Економічні контролери рампи з високим рівнем доступності на поромах типу Ро-Ро

Огляд

Такелаж  

Такелаж порому типу Ро-Ро Arc Dania

  • Компанія з оснащення суден MacGregor RoRo шукала нове рішення для керування рампами, дверима та рухомими автомобільними палубами.
  • Тепер децентралізовані розділені модулі вводу/виводу з’єднує із системою керування контролер Inline Controller ILC 370 PN/M.
  • Мережа Ethernet та технологія керування розроблені з резервуванням, що забезпечує високий рівень експлуатаційної готовності рішення для автоматизації.

Профіль замовника

Рухома кормова рампа  

Окремі автомобільні палуби закриваються кормовою рампою

Компанія MacGregor RoRo, розташована в шведському місті Ґетеборг, як дочірнє підприємство компанії Cargotec Oyj належить до провідних світових виробників обладнання для вантажних та круїзних суден.

Підприємство спеціалізується на розробці та виробництві кранів, рамп та перебірок.

Застосування

Arc Dania  

Пором типу Ро-Ро Arc Dania 2014 року був оснащений обладнанням компанії MacGregor RoRo

В минулому різні побудовані на поромі рампи обслуговувалися виключно децентралізовано вручну. Центральний контролер впускав вхідний сигнал блоку керування та безпосередньо керував відповідним гідравлічним приводом для переміщення рампи. Коли приводи досягали свого кінцевого положення, гідравліка вимикалась. Для цього всі сигнали мали бути підключені паралельно за допомогою кабелю по всьому судну, що загрожувало помилками, було дороги м через частково довгі кабельні шляхи, а також затратним у разі пошуку помилки.

Крім того, попередній постачальник контролерів для системи автоматизації, що застосовувалася на того час, хотів завершити співпрацю, тож компанія MacGregor RoRo шукала нове рішення. При такому підході окремо встановлені модулі вводу/виводу необхідно було встановити безпосередньо біля кожної рампи та перебірки. Для резервного підключення всіх сигналів децентралізованих периферійних пристроїв до системи керування постачальник оснащення обрав протокол на основі Ethernet.

Рішення

Контролер Inline ILC 370 PN/M  

Контролер ILC 370 PN/M так само керує всіма встановленими на поромі системами через протокол Profinet

Після всебічного дослідження ринку відповідальні особи компанії MacGregor RoRo оголосили Phoenix Contact системним постачальником. Всі вимоги були задоволені завдяки відкритості та гнучкості програмного забезпечення з можливістю програмування PC Worx та інструментів візуалізації Visu+. Крім того, багато пристроїв із широкого асортименту спеціаліста з автоматизації мають необхідні морські допуски. Як приклад вдалої співпраці наводиться пором типу Ро-Ро Arc Dania, який був оснащений обладнанням компанії MacGregor RoRo в 2014 році.

На судні Arc Dania встановлено багато систем компанії MacGregor RoRo — так званих Items, — наприклад, кормові рампи, ущільнення люків та рамп, дверцята та рухомі автомобільні палуби. Обмін даними між системами (Items) та системою керування має бути реалізований з високим рівнем доступності, для збереження можливості керування усіма системами без необхідності переходу в ручний режим у разі виникнення аварійної ситуації. Тому всі системи поєднує між собою мережа Ethernet, розроблена як резервна кільцева структура. Протокол резервування RSTP з Fast Ring Detection забезпечує час переключення менший за 500 мс.

Залежно від побажань замовника компанія MacGregor RoRo реалізує також резервну систему керування. На судні Arc Dania використані потужні контролери Inline ILC 370 PN/M. В розподільних шафах, які належать до кожної системи (Item), міститься пристрій сполучення шини PROFINET, до якого через модуль вводу/виводу підключені встановлені на поромі датчики (кнопки, кінцеві вимикачі) та виконавчі елементи (гідравлічні клапани). Крім того, пристрій сполучення шини передає отримані дані через PROFINET в режимі реального часу на систему керування. Управління блоком керування гідравлічного насосу також з резервуванням здійснюється проте не через пристрій сполучення шини, а через мікроконтролер ILC 170 ETH. Він обмінюється даними в нормальному режимі, як пристрій сполучення шини з двома головними контролерами. У разі виникнення помилки він може керувати гідравлічним насосом в автономному режимі.

Висновок

Панельний ПК для морського застосування  

Візуалізація всієї системи MacGregor виконується на сенсорній панелі на містку

Команда оцінює статус усіх встановлених на борту систем (Items) через систему візуалізації. Таким чином працівники можуть дізнатися, що рампа або дверцята ще відкриті. Візуалізація, створена інструментом Visu+, відображається на панельному ПК із сенсорним керуванням та відповідністю морським стандартам. Він завантажує значення для відображення через сервер ОРС з резервної пари контролерів та виводить їх на монітор.

В разі потреби в інших місцях можуть бути встановлені додаткові панельні ПК. Чорна скринька судна — так званий Voyage Data Recorder (VDR) — також має доступ до контролерів та протоколює статус вбудованого обладнання.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Додаткова інформація

Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити