Безпечний збір результатів вимірювання на магістральному нафтопроводі у Росії

«Транснефть» — оператор російських нафтопроводів

«Транснефть» — державне російське підприємство з головним офісом у Москві, оператор нафтопроводів Росії.

Підприємство засноване 1993 року; сьогодні йому належить найбільша у світі система трубопроводів загальною протяжністю близько 50 тисяч кілометрів.

Застосування

Один з нафтопроводів, що належать компанії «Транснефть», — ССТО (Східний Сибір — Тихий океан). Його протяжність становить 2757 км; щороку ним постачається 15 млн тон нафти в китайське місто Дацин.

В майбутньому планується збільшити пропускну здатність до 30 мільйонів тон, а загальну протяжність — до 4700 км, вивівши систему трубопроводів далі в Тихоокеанський регіон, а саме в Японію та Південну Корею. Для цього необхідні 32 насосні станції та 13 нафтосховищ.

Транснефть використовує іскробезпечні перетворювачі сигналу Phoenix Contact для передачі даних технологічних процесів з польового рівня на контрольні пости станцій.

Рішення

Різноманітність і надійність: релейні модулі ПЛК  

Різноманітність і надійність: релейні модулі ПЛК

Універсальні вимірювальні перетворювачі температури перетворюють сигнали температури, отримані від резистивних термометрів і термоелементів, на струм силою 4-20 мА. Вони отримують живлення від вибухозахищених (Ex-i) нормалізаторів сигналу/розділювачів живлення.

Вхідний нормалізатор сигналу передає аналогові сигнали на контрольні пости в безпечній зоні. Завдяки інноваційним технологіям перемикання вибухозахищені розділювачі з малою (лише 12,4 мм) габаритною шириною забезпечують точну обробку сигналу (лінійне відхилення < 0,1 %) та низьку розсіювану потужність (розділювач живлення: до 1,3 Вт).

Входи, виходи та блоки живлення гальванічно розв’язані. Усі використовувані розділювачі передають дані в обох напрямках за протоколом HART. Розділювачі відповідають вимогам стандарту ATEX до іскробезпечного обладнання для зони 0.

Наша концепція дає змогу поєднувати вибухозахищене розділення з вхідними клемами. Завдяки цьому можна обійтися без DIN-рейки з модульними клемами: це не лише збільшує компактність, але й знижує ймовірність несправностей.

Вбудовані роз’єднувальні ножі та контрольні гнізда вможливлюють просте розділення проводів у вибухонебезпечному середовищі. Це значно спрощує введення в експлуатацію. Завдяки рознімній конструкції модулів Ex-i істотно спрощується також майбутнє внесення функціональних змін.

Окрім модулів Ex-i, компанія «Транснефть» використовує й інші компоненти Phoenix Contact, наприклад джерела електричного живлення, готові до під’єднання системні кабелі, а також реле ПЛК.

Резюме

Компанія «Транснефть» використовує так званий інтерфейс технологічних процесів (Process Interface, PI) — інноваційне рішення для побудови іскробезпечних електричних кіл з використанням вставних електронних модулів і базової клеми.

Перевага полягає в тому, що функціональність забезпечується електронним модулем, а не базовою клемою. Мала габаритна ширина дає змогу додатково зекономити 30 % простору.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити