Рішення для контролю місць видобутку

Огляд

Працівник на місці видобування  

Моніторинг місць видобування нафти та газу

 • Оцифрування нафтового родовища дозволяє знизити виробничі витрати завдяки дешевшій діагностиці та ефективнішому моніторингу.
 • Oil and Gas Monitor від Phoenix Contact збирає аналогові та цифрові дані з нафтового насоса та надійно передає їх до диспетчерської.
 • У диспетчерській отримані дані можуть бути відображені та оброблені за допомогою системи керування більш високого рівня.

Застосування

Працівник здійснює моніторинг видобувного насоса здалеку  

Тенденцією стає оцифрування місць видобування

На нафтових родовищах працюють установки, що складаються з розосереджених автономних насосів. Відстань між такими насосними станціями нерідко сягає кількох кілометрів. Часто між насосними станціями не існує кабельної мережі. Зазвичай також відсутня мережа GSM, яку можна було б використовувати для передачі даних.

Протягом кількох останніх років існує тенденція оцифровувати (Digital Oilfield) як нові нафтові родовища, так і родовища, що вже давно експлуатуються. Оцифрування дозволяє проводити діагностику та моніторинг швидше, дешевше та ефективніше. У минулому співробітники їздили пересіченою місцевістю від насоса до насоса та за будь-якої погоди зчитували дані на місцях.

За допомогою цифрового моніторингу в найпростішому варіанті реєструються бінарні вхідні сигнали, які передають, наприклад, положення клапана. Проте реєструються також аналогові сигнали. До них належать, наприклад, температура, тиск та пропускна здатність. Сигнали відображаються та обробляються у віддаленій диспетчерській. Тут головною вимогою є безпечна передача сигналу. Насамперед придатна до промислових умов, надійна передача даних дозволяє здійснювати постійний контроль усіх видобувних платформ.

Інша важлива вимога до використовуваної продукції зумовлена тим, що установки здебільшого розташовані під відкритим небом. Погодні умови вимагають розширеного діапазону температури, а також сертифікації для використання у вибухонебезпечному середовищі.

Рішення

Рішення від Phoenix Contact складається з трьох головних функцій:

 1. Збирання даних із вибухонебезпечного та звичайного середовища
 2. Безпечна передача даних через замкнуту бездротову мережу
 3. Передача даних до системи SCADA/DCS або відображення даних

На нафтовому насосі сигнали збираються з зони 1 та/або зони 2 та циклічно передаються через Trusted Wireless. У диспетчерській отримані дані відображаються на окремих моніторах або надсилаються до вищого рівня системи SCADA/DCS. Для цієї мети використовуються відкриті інтерфейси програмного забезпечення. Phoenix Contact пропонує для цього перевірені часом інтерфейси, які підтримуються багатьма виробниками систем, такі як, наприклад, OPC, Modbus, SQL Server, MySQL. Також існує можливість використання відкритого зв’язку TCP/IP.

Топологія контролю місць видобутку

Огляд функцій контролю місць видобутку

Рішення для місць видобутку від Phoenix Contact  

Комплексне рішення для контролю місць видобутку

Надійний контроль джерел нафти та газу

За допомогою Oil and Gas Monitor від компанії Phoenix Contact можна надійно й економічно ефективно контролювати джерела нафти та газу навіть на великих відстанях.

 • Компоненти з розширеним діапазоном температур
 • Радіус дії до кількох кілометрів завдяки регульованій швидкості передачі даних
 • Програмне забезпечення діагностики для зручної комплексної діагностики радіомережі
 • Паралельне використання декількох мереж на різних каналах

Переваги

 • Просте введення в експлуатацію і скорочення монтажних витрат у масштабних установках завдяки бездротовому обміну даними
 • Незалежний від розташування збір даних завдяки модулям для вибухонебезпечних та звичайних середовищ
 • Надійна і не чутлива до завад передача сигналу через захищену та замкнуту радіомережу
 • Можливість передачі даних до системи SCADA/DCS і місцева індикація даних
 • Гнучкість підведення сигналів до системи керування процесом завдяки відкритому програмному інтерфейсу

Продукція

ОписТип№ замовлення
Системи моніторингу для нафтогазової промисловості (OGM) для повної автоматизації та моніторингу нафтових родовищ через дистанційне керуванняOGM I/O-CE2400188
Блок OGM RG (ретранслятор/шлюз) для перетворення протоколів радіозв’язку, а також розширення діапазону бездротової мережіOGM RG-CE2402935
ОписТип№ замовлення
Системи моніторингу для нафтогазової промисловості (OGM) для повної автоматизації та моніторингу нафтових родовищ через дистанційне керуванняOGM I/O-CE
Блок OGM RG (ретранслятор/шлюз) для перетворення протоколів радіозв’язку, а також розширення діапазону бездротової мережіOGM RG-CE

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити