Реструктуризація промислової мережі підвищує експлуатаційну готовність та гнучкість

Огляд

Обладнання для розливу компанії Bode Chemie  

Проміжні продукти розливаються в тару від 50 мл до 5 л

  • Мережа підприємства Bode Chemie розділяється на офісну та промислову мережі. Обмін даними регулюється брандмауером.
  • Історично склалося так, що промислова мережа була побудована з пласкою структурою та резервуванням кільцевої структури. Тому всі учасники взаємодіють через загальну мережу Ethernet.
  • Працівники Bode Chemie разом з компанією Phoenix Contact розробили концепцію, яка дозволяє сегментувати промислову мережу на підмережі.

Профіль замовника

Як один з провідних європейських виробників компанія Bode Chemie, розташована в районі Штелінген міста Гамбург, виробляє більш ніж 400 продуктів для дезінфекції, очищення, догляду та антисептики для шкіри. На рік виробляється близько 18000 тон нерозфасованої продукції. Широкий асортимент має попит по всьому світу.

Застосування

Мережа підприємства Bode Chemie розділяється на офісну та промислову мережі. Обмін даними між двома мережами регулюється брандмауером. Історично склалося так, що промислова мережа була побудована з пласкою структурою та резервуванням кільцевої структури. Тому всі учасники мережі — ПК, пристрої ЛМІ, системи керування та децентралізовані периферійні пристрої — взаємодіють через загальну мережу Ethernet.

Такий підхід, однак, приховує у собі ризик взаємного впливу. Пакети даних, що відправляються, наприклад, в якості розсилки всім учасникам, займають ресурси, які вже не можуть використовуватися для цільового термінового обміну технологічними даними. Мережа Ethernet пласкої структури також може підпадати під атаки вірусів та інших шкідливих програм. З існуючою структурою мережі компанія Bode Chemie також досягла межі з точки зору вільних ІР-адрес та можливостей обслуговування системи.

Рішення

Топологічне представлення структури мережі компанії Bode Chemie  

Структура мережі в компанії Bode Chemie

Тому працівники разом з компанією Phoenix Contact розробили концепцію, яка дозволяє сегментувати промислову мережу на підмережі. Вони побудовані на фізичних кільцевих структурах з комутатором Smart Managed Switch, що дозволяє підвищити рівень експлуатаційної безпеки.

Через велику відстань кільця між виробничими станціями реалізуються за допомогою технології Gigabit та оптоволокна. Для розділення фізичних кільцевих структур на логічні лінійні концепції використовується протокол резервування MRP (Media Redundancy Protocol). Підключення учасника Ethernet в підлеглих виробничих установках здійснюється через мідне з'єднання Fast Ethernet.

Комутатори Layer 3 в обчислювальному центрі компанії Bode Chemie  

Комутатори Layer 3 будують промислову магістраль в обчислювальному центрі

Галузі промисловості та виробничі процеси вищого рівня обмінюються даними через мідне з'єднання. Два комутатори Layer-3 беруть на себе з'єднання. Вони утворюють промислову магістраль та щоразу надають віртуальний інтерфейс маршрутизатора для різних підмереж та офісної мережі. Промислова магістраль встановлюється в центральному місці центру обробки даних підприємства. Модульна побудова комутатора Layer 3, який встановлено в промислову магістраль, надає додаткові можливості для майбутнього розширення установки.

Керовані комутатори підтримують різні інтерфейси користувача для доступу до даних конфігурації та діагностики. Всі необхідні налаштування можна контролювати через власний веб-сервер пристрою або SNMP (Simple Network Management Protocol). Теж саме стосується запиту на діагностику. У підмережах, в яких для передачі даних процесів використовується Profinet, комутатори працюють як пристрої Profinet. В такому режимі вам безпосередньо призначається ІР-адреса та ім'я Profinet. Пастки SNMP забезпечують можливість швидкої діагностики. Повідомлення про важливі події, такі як втрата резервного живлення комутатора в кільці, передаються через SNMP до централізовано встановленого програмного забезпечення діагностики FL VIEW.

Висновок

Мартін Петцольд (Martin Petzold), Маркус Шмідт (Markus Schmidt) та Дірк Шлютер (Dirk Schlüter) з компанії Bode Chemie  

Відповідальні за проект: Мартін Петцольд (Martin Petzold), Маркус Шмідт (Markus Schmidt) та Дірк Шлютер (Dirk Schlüter)

Завдяки реструктуризації суттєво підвищується рівень стабільності та експлуатаційної готовності всієї промислової мережі. Промислова магістраль забезпечує чітку відповідь та короткий час реакції. Разом з програмним забезпеченням діагностики відповідні функції комутатора та маршрутизованої мережевої структури дозволяють виконувати швидку та комплексну діагностику.

Модульні принципи та рівень структурування роблять можливим гнучке розширення та реструктуризацію установки. Це також вірно для запланованого захисту через брандмауер, що встановлюється децентралізовано без додаткових витрат на конфігурування.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити