Назад до огляду

Система моніторингу для трансформаторних станцій відповідно до IEC 61850

Огляд

Трансформатор  

Трансформатор

  • Під час застосування пристроїв, які експлуатуються з використанням мастил, повинні виконуватися спеціальні вимоги до установок такого типу з боку підприємств енергопостачання.
  • Phoenix Contact пропонує нову систему для безперервного контролю рівня заповнення, сповіщення та відкачування дощових вод із трансформаторних станцій.
  • Система заощаджує кошти на експлуатацію через можливість цільового планування використання відповідно до потреб.

Застосування

Під час застосування трансформаторів, електричних котушок та інших пристроїв, які експлуатуються з використанням мастил (наприклад, для ізоляції), починаючи з об’єму водонебезпечної рідини в 1 м3, повинні виконуватися спеціальні вимоги до установок такого типу з боку підприємств енергопостачання.

Для того щоб у разі виходу з ладу не виникало витікання водонебезпечних рідин із загальної системи, всі пристрої, заповнені мастилом, мають бути встановлені на непроникних для рідини поверхнях. Ці поверхні мають бути виконані як зливні ванни або зливні поверхні, які мають вести до зовнішнього накопичувального резервуара або великого сепаратора.

Об’єднання промислового будівництва (AGI) створило для цього робочі рекомендації, які описують різні конструктивні можливості виконання трансформаторних станцій, що відповідають постанові щодо установок, які працюють з водонебезпечними речовинами (VAwS). Крім того, рекомендації вказують на те, що відкачування дощових вод із піддона або резервуара може виконуватися після візуальної перевірки. Це важливо для того, щоб у разі аварії все мастило з трансформатора було зібране та не потрапило до навколишнього середовища.

Рішення

Рішення для розподільних шаф від Phoenix Contact  

Рішення для розподільних шаф від Phoenix Contact

Phoenix Contact пропонує нову систему для безперервного контролю рівня заповнення, сповіщення та відкачування дощових вод із трансформаторних станцій. При цьому рівень води, виміряний ультразвуковим датчиком, постійно порівнюється з двома різними граничними значеннями.

Обмін даними між шафою керування за стандартом IEC 61850 та системою керування станції вищого рівня здійснюється за допомогою оптоволоконного кабелю, що виключає вплив електромагнітних перешкод всередині трансформаторної станції. Ця інформація дозволяє розпочати відповідні заходи з центру керування мережею.

Після цього виконується огляд станції обслуговуючим персоналом, який розпочинає процес відкачування після візуальної перевірки дощових вод щодо забруднення мастилом. Подальший процес відбувається автоматично. При цьому рівень води продовжує постійно вимірюватися та знижуватися до встановленого мінімального значення. Додатковий стрижневий зонд піклується про те, щоб процес відкачки зупинився відразу при виявленні забруднення мастилом. Основні компоненти установки мають сертифікати та допуски органів будівельного нагляду.

Функції системи моніторингу
Рішення відрізняється такими функціями:

  • Контроль рівня заповнення трансформаторної станції
  • Повідомлення до центру керування мережею відповідно до IEC 61850:
    • Сповіщення в разі перевищення граничних значень
    • Вісім цифрових входів для додаткових сповіщень із можливістю довільного програмування
    • Керування та управління насосом (запуск та зупинка відкачування)
    • Завчасне завершення відкачування через виявлення мастил
  • Можливе модульне розширення для повного підключення трансформатора до системи керування відповідно до IEC 61850
Схематична структура контролю рівня заповнення  

Схематична структура системи моніторингу

Конфігурація та діагностика через веб-сайт
Налаштування параметрів блоку моніторингу здійснюється через веб-сервер, інтегрований у мікроконтролери. Конфігурування рішення та відображення діагностичної інформації зручно здійснюється через веб-інтерфейс. Для візуалізації інтерфейсу вимагається лише стандартний Інтернет-браузер (наприклад, Microsoft Internet Explorer або інший) та віртуальна машина JAVA.

IEC 61850 — моделювання даних
Вже інтегрована модель даних дозволяє швидко виконувати введення системи моніторингу в експлуатацію за допомогою системи керування шляхом простого запуску файлу .scd. Контролер є інтелектуальним електронним пристроєм (IED) відповідно до IEC 61850. Пристрій IED оснащений точкою доступу з логічним пристроєм (LD). У пристрої LD вирізняють два стандартизованих логічних вузла (LN) та три універсальних вузла (GGIOs).

Обмін даними GOOSE (Generic Object Oriented Substation Events) в моделі даних системи моніторингу не передбачений. Можливе просте індивідуальне налаштування або розширення моделі даних. Синхронізація часу здійснюється через сервер SNTP в мережі. Відповідну адресу можна отримати через веб-інтерфейс.

Переваги

  • Система заощаджує кошти на експлуатацію через можливість цільового планування використання відповідно до потреб.
  • Проста інтеграція в систему керування станцією завдяки стандартизованому обміну даними відповідно до IEC 61850 за допомогою файлу .scd
  • Система відповідає вимогам чинних законів і нормативних актів: закон про регулювання водного режиму (WHG), VAwS і AGI
  • Простий монтаж завдяки готовій до під’єднання системі: розподільна шафа, корпус датчиків включно з обома датчиками та каркасом розподільної шафи

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити