Рішення для експлуатації

Огляд

Керування подачею живлення  

Керування подачею живлення

 • Високий рівень інформованості — важлива передумова для ефективної технічної експлуатації потужної сонячної електростанції.
 • Система управління даними Phoenix Contact SOL-DMS відповідає вимогам потужних сонячних електростанцій і має універсальні можливості масштабування.
 • Система SOL-DMS є модулем для управління електростанцією та тісно інтегрується в наявну інфраструктуру.

Застосування

Централізоване управління даними — одне з ключових завдань, які мають виконуватися для ефективної експлуатації потужних сонячних електростанцій. Під час експлуатації установки збираються різноманітні дані, такі як обсяги виробленої електроенергії, аварійні повідомлення та робочі показники. Дані зазвичай архівуються на локальному сервері установки.

Для оцінювання ефективності дані мусять реєструватися й архівуватися впродовж усього строку служби установки. Компанія Phoenix Contact пропонує для цього сумісну з продукцією різних виробників систему управління даними, яка допоможе збирати, архівувати та аналізувати робочі параметри (первинні або розрахункові). Система SOL-DMS дає змогу різним групам користувачів отримувати доступ до індивідуально підготовлених даних.

Топологія системи управління даними

Сумісна з продукцією різних виробників система управління даними для збору, архівування та аналізу робочих параметрів

Рішення

Система управління даними Phoenix Contact SOL-DMS служить для візуалізації даних, які зазвичай збираються децентралізовано на польовому рівні та передаються через контролери. Дані надходять з різних джерел — від ланцюжків сонячних модулів, інверторів, метеорологічних станцій або мережі.

Дані всіх типів передаються на центральний сервер і зберігаються в базі даних, звідки їх можуть викликати кінцеві споживачі. Завдяки використанню виключно функцій HTML5 переглядати дані можна на стандартному ПК або планшеті за допомогою звичайного браузера.

Усі зібрані дані з певною періодичністю архівуються в базі даних і відображаються на сайті у вигляді значення або історичної тенденції. Зареєстровані користувачі бачать лише ті тенденції, які відповідають правам доступу певної користувацької групи.

В архіві аварійних сигналів зберігаються всі повідомлення, що виникали в системі. Користувачі можуть фільтрувати й переглядати повідомлення залежно від сфери компетенції. У разі настання певних подій (наприклад, виникнення несправностей) користувачі інформуються за допомогою текстових повідомлень (SMS). Інформація надсилається особам, які мають відповідну роль або дозвіл на отримання повідомлень того чи іншого змісту.

Знімок екрана: система управління даними  

Система управління даними: доступні в будь-який момент дані про стан установки

Візуалізація
У системі візуалізації SOL-DMS передбачено низку заздалегідь визначених типів об’єктів. До них, зокрема, належать такі типи об’єктів, як метеорологічна станція, контролер сегмента, розподільна короба для фотоелектричних установок, а також DNO Control — складник для контролю виконання умов підключення до мережі. Ці типи об’єктів можна використовувати як шаблони. Крім цього, існує можливість створювати та використовувати власні конфігурації в межах можливостей системи візуалізації.

На початковій сторінці відображаються окремі сегменти (array) у вигляді кольорових крапок. Зелений колір свідчить про те, що установка працює з належною ефективністю. Втручання не потрібне. Зміна кольору крапки на жовтий є попередженням. У такому разі сегмент продовжує працювати, однак потребує контролю.

Якщо колір змінюється на червоний, виникла несправність. Відповідна частина установки більше не генерує енергію. Подається визначений аварійний сигнал. Синій колір свідчить про те, що триває технічне обслуговування відповідної частини установки. Залежно від поточного кольору на оглядовій сторінці користувач може переходити в різні підменю, щоб докладніше дізнатися про стан того чи іншого сегмента аж до рівня окремих ланцюжків сонячних модулів. Завдяки наочній візуалізації користувач завжди знає, в якому стані перебуває установка.

Архівування даних
Система SOL-DMS реєструє та архівує дані впродовж усього строку служби установки. У рамках архівування даних висуваються особливо суворі вимоги до стиснення та резервування. Нижче наведено правила збереження даних:

 • Основні дані зберігаються кожні 15 секунд і доступні для виклику впродовж 24 годин
 • За 24 години дані стискаються до інтервалу 60 секунд
 • За півроку дані стискаються до інтервалу 5 хвилин
 • За два роки дані стискаються до інтервалу 15 хвилин
 • Максимально можливий строк зберігання даних — 25 років
Datenarchivierung

Зберігання всіх необхідних даних установки впродовж аж до 25-річного строку

Переваги

 • Швидкі монтаж і введення в експлуатацію
 • Гнучкість завдяки можливостям масштабування та припасування до будь-якого розміру установки
 • Знижені витрати на проектування завдяки можливостям індивідуального розширення та відтворення для будь-якого типу установки
 • Адаптація до потреб користувача шляхом індивідуального налаштування інтерфейсу
 • Відсутність опосередкованих витрат для організації-експлуататора
 • Високий рівень захисту від несанкціонованого доступу завдяки зберіганню всіх даних на локальному сервері

Продукція

Система управління даними SOL DMS (DMS — Data Management System) пропонується в описаній нижче базовій конфігурації.

ПК для монтажу в 19-дюймову стійку, у т. ч.:

 • гігабітний комутатор Ethernet з можливістю підключення оптоволоконних і мідних ліній,
 • блок живлення з високим коефіцієнтом готовності,
 • процесор,
 • жорсткий диск RAID,
 • оперативна пам’ять,
 • операційна система Windows,
 • антивірусне програмне забезпечення

Можна також замовити індивідуальні варіанти конфігурації. Усі необхідні програмні інструменти інстальовані заздалегідь і готові до роботи.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити