Монтаж польової шини — просте обслуговування та розширення

Монтаж польової шини — просте обслуговування та розширення

Проста сумісність

Компактна конструкція зменшує масу та займаний простір.

Переваги: масштабовані польові бар'єри та елементи сполучення пристроїв

  • Максимальна готовність у випадку несправності завдяки можливості «гарячої заміни» компонентів
  • Швидке встановлення завдяки готовим до монтажу польовим з’єднувальним коробкам
  • Просте сегментування мереж без необхідності в апаратному резервуванні
  • Легке розширення та модульність на всіх рівнях
  • Для чотирипроводових пристроїв польової шини доступні й варіанти з розподілом 24 В постійного струму
  • Зменшення витрат на складське зберігання: лише три номенклатурні позиції для будь-яких застосувань

Переваги: розподільна коробка для польових пристроїв

  • Мінімізація простоїв завдяки сумісності з кабельним з’єднанням M12
  • Варіанти корпусу для вибухонебезпечних та інших середовищ
  • Зменшення витрат на складське зберігання завдяки використанню стандартних кабелів польової шини на барабанах

Застосування

Під час побудови інфраструктур польової шини в системах керування технологічними процесами дуже важливу роль грає експлуатаційна готовність. Це стосується як PROFIBUS PA, так і Foundation Fieldbus.

Польові бар’єри та топологія
Використання пристроїв захисту сегментів або так званих польових бар’єрів захищає сегмент шини, наприклад, від короткого замикання у відгалуженнях та забезпечує достатній рівень вибухозахисту. Однак недоліком звичайних чотириканальних польових бар’єрів є те, що вони не можуть бути замінені без зворотної реакції в разі відмови. Натомість у найпопулярнішій лінійній топології для заміни окремих польових бар’єрів необхідно відключати весь сегмент. Це знижує експлуатаційну готовність.

Вплив несправності на систему

Вплив несправності на систему

Польова кабельна розводка
Навіть у безпосередній близькості до технологічного процесу, у місці підключення польового пристрою, має забезпечуватися можливість швидкої заміни без допомоги електрика з метою мінімізації простоїв. Ця швидка заміна реалізується завдяки з’єднувачам польового пристрою — як правило, M12 або 7/8 дюйма. Здавалося б, усе дуже просто. Однак у тяжких умовах експлуатації (вибухонебезпечне середовище, пил, кислоти, їдкі гази тощо) використання з’єднувачів, що монтуються на місці, далеко не завжди можливе. Слабким місцем тут є ущільнення між кабелем і з’єднувачем.

Тому використовуються з’єднувачі із заливкою, встановлені на кабель, які забезпечують довговічну герметичність з’єднання.
Відстань між польовим розподілювачем і польовим пристроєм майже завжди різна, тому необхідний широкий асортимент підготовлених на заводі кабелів із різними варіантами довжини. Постійно керувати такою великою номенклатурою кабельної продукції було б невигідно з економічної точки зору. Наслідком цього були б непропорційно великі витрати на формування складських запасів і логістику.

Рішення

Польові бар’єри для модульного розширення  

Польові бар’єри для модульного розширення

Польовий рівень із можливістю масштабування
У сфері польових бар’єрів компанія Phoenix Contact пропонує концепцію з масштабуванням, яка локалізує вплив несправностей в одному сегменті, тим самим підвищуючи готовність системи. Без переривання комунікації з іншими абонентами польової шини; можна заміняти польові бар’єри просто під час роботи, а також розширювати сегменти PROFIBUS PA або Foundation Fieldbus.

Це вможливлюється завдяки використанню з’єднувача для DIN-рейки, який входить у комплект поставки кожного елемента сполучення. З’єднувач забезпечує поперечну комунікацію (як в об’єднувальній платі) навіть після видалення одного з елементів сполучення пристроїв. Окрім того, він служить для розширення сегмента без негативного впливу на роботу вже наявних пристроїв.

Польова з’єднувальна коробка з польовими бар’єрами для модульного розширення  

Польова з’єднувальна коробка з польовими бар’єрами для модульного розширення

Ми пропонуємо не лише всі необхідні компоненти, такі як елементи сполучення пристроїв, польові бар’єри, пристрої захисту від перенапруг і кабель польової шини, але й готові до монтажу польові з’єднувальні коробки (junction boxes).

Вони виготовляються за специфікаціями конкретної системи або заздалегідь комплектуються всіма необхідними польовими бар’єрами та монтуються на заводі. У нас можна придбати польові з’єднувальні коробки для вибухонебезпечних та інших середовищ, у комплект поставки яких входять усі нарізні з’єднання, а також планка для закріплення кабелю та екран.

Розподільна коробка для польових пристроїв

Типова структура кабельної системи хімічної установки  

Типова структура кабельної системи хімічної установки

Для сторони польових пристроїв компанія Phoenix Contact пропонує невелику пасивну розподільну коробку, яка монтується безпосередньо перед польовим пристроєм як сполучна ланка. Вона вможливлює відповідне до польових умов з’єднання кінця непідготовленого кабелю, що веде від польового розподілювача, з відкритим кінцем підготовленого кабелю M12, що веде до польового пристрою.

Металевий корпус і нарізні з’єднання для екрана забезпечують підключення з наскрізним екрануванням, що відповідає вимогам до польової шини. Залишається лише прокласти два проводи польової шини в корпусі. Розподільна коробка для польових пристроїв виконана як простий електричний компонент обладнання та може постачатися в синьому кольорі, що вможливлює її використання у вибухонебезпечних зонах аж до класу 1.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити