Колишня господарча споруда, відновлена з інтегрованими фотоелектричними системами

Огляд

Сонячні віконниці для фотоелектричних систем, інтегрованих у будівлю  

Сонячні віконниці для фотоелектричних систем, інтегрованих у будівлю

  • Фотоелектричні системи, інтегровані у будівлі (BIPV), все ще утворюють окрему нішу — як у галузі будівництва, так і в напрямку фотоелектричних систем.
  • При цьому дедалі частіше з’ясовується, що системи BIPV пропонують архітекторам і будівельникам широкі творчі можливості.
  • Під час реконструкції колишньої господарчої споруди електромонтаж фотоелектричних модулів виконувався за допомогою з'єднувачів серії SUNCLIX mini від Phoenix Contact.
  • При цьому навіть віконниці одночасно виконують функцію фотоелектричних модулів.

Профіль замовника

Реставрація будинку косарів із фотоелектричними системами, інтегрованими в будівлю  

Будинок косарів в Укермарку

Приблизно за півтори години їзди на північний схід від Берліну в земельному окрузі Укермарк розташоване маленьке село Нехлін. У центрі села стоїть будинок косарів, у якому раніше поселяли косарів, що допомагали збирати врожай.

Колишня господарча споруда кілька років тому була з великою увагою до деталей перетворена на енергозберігаючий дім.

Застосування

Архітектор сонячних систем Астрід Шнайдер (Astrid Schneider)  

Архітектор сонячних систем Астрід Шнайдер виступає за системи BIPV

Building Integrated Photovoltaics — фотоелектричні системи, інтегровані в будівлі, або скорочено BIPV — це повна інтеграція фотоелектричних систем у зовнішні системи будівлі. Самі фотоелектричні системи беруть на себе різноманітні функції зовнішнього покриття будівлі, як-от покрівля даху, (ізолюючі) фасади, елементи для створення тіні, огорожі балконів або облицювання.

Сонячні батареї може бути також інтегровано у просте скління чи ізолювальні склопакети. Перш за все ці компоненти використовуються як будівельні конструкції, але крім того вони служать для вироблення електроенергії.

«Під час складної реконструкції будинку косарів перевірені часом конструктивні елементи необхідно було замінити фотоелектричними компонентами з огляду на загальну енергетичну концепцію», — пояснює відома архітектор сонячних систем Астрід Шнайдер (Astrid Schneider), яка виконувала інтеграцію фотоелектричних систем у зовнішні системи будівлі. «Елементи будівлі мали отримати додаткові фотоелектричні функції, які повинні були перетворити старий будинок на інноваційну автономну в плані живлення будівлю».

Рішення

Фотоелектричні віконниці будинку косарів  

Фотоелектричні віконниці відкриваються паралельно до вікна

Пані Шнайдер розмістила фотоелектричні поверхні не лише на всій поверхні даху, але й використала естетичні модулі «скло-скло» в як елементи затінення на південно-західних вікнах. За потреби вікна можна закривати сонячними віконницями — завжди паралельно до вікна. Таким чином вони забезпечують затінення та конфіденційність.

«Архітектурна складність полягала в тому, щоб оптимально реалізувати рухомий механізм жалюзі разом із безпечним електричним підключенням модулів», — резюмує Шнайдер. Для цього проводи живлення проводилися через механічний профіль. «Оскільки постійний рух у цих слабких місцях протягом довгого строку служби фотоелектричного модуля до 30 років може призвести до пошкодження провідників, я розмістили на обох кінцях надійні з’єднувачі. Таким чином ці модулі прості в обслуговуванні, а в разі відмови провід живлення можна без проблем замінити».

SUNCLIX mini для інтеграції фотоелектричних систем у будівлі  

SUNCLIX mini ідеально підходить для інтеграції в будівлі завдяки своїй компактній конструкції

Фактор, який на відкритому просторі або високо на даху мав другорядне значення, у полі зору виходить на перший план: естетика. Модулям потрібен не тільки відповідний вигляд, вони ще й мають приховувати з поля зору всі системи з’єднання. Архітектор Шнайдер обрала з’єднувачі SUNCLIX mini від Phoenix Contact, які мають вузьку форму і спеціально розроблені для систем BIPV. Це дозволяє системі підключення залишатися на задньому плані непоміченою.

Монокристалічні модулі «скло-скло» восьми сонячних віконниць забезпечують сукупну потужність у 1160 В — та додають загальному образу будівлі солідності завдяки дерев’яним рамам. При цьому розгледіти фотоелектричну систему всередині елементів можна лише при детальному розгляді. У початковому положенні віконниці розташовані збоку від вікон. Для забезпечення конфіденційності або для використання як елементів затінення, їх можна встановити перед вікнами за допомогою спеціально розроблених механізмів та зафіксувати зсередини.

Висновок

У будинку косарів у селі Нехлін архітектор сонячних технологій Астрід Шнайдер продемонструвала, як фотоелектричні установки може бути гармонійно інтегровано в історичну будівлю. Завдяки розумній технології з’єднання реалізований монтаж зручний для подальшого обслуговування і не порушує естетично-візуальний вигляд будівлі.

«Проект „Дім косарів“, у якому було реалізовано очікування всіх учасників, від проектувальників до орендарів, відтепер слугує мені взірцем для багатьох цікавих проектів», — розповідає Шнайдер. «Завдяки директиві ЕС з будівництва системи BIPV будуть розвиватися швидкими темпами».

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити