Система контролю в іспанському фотоелектричному парку Zuera II гарантує стабільне виробництво енергії

Огляд

Сонячні панелі у фотоелектричному парку Zuera II  

Фотоелектричний парк із 54 000 кристалічних модулів

  • Компанія Grupo Jorge експлуатує поблизу міста Сарагоса фотоелектричний парк площею понад 30 гектарів.
  • Постійний контроль ланцюжків забезпечує стабільну та ефективну роботу всієї установки.
  • З цією метою була розроблена розподільна коробка для фотоелектричних установок, всередині якої знаходяться модулі контролю ланцюжків і необхідні компоненти захисту від перенапруги.
  • Можливість регулювання всіх параметрів та візуалізації зібраних даних забезпечує для компанії Grupo Jorge стабільне виробництво енергії.

Профіль замовника

Працівники Grupo Jorge у фотоелектричному парку Zuera  

Компанія Grupo Jorge експлуатує фотоелектричний парк поблизу міста Сарагоса (зображення надане Grupo Jorge)

Компанія Grupo Jorge вже 75 років працює в галузі переробки м’яса і дуже відповідально ставиться до використання наявних ресурсів.

Її фотоелектричний парк Zuera II потужністю 11,5 МВт, що дав перший струм в мережу в жовтні 2012 року, розташовується на площі понад 30 гектарів і забезпечує сонячним струмом понад 10 000 мешканців.

Застосування

Розподільні коробки для фотоелектричних установок і модулі захисту від перенапруги  

Розподільні коробки для фотоелектричних установок і модулі контролю ланцюжків із захистом від перенапруги

Фотоелектричний парк Zuera II складається з 54 000 кристалічних модулів, що повертаються на одній вісі в горизонтальній площині, відслідковуючи рух Сонця.

Фотоелектричний парк поділяється топологічно на дев’ять сегментів. Кожен із сегментів складається з 256 ланцюжків, що через 16 розподільних коробок для фотоелектричних установок під’єднуються до двох центральних інверторів. Між розподільними коробками для фотоелектричних установок та інверторною станцією встановлені вимірювальні прилади постійного струму, що вимірюють силу струму та напругу в струмозбиральних лініях постійного струму. З боку змінного струму також виконується вимірювання параметрів інвертованого струму перед його подачею до електричної мережі.

Важливою вимогою експлуатуючої організації є постійний контроль ланцюжків для забезпечення стабільної та ефективної роботи всієї установки.

Рішення

Топологія фотоелектричного парку  

Топологія фотоелектричного парку

Таким чином, компанія Phoenix Contact розробила розподільну коробку для фотоелектричних установок, розраховану на 16 ланцюжків, всередині якої знаходяться модулі контролю ланцюжків із лінійки продукції Solarcheck, а також необхідні компоненти захисту від перенапруги.

Кабелі сонячних модулів підключаються до кожної розподільної коробки для фотоелектричних установок за допомогою зовнішніх вставних з’єднань Sunclix. Збірні клеми потенціалів забезпечують швидке й компактне підключення кожного ланцюжка. Вимірювальні модулі Solarcheck контролюють силу струму та напругу на ланцюжках. Розподільні коробки для фотоелектричних установок комплектуються компонентами захисту від перенапруги для ліній постійного струму та передачі даних.

Мікроконтролер Inline збирає дані з комунікаційних модулів Solarcheck пристроїв парку. Він виконує опитування контрольних блоків, комунікаційних модулів Solarcheck, пристроїв вимірювання постійного струму, інверторів та пристроїв вимірювання змінного струму. Крім того, через вхідні клеми контролер отримує сигнали про температуру фотоелектричних модулів та інтенсивність сонячного випромінювання, після чого виконує їх подальшу обробку.

Дві метеорологічні станції збирають необхідну інформацію про погоду та надсилають її на контролер. Він безпосередньо передає ці дані в систему SCADA, а також через протокол PROFINET — до системи керування парком вищого рівня.

Топологія фотоелектричного парку з системою керування на основі веб-технологій AXweb+  

Система керування на основі веб-технологій AXweb+

Постійне відображення зібраних даних

Для візуалізації та контролю установки експлуатуюча організація використовує систему керування на основі веб-технологій AXweb+ від Phoenix Contact, що відображає експлуатаційні та погодні дані фотоелектричного парку. Експлуатуюча організація в будь-який час може отримувати точну й актуальну інформацію, переглядаючи поточні параметри на веб-сторінці з візуалізованими значеннями досягнутої потужності, як в локальному режимі, так і через мережу Інтернет.

Звіт про помилки документально реєструє збої та візуалізує проблеми з обміном даними між окремими пристроями парку. Ремонтний персонал може будь-коли отримати точну інформацію, просто натиснувши кнопку миші.  При виникненні помилок їхні причини блискавично локалізуються, дозволяючи вжити необхідних заходів. Крім того, працівники сервісної служби сповіщаються про несправності повідомленнями за допомогою SMS.

Висновок

Можливість регулювання всіх параметрів фотоелектричного парку Solarparks Zuera II на основі контролю ланцюжків, а також відповідна візуалізація зібраних даних забезпечує для компанії Grupo Jorge стабільне виробництво енергії. Група компаній обрала Phoenix Contact з огляду на високу якість комплексного рішення, а також — різнобічну підтримку компонентів і систем. Так, наприклад, спеціалісти з автоматизації отримали повну підтримку на етапі введення обладнання в експлуатацію. Оперативна робота з усіма питаннями, що потребували швидкої відповіді під час виконання монтажних робіт, дозволила вчасно підключити фотоелектричний парк до мережі.

Продукція

ОписТип№ для замовлення
Розподільна коробка для фотоелектричних установок на 32 ланцюжків із запобіжником InlineSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-222403683
Розподільна коробка для фотоелектричних установок, 16 ланцюжків, стандартний запобіжникSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-112403682
З’єднувачі для фотоелектричних системPV-CF-S 6-16 (+)1790784
З’єднувачі для фотоелектричних системPV-CM-S 6-16 (-)1790797
Прохідна клема з пружинним з’єднаннямSTU 35/ 4X103033126
Вимірювальний модуль SCK для контролю фотоелектричних установокSCK-M-I-8S-20A2903241
Комунікаційний модуль SCK для збору даних з 8 вимірювальних модулів SCKSCK-C-MODBUS2901674
Контролер InlineILC 171 ETH 2TX2700975
Контролер Inline з інтерфейсом PROFINETILC 350 PN2876928
Керований комутатор Ethernet Lean Managed SwitchFL SWITCH LM 4TX/2FX2832658
Первинно-імпульсне джерело живлення TRIO POWER для монтажу на DIN-рейкуTRIO-PS/1AC/24DC/102866323
Вхідна клема Inline-Digital, разом з аксесуарамиIB IL 24 DI 16-PAC2861250
Функціональна клема Inline-RS-485/-422 для послідовної передачі данихIB IL RS 485/422-PRO-PAC2863627
ОписТип№ для замовлення
Розподільна коробка для фотоелектричних установок на 32 ланцюжків із запобіжником InlineSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-22
Розподільна коробка для фотоелектричних установок, 16 ланцюжків, стандартний запобіжникSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-11
З’єднувачі для фотоелектричних системPV-CF-S 6-16 (+)
З’єднувачі для фотоелектричних системPV-CM-S 6-16 (-)
Прохідна клема з пружинним з’єднаннямSTU 35/ 4X10
Вимірювальний модуль SCK для контролю фотоелектричних установокSCK-M-I-8S-20A
Комунікаційний модуль SCK для збору даних з 8 вимірювальних модулів SCKSCK-C-MODBUS
Контролер InlineILC 171 ETH 2TX
Контролер Inline з інтерфейсом PROFINETILC 350 PN
Керований комутатор Ethernet Lean Managed SwitchFL SWITCH LM 4TX/2FX
Первинно-імпульсне джерело живлення TRIO POWER для монтажу на DIN-рейкуTRIO-PS/1AC/24DC/10
Вхідна клема Inline-Digital, разом з аксесуарамиIB IL 24 DI 16-PAC
Функціональна клема Inline-RS-485/-422 для послідовної передачі данихIB IL RS 485/422-PRO-PAC

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити