Бездротова передача сигналів на підприємстві GDF SUEZ у Лінгені

Енергопостачальне підприємство GDF SUEZ Deutschland

Компанія GDF SUEZ E&P DEUTSCHLAND GmbH спеціалізується на розвідці, видобуванні та збуті природного газу та нафти в Німеччині.

Інноваційні технології та глибокі спеціальні знання персоналу допомагають цій компанії робити важливий внесок у безперебійне постачання енергії європейським споживачам.

Підприємство входить до складу глобального енергетичного концерну — групи компаній GDF SUEZ.

Сфера застосування

Компанія GDF Suez E&P Deutschland GmbH видобуває нафту та природний газ на нафтовому родовищі Брамберге в десяти кілометрах на північ від міста Лінген. Майже з 900-метрової глибини подається суміш нафти, газу та солоної води.

Відокремлена пластова вода подається в насоси для нагнітання розчину. Через шість спеціальних свердловин для нагнітання на краю нафтового родовища насоси нагнітають воду назад у породу-колектор.

Тиск нагнітання в свердловинах є важливим параметром технологічного процесу, тому потребує постійного контролю; колись це робили шляхом обходів і ручного збору даних.

Рішення

Бездротове рішення Trusted Wireless  

Бездротове рішення Trusted Wireless

«Шукаючи альтернативу витратному прокладанню кабелів, ми зупинилися на бездротовому рішенні — технології Trusted Wireless від компанії Phoenix Contact», — пояснює Фрідріх Шульте (Friedrich Schulte), який відповідає за системи вимірювання, керування та регулювання в компанії GDF SUEZ.

За допомогою бездротових модулів Trusted Wireless Шульте зміг підключити дві незручно розташовані свердловини до системи збору результатів вимірювання. Одна з цих свердловин (біля північного краю родовища) розташована навіть по той бік залізничної гілки на відстані 600 м від центрального нагнітального насосу.

Розгортання кабельного рішення вимагало б дуже великих витрат на земельні роботи. «Прокладання кабелю під залізничною гілкою коштувало б дуже дорого та вимагало б серйозних заходів безпеки, а також адміністративних витрат і погоджувальних процедур, — розповідає Шульте. — Завдяки бездротовому з’єднанню ми обійшлися без усього цього».

Лінія передачі сигналів була побудована з використанням бездротової системи RAD-Line-I/O. Вона передає два цифрових і один аналоговий сигнал між передавачем і приймачем. Спрямовані антени з широкого асортименту аксесуарів для бездротових систем уможливлюють надійний зв’язок на відстані 600 м навіть за несприятливих умов навколишнього середовища.

Бездротова технологія Trusted Wireless, що застосовується в модулях RAD-Line-IO, стійка навіть до дії перешкод, спричинених рухом поїздів і роботою високовольтних установок.

Друга свердловина також знаходиться в незручному місці — на південно-східному краю нафтового родовища. Тут взагалі відсутня якась інфраструктура. Бездротові модулі та датчики отримують живлення від фотоелектричного джерела, розробленого компанією Phoenix Contact для промислових бездротових систем.

Фотоелектричний модуль містить окрім фотоелектричних елементів попередньо настроєну шафу керування з контролером зарядки, сонячними батареями та пристроєм захисту від перенапруг.

Резюме

Раніше вимірювальні станції на свердловинах компанії GDF SUEZ E&P DEUTSCHLAND GMBH у районі Емсланд потребували щоденних контрольних обходів. Це було необхідно для збору даних про тиск нагнітання води.

Тепер ці дані безперервно передаються за допомогою бездротового рішення Trusted Wireless від компанії Phoenix Contact.

Це істотно підвищило рівень безпеки та економічної ефективності.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити