 • Навантаження: близько 25 000 транспортних засобів на день

Застосування

Схематичне зображення головного розподільного вузла в тунелі Лоппер  

Схематичне зображення головного розподільного вузла в тунелі Лоппер

До головного розподільного вузла, розташованого в захищеній частині тунелю, сходяться всі проводи. Проводи, які поєднують головний розподільний вузол із зоною підходу або трансформатором, проходять незахищену ділянку LPZ 0A або 0B (див. зображення).

Для того щоб струм блискавки не завадив розподілу, у тунелі Лоппер застосовуються блискавкозахисні розрядники від Phoenix Contact.

Технічне обладнання в тунелі:

 • Відеокамери
 • Випромінюючі кабелі для радіо- та мобільного зв’язку
 • Освітлення, пожежні аварійні ліхтарі
 • Пожежна сигналізація
 • Прилади вимірювання видимості та вітру
 • Світлова сигналізація, протипожежні заслінки

 

Рішення

Захист проводів живлення за допомогою FLASHTRAB compact  

Захист проводів живлення за допомогою FLASHTRAB compact

На кожен провід використовується по одному пристрою захисту типу FLASHTRAB compact (FLT-CP). Оскільки в тунелі Лоппер до зони підходу прокладено кілька проводів живлення, то і в розподільній шафі передбачена відповідна кількість розрядників.

При попаданні блискавки в провід або поряд із ним пристрої захисту створюють короткочасне коротке замикання (< 1 мс) між проводами. Таким чином, струм блискавки відводиться безпосередньо на вході головного розподільного вузла і не може пошкодити обладнання.

На сигнальні та силові проводи в тунелі діють електромагнітні поля, досить сильні для того, щоб створити завади для підключених пристроїв або пошкодити їх. Тому в тунелі Лоппер на вході розподільного вузла для обох типів проводів використовуються пристрої для захисту від перенапруги.

 • Захист сигнальних проводів у тунелі Лоппер забезпечується за допомогою пристроїв захисту від перенапруги серії PLUGTRAB PT, що поєднують захист від блискавки та перенапруги в одному пристрої.
 • Пристрої захисту від перенапруги типу VALVETRAB захищають ті пристрої в розподільній шафі, що підключені до проводів живлення в трубах тунелю.

 

Висновок

Використання систем захисту від перенапруги дозволило значно підвищити експлуатаційну готовність тунелю. Вони забезпечують надійне сполучення з автомагістраллю A2 та працездатність інфраструктури тунелю навіть в позаштатних ситуаціях і допомагають економити кошти.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити