Тунелепрохідні машини з надійною технологією з’єднання

Огляд

Тунелепрохідна машина Herrenknecht  

Тунелепрохідні машини Herrenknecht використовуються в усьому світі

Не лише в Сен-Готарді, де зараз будується найдовший тунель, але й по всьому світі, тунелепрохідні машини компанії Herrenknecht прокладають собі шлях через м’які та змішані, а також тверді гірські породи. Концерн Herrenknecht розташований в баденському місті Шванау є технологічним лідером ринку в галузі механізованої техніки для проходження тунелів.

Тунелепрохідна техніка від Herrenknecht використовується в усьому світі для створення транспортних тунелів, а також тунелів постачання та відведення. Потреба в продуктивній тунельній інфраструктурі зумовлена такими тенденціями, як урбанізація, об'єднання світової економіки, ріст населення та зміна клімату.

Заснована в 1977 році компанія нараховує близько 5 000 співробітників і в 2011 році досягнула загальної продуктивності в 1,1 млрд. євро. Компанія Herrenknecht розробляє, будує і продає установки для проходження тунелю діаметром до 19 метрів. В жовтні 2010 року всі крупні видання писали пр бурову тунелепрохідну машину «Sissi» компанії Herrenknecht, що здійснила остаточну збійку східного тунелю в проекті сторіччя — Готардському базисному тунелі.

Застосування

Майстер цеху Фолькер Раштеттер  

Майстер цеху Фолькер Раштеттер

«Для виготовлення тунелепрохідної машини ми маємо усього кілька місяців, — пояснює Фолькер Раштеттер (Volker Rastetter), майстер цеху з виробництва розподільних шаф на фірмі Herrenknecht в Шванау. — Стенди керування машиною та розподільні шафи й розподільні коробки монтуються у нас в Шванау, тут ми також виконуємо їхній попередній електромонтаж». Остаточний монтаж електротехнічних компонентів на машину відбувається на заводі в Шванау. Тут вони вводяться в експлуатацію й ретельно перевіряються.

Для транспортування з заводу в Шванау до місця прокладення тунелю машини розбираються на зручні для транспортування блоки. Жили й провідники від'єднуються в попередньо визначених інтерфейсах, а на місці експлуатації знову під'єднуються. «Формування контакту з модульними клемами, що ми використовували раніше, виявилося досить складним завданням, — згадує Раштеттер про часи до переходу. — Частково вони не передбачали можливості повторного підключення й потребували заміни».

Машини й усі їхні компоненти, що використовуються в процесі буріння тунелю, знаходяться під впливом екстремальних навантажень та сильних вібрацій. Припинення роботи й простої при бурінні тунелю внаслідок поганого контакту є неприпустимими як для постачальника машини, так і для фірми, що проводить будівельні роботи, — час тут коштує дуже дорого.

Рішення

Електромонтаж за допомогою пружинної клеми  

Швидкий та зручний електромонтаж

Модульні клеми серії CLIPLINE complete від Phoenix Contact сконструйовані таким чином, що витримують навіть екстремальні навантаження. З урахуванням інтенсивності ударів та вібрацій під час конструювання обираються належні матеріали та методи виробництва. Випробування під навантаженням за ступенем інтенсивності згідно з DIN EN 50155 (німецький стандарт для залізничного транспорту) підтверджують стійкість модульних клем до ударів та вібрацій.

Бурові тунелепрохідні машини мають величезні розміри, але для електричного монтажу в них зовсім мало вільного місця. Агрегати для приводу й буріння, відвантажування породи й встановлення так званого тюбінгу, що часто формує стінку тунелю, — все це треба компактно розмістити в машині.

«В обмежених умовах монтажу технологія фронтального з’єднання з пружинною клемою значно спрощує нам роботу, — каже Раштеттер. — Наші монтажники постійно добре бачать місце підключення проводу». Завдяки технології фронтального з’єднання канали для прокладення монтажних проводів можуть встановлюватися ближче до клем, адже немає потреби у збереженні додаткового простору для під’єднання провідника. Це економить місце в розподільній шафі й забезпечує вищу щільність монтажу. Незважаючи на компактну конструкцію в процесі електромонтажу можна зручно використовувати всі проводи з наконечником до номінального перетину — ще одна перевага пружинної клеми.

Навіть великі та складні системи розподілення потенціалів для електроживлення усіх пристроїв розподільної шафи, датчиків, виконавчих елементів та споживачів швидко й просто створюються за допомогою системи вставних перемичок. Система вставних перемичок CLIPLINE complete, що підходить для усіх клем, також забезпечує можливість шунтування несуміжних модулів.

Для цього контакти, що не використовуються, легко видаляються за допомогою гострогубців завдяки наявності заданої точки обриву. Монтажник мусить лише обрізати перемичку на потрібну довжину й намалювати схему підготованої перемички на її верхній частині за допомогою маркера. Так зі стандартних перемичок створюються спеціальні компоненти, що відповідають специфікаціям системи, — це дозволяє зекономити на складських та логістичних витратах.

Висновок

CLIPLINE complete  

CLIPLINE complete дозволяє комбінувати між собою різні технології з'єднання

Можливість багаторазового підключення проводів, стійкий до вібрацій контакт, простота електромонтажу завдяки під'єднанню спереду, практичне шунтування — ось головні аргументи компанії Herrenknecht для переходу на пружинні клеми.

Консультативна підтримка з боку виробника клем також зіграла важливу роль. «На різних етапах переходу спеціалісти Phoenix Contact допомагали нам», — пояснює Раштеттер, оскільки треба було змінити багато креслень та специфікацій. «Робітники нашого цеху відразу визнали нову технологію з’єднання, зокрема тому, що вони від початку брали участь в процесі прийняття рішень», — резюмує Раштеттер.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити