Концепція системного кабелю скорочує час на переоснащення на нову систему керування

Огляд

Гранули полістиролу  

Асортимент продукції Trinseo містить термопластичні смоли, такі як полістирол

  • Систему керування, що використовувалась на заводі полімерних матеріалів протягом більше ніж 30 років, потрібно було замінити на сучасне рішення.
  • Продумана концепція системного кабелю забезпечує швидку та безпомилкову передачу польових сигналів до шаф керування нової системи ABB.
  • Згідно з результатами перевірки достовірності потрібно вибірково перевіряти лише один сигнал на адаптер.

Профіль замовника

Завод Trinseo в місті Тесендерло  

Завод Trinseo в місті Тесендерло

Trinseo Plastics, дочірня компанія виробника матеріалів Trinseo, спеціалізується на виробництві спеціалізованих полімерних розчинів.

Асортимент продукції містить низку термопластичних смол. Сюди ж належать матеріали з полістиролу, що виготовляється на заводі в бельгійському місті Тесендерло.

Застосування

Інженер з контролю глобальних процесів Вім ван Дронгелен (Wim van Drongelen)  

Вім ван Дронгелен відповідальний за переобладнання всіх заводів

Технології керування, які досі використовувалися на заводах Trinseo, були введені в експлуатацію в 1984 році. Коли стало зрозуміло, що забезпечувати наявність запчастин вдаватиметься вже недовго, було прийнято рішення про модернізацію.

Ця оптимізація передбачає заміну наявної системи керування на всіх заводах компанії. Проект модернізації системи керування був доручений відповідальному інженеру з контролю глобальних процесів Віму ван Дронгелену (Wim van Drongelen).

Спільно зі спеціалістами з системного кабелю компанії Phoenix Contact він розробив і впровадив переконливе принципове рішення. При цьому орієнтований на майбутнє підхід повинен відповідати таким вимогам:

  • Збереження наявної польової кабельної розводки
  • Швидке переведення окремих заводів
  • Зменшення необхідних тестів вводів/виводів
  • Реалізація стратегії бездефектної роботи
  • Мінімізація вартості переобладнання

Рішення

Попередньо змонтована шафа системи керування  

Шафа системи керування з модулями передачі VIP і прокладеними системними кабелями

Як нову систему керування Trinseo використовує S800 від ABB, чиї плати вводу/виводу з’єднуються з польовими сигналами окремими жилами. Для забезпечення швидкого та безпомилкового переобладнання компанія використовує в боку вводу/виводу пасивні модулі передачі VARIOFACE Professional серії VIP, які переносять сигнали керування 1:1 на з’єднувач із великою кількістю виводів.

Модулі вирізняються компактною та міцною конструкцією. З’єднувачі системного кабелю VIP також мають міцне виконання, оскільки вони заливаються під час спеціального виробничого процесу. Це захищає окремі жили від пошкодження під час монтажу.

Особливий виклик полягав у тому, щоб і з боку поля обладнати клемні колодки з’єднувачем із великою кількістю виводів. Це завдання було вирішене за допомогою клемних адаптерів, які замість окремих жил монтуються безпосередньо на клемні колодки. Тут перш за все треба було враховувати особливості наявної проводки, а також необхідність уникання помилок. Тому були створені варіанти для одно- та дворівневих клем, а також для ліво- та правостороннього монтажу. Кольорові позначення забезпечують просте впорядкування та швидку перевірку установки.

З метою випробування на практиці концепцію спочатку перевірили та оптимізували на міні-заводі. Після цього було розпочато переобладнання, яке тривало цілий рік. «Нам треба було перенести 2500 сигналів вводу/виводу», — розповідає Вім ван Дронгелен. «Усі сигнали треба було розпізнати та структурувати згідно з новою концепцією. Після цього впродовж восьми місяців були виготовлені та доставлені розподільні шафи вводу/виводу включно з програмним забезпеченням».

Після встановлення розподільних шаф системи керування та видалення старих одножильних проводів були змонтовані клемні адаптери та під’єднані попередньо прокладені системні кабелі. Завдяки структурованій побудові системи згідно з результатами перевірки достовірності 100-відсотковий контроль сигналів був непотрібний. Перевіряти потрібно лише вибірково один сигнал на адаптер.

Висновок

Завдяки використанню рішень з адаптації, створених з урахуванням вимог до конкретної установки, а також стандартних компонентів з асортименту системних кабелів Phoenix Contact компанія Trinseo забезпечила прозорість та структурованість своїх технологій керування.

Клемні адаптери, підготовлені системні кабелі та пасивні модулі передачі дозволили в поєднанні з попередньо змонтованими розподільними шафами виконати швидку та безпомилкову заміну системи керування. Кількість вводів/виводів, які необхідно тестувати, скоротилося до 15–20 відсотків. Це скоротило час, необхідний для переобладнання та випробування навантаженням, на два тижні та дозволило заощадити кошти. Окрім того, можна було швидше продовжити виробництво.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити