Надійне та вигідне бездротове з’єднання: завод BP в Огайо

Пілотний проект бездротової системи зв'язку на заводі BP в Огайо

Концерну BP належить велика кількість нафтопереробних заводів у США.

На заводі в Огайо інженери та техніки почали реалізацію пілотного проекту бездротової системи зв'язку. Вони хотіли визначити, чи можлива надійна передача даних без проводів у середовищі із високим рівнем перешкод.

Застосування

Метою проекту було уникнути значних витрат на кабельні з’єднання, що виникають через велику відстань між нафтосховищами.

У зоні бездротового зв’язку проходять високовольтні лінії електропередачі, що створюють сильні поля перешкод. Необхідно було дослідити їхній вплив на якість передачі. Додаткові труднощі створювала відсутність власних джерел електричного живлення в місцях розташування нафтосховищ.

Тестовим об’єктом був обраний віддалений насос для ґрунтових вод.

Тут була потреба у вимірюванні рівня води та передачі аварійного сигналу в разі досягнення граничного значення. Насос визначає рівень води за допомогою ультразвуку та виводить відповідне значення у формі аналогового сигналу. Коли досягається верхнє граничне значення, відповідний перемикач додатково генерує цифровий аварійний сигнал.

Рішення

Бездротова система передачі даних від Phoenix Contact  

Бездротова передача польових даних вводу/виводу

Насос був обладнаний бездротовою системою передачі даних Phoenix Contact. Це дає можливість для бездротової реєстрації даних вводу/виводу на польовому рівні та передачу інформації в систему керування через інтерфейс RS-232.

До кожної станції можна підключити до восьми аналогових і цифрових термінальних пристроїв, що підбираються залежно від потреб конкретної ситуації. З боку системи керування інформація може аналізуватися однією (point-to-point) або кількома (multipoint-to-point) польовими станціями за протоколом Modbus.

Один головний пристрій підтримує до 255 польових станцій. Все апаратне забезпечення має автономне живлення від фотоелектричної системи, що включає в себе сонячну панель, батарею та контролер зарядки.

Резюме

Бездротове з’єднання зарекомендувало себе як надійне навіть у цьому середовищі з сильними перешкодами.

Вивчалася й економічна сторона питання: для кабельного з'єднання установок необхідно було б вирити траншеї та прокласти кабелі на відстань близько 700 м. У цьому випадку концерн BP робив розрахунки, виходячи з ціни близько 80 євро за метр. Отже, загальна сума зекономлених коштів могла перевищити 56 тисяч євро.

Після позитивних результатів випробувань концерн BP розгорнув бездротові системи передачі даних від Phoenix Contact на своєму виробничому підприємстві на березі річки Огайо. Там цими системами обладнано 16 нафтосховищ.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити