Контроль стану систем пожежогасіння нафтових резервуарів через мережу Інтернет

Огляд

Спринклерна головка зі спринклерними ампулами  

Спринклерні ампули забезпечують подачу вогнегасного засобу тільки через спринклерну головку

  • Нідерландська компанія Saval BV розробила особливу протипожежну систему для резервуарів із плаваючим дахом, призначених для зберігання рідких викопних видів сировини.
  • Централізована система здійснює постійний контроль двох цифрових сигналів, надаючи інформацію про стан системи пожежогасіння.
  • Контролери та модулі вводу/виводу з блоків Inline, поєднані з точками доступу WLAN Phoenix Contact, уможливлюють веб-моніторинг стану системи.
  • Система візуалізації інформує про стан вимикачів для контролю рівня й тиску, а також про стан електричного живлення і в разі функціональних несправностей подає аварійний сигнал.

Профіль замовника

Резиденція компанії Saval BV у нідерландському місті Бреда  

У Бреді розробляються автоматичні системи пожежогасіння (зображення надане Saval BV)

Компанія Saval BV з нідерландського міста Бреда належить до SK FireSafety Group. Підприємство з понад 85-річним досвідом спеціалізується на протипожежних пристроях і системах для промисловості.

Понад 200 працівників головного підприємства в місті Бреда розробляють, виготовляють і обслуговують різноманітні системи для визначення місцезнаходження займання та для пожежогасіння.

Застосування

Резервуари для вогнегасного засобу на краю плаваючого даху  

Резервуари для вогнегасного засобу встановлюються на краю плаваючого даху (зображення надане Saval BV)

Безпека зберігання та переробки сирої нафти й інших викопних видів сировини мають дуже велике значення, ураховуючи високу небезпеку вибуху. Як правило, використовувані резервуари з нерухомим покриттям відрізняються наявністю так званого «дихання резервуара» між складованим матеріалом та нерухомо встановленим покриттям. Окрім зменшення об’єму складованого матеріалу це призводить до підвищеної небезпеки вибуху.

Альтернативним рішенням є резервуари з плаваючим дахом, у яких дах плаває на поверхні складованої рідини. Але й у такому разі існує небезпека займання газу, що виходить з ущільнення, під дією статичної електрики. Якщо пожежа не буде виявлена, може виникнути неконтрольоване джерело займання.

Розроблена компанією Saval система пожежогасіння складається з окремих пожежних резервуарів, до яких підключені численні спринклерні головки. Вони забезпечують цілеспрямоване гасіння вогню і дозволяють уникнути масштабного розпилення вогнегасного засобу на великих площах ущільнення плаваючого даху.

Рішення

Модульний контролер PROFINET іскробезпечними модулями вводу/виводу серії Inline-Ex-i  

Вибухозахищений резервуар SK 3100 з модульним контролером PROFINET та іскробезпечними модулями вводу/виводу

Автоматизація протипожежної системи передбачає контроль двох цифрових сигналів стану, що надають інформацію про стан системи пожежогасіння. Централізоване рішення задумане таким чином, що цифрові сигнали передаються на контрольну панель, розташовану за межами вибухонебезпечної зони, за допомогою кабелів.

Контрольна панель SK 3000 складається з модульного контролера ILC 171 ETH та іскробезпечних модулів вводу/виводу з лінійки продукції Phoenix Contact Inline, розроблених спеціально для вибухонебезпечних середовищ.

Необхідною умовою для її роботи є надійна гальванічна розв’язка між іскробезпечними модулями та стандартними модулями Inline. Іскробезпечні клеми надійно отримують електричне живлення через спеціальний модуль Inline. Їх можна послідовно підключати безпосередньо до локальної шини Inline контролера ILC 171 ETH з метою збору цифрових сигналів рівня й тиску.

Контрольна панель SK 3000 з модульним контролером ILC 330 PN і бездротовим модулем WLAN 5100  

Контрольна панель SK 3000 з модульним контролером і модулем бездротової мережі LAN

Передача сигналів через PROFINET та бездротову мережу LAN

Якщо нафтовий резервуар має вже використовувану комунікаційну інфраструктуру, то прокладання нових кабелів — завдання не з простих. Тому компанія Saval розробила децентралізоване рішення — захисний резервуар SK 3100 з класами захисту від IP52 до IP65.

У цьому резервуарі використовується вбудований контролер PROFINET з лінійки продукції Inline з іскробезпечними модулями Inline. Кожна децентралізована станція SK-3100 контролює до чотирьох систем пожежогасіння. Сигнали передаються бездротовою мережею LAN на центральну контрольну панель SK 3000, устатковану модульним високопродуктивним контролером ILC 330 PN. Для передачі даних використовуються бездротові модулі WLAN 5100 компанії Phoenix Contact.

Ці прилади відповідають вимогам стандарту IEEE 802.11e і підтримують передачу даних за протоколом PROFINET, завдяки чому обидва контролери Inline можуть обмінюватись між собою даними за протоколом PROFINET. Контроль системи здійснюється за допомогою програмного забезпечення для веб-візуалізації Webvisit, розробленого компанією Phoenix Contact. Для цього на контролері має бути інтегрований веб-сервер. Для доступу до візуалізації потрібна тільки IP-адреса контролера. Дані відображаються на пристрої керування та моніторингу.

Висновок

Розроблена компанією Saval система пожежогасіння для нафтових резервуарів із веб-моніторингом стану дозволяє швидко розпізнавати пожежу та надійно визначати її місцезнаходження. Численні спринклерні головки, підключені до одного пожежного резервуара, забезпечують цілеспрямоване гасіння полум’я.

Розроблена компанією Saval система візуалізації безперервно й надійно інформує про стан вимикачів для контролю рівня та тиску, а також про стан електричного живлення системи керування. Окрім того, у разі функціональних несправностей виводиться аварійний сигнал. Це дозволяє ефективно запобігати виникненню пожежі та пов’язаної з нею небезпеки вибуху при зберіганні сирої нафти та інших викопних видів сировини.

Продукція

ОписТип№ для замовлення
Контролер Inline з можливістю обміну даними через PROFINET і Modbus/TCP. Підтримка протоколів Modbus/TCP та PROFINET на основі EthernetILC 171 ETH 2 TX2700975
Контролер Inline з інтерфейсами PROFINET для сполучення з іншими контролерами чи системами та можливістю програмування згідно зі стандартом IEC 61131-3ILC 330 PN2988191
Точка доступу WLAN, клієнт, WLAN 802.11 a, b, g, n, частота 2,4 ГГц, 5 ГГц, IP20Радіомодуль WLAN 51002700718
Пристрій сполучення шини PROFINET, 8 входів 24 В постійного струму, 4 виходи 24 В постійного струму, 500 мА, у комплекті з периферійними з’єднувачамиIL PN BK DI8 DO4 2TX-PAC2703994
Модульні клеми живлення Inline для живлення іскробезпечних клем вводу/виводуIB IL EX-IS PWR IN-PAC2869910
Іскробезпечна клема цифрового вводу/виводу, 4 конфігуровані канали входу/виходу, в комплекті з аксесуарамиIB IL EX-IS DIO 4/NAM-PAC2869911
ОписТип№ для замовлення
Контролер Inline з можливістю обміну даними через PROFINET і Modbus/TCP. Підтримка протоколів Modbus/TCP та PROFINET на основі EthernetILC 171 ETH 2 TX
Контролер Inline з інтерфейсами PROFINET для сполучення з іншими контролерами чи системами та можливістю програмування згідно зі стандартом IEC 61131-3ILC 330 PN
Точка доступу WLAN, клієнт, WLAN 802.11 a, b, g, n, частота 2,4 ГГц, 5 ГГц, IP20Радіомодуль WLAN 5100
Пристрій сполучення шини PROFINET, 8 входів 24 В постійного струму, 4 виходи 24 В постійного струму, 500 мА, у комплекті з периферійними з’єднувачамиIL PN BK DI8 DO4 2TX-PAC
Модульні клеми живлення Inline для живлення іскробезпечних клем вводу/виводуIB IL EX-IS PWR IN-PAC
Іскробезпечна клема цифрового вводу/виводу, 4 конфігуровані канали входу/виходу, в комплекті з аксесуарамиIB IL EX-IS DIO 4/NAM-PAC

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити