Назад до огляду

Контроль скидання охолоджувальних вод електростанції Хайден на основі бездротового зв’язку

Огляд

Охолоджувальна вежа електростанції Хайден  

Скидання охолоджувальних вод регулюється суворими вимогами

  • Коли підприємства бажають зливати охолоджувальні води в річки та озера, органи влади висувають жорсткі вимоги з міркувань захисту навколишнього середовища.
  • Бездротова система Radioline як резервна ділянка забезпечує надійну передачу аналогових значень температури на електростанції Хайден.
  • Завдяки використанню модулів з робочою частотою 868 МГц забезпечується зв’язок навіть на ділянках без прямої видимості між станціями.

Профіль замовника

Місце встановлення радіоприймача  

Радіоприймач розташований на зольному бункері висотою 40 метрів

Електростанція Хайден, яка працює на кам’яному вугіллі та розташована біля містечка Мінден безпосередньо на річці Везер, була першою післявоєнною електростанцією, яку ввели в експлуатацію в Німеччині в 1951 році.

Після різноманітних заходів з оптимізації вона є найбільшою одноблочною неатомною установкою в Європі. Поточна потужність електростанції становить 875 МВт.

Застосування

Вимірювальна станція на річці Везер  

Густі деревні насадження не дають можливості використовувати системи на 2,4 ГГц

Необхідна для експлуатації електростанції вода береться з річки Везер та повертається туди після використання. Для захисту навколишнього середовища температура води у Везері після скидання вод має підійматися не більше ніж на три градуси за Кельвіном.

Управління водними ресурсами округу Мінден-Люббекке вимагає вимірювання та протоколювання температури води під час відбору, скидання та після перемішування з водою в річці. Ці значення повинні відповідати вимогам та використовуються безпосередньо для керування роботою електростанції. У разі, якщо отримані результати вимірювань перевищують допустимі значення або відсутні, оператор має знижувати потужність електростанції або навіть зовсім зупинити її.

Саме тому надійне підключення окремих точок вимірювання до диспетчерської набуває такого великого значення. Організація, що експлуатує станцію, шукала можливість побудувати резервні ділянки зв’язку для вимірювальних ліній, яким вже понад 40 років, але бажала уникнути складних будівельних робіт.

Рішення

Модуль Radioline з робочою частотою 868 МГц  

Тестовий режим вдалося швидко реалізувати

На першому етапі потрібно було зв’язати вимірювальні лінії для трубопроводу охолоджувальної води з кемпінгу Ладе (Lahde) з будівлею електростанції за допомогою радіозв’язку. Через дистанцію в декілька кілометрів та необхідність точної передачі аналогових значень температури вибір припав на бездротову систему Radioline. Однак деревні насадження навколо вимірювальної станції закривали пряму видимість до електростанції, тому встановити зв’язок за допомогою радіосигналу 2,4 ГГц не вдалось.

Система Radioline дозволяє використовувати різні частоти, тому спеціалісти з бездротового зв’язку протестували пристрої з робочою частотою 868 МГц. На цій частоті радіохвилі поширюються краще, тому можуть бути реалізовані застосування, у яких пряма видимість між станціями відсутня.

Під час тестування модулі з робочою частотою 868 МГц довели надійність безпровідного з’єднання. Окрім деревних насаджень, викликом стало встановлення подальших компонентів Radioline на електростанції, розташованій поблизу води. Антена мала бути встановлена лише в декількох метрах над поверхнею води та повністю закривалася масивною бетонною будівлею. Працівники електростанції могли в будь-який час аналізувати якість траєкторії радіопередачі як під час введення в експлуатацію, так і під час нормальної роботи. Для цього модулі Radioline оснащені багатьма діагностичними функціями. Під час тестового встановлення значення температури постійно фіксувалися системою керування та порівнювалися з відповідними даними, які передавалися кабельними лініями. Від високої точності аналогових модулів у 0,02 % не було виявлено жодних відхилень, тому дані, передані за допомогою радіозв’язку, можуть використовуватися для постійної експлуатації.

Для встановлення радіоприймача на території електростанції було обрано зольний бункер заввишки майже 40 метрів. Завдяки центральному положенню на великій висоті радіомережа може бути розширена в майбутньому додатковими станціями.

Висновок

Швидке введення в експлуатацію та безпечне використання роблять систему Radioline придатною як для тимчасового застосування, так і для постійного встановлення. Інтегровані функції, призначені запобіганню маніпуляціям з даними, такі як автентифікація пакетів, власний протокол та додаткове шифрування даних AES, дозволяють використовувати систему навіть у критичних застосуваннях у галузі видобування та розподілу енергії або в середовищі технологічного обладнання.

Різноманітні радіо-головки з частотами, які не вимагають ліцензування, у поєднанні з гнучкими структурами мережі та різноманітними режимами експлуатації дозволяють надійно реалізовувати навіть великі мережі та покривати протяжні ділянки між учасниками.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити