Назад до огляду

Гібридні з’єднувачі для модульних систем акумулювання енергії Energy Neighbor

Огляд

Децентралізований стаціонарний акумуляторний накопичував Energy Neighbor  

Energy Neighbor: проміжне накопичення електроенергії з відновлюваних джерел

  • Децентралізовані стаціонарні акумуляторні накопичувачі, які ефективно використовують енергію з відновлюваних джерел і при цьому стабілізують мережу, — це ключова складова енергетичного переходу.
  • Прямокутні гібридні з’єднувачі від Phoenix Contact забезпечують просте та надійне з’єднання модульних акумуляторних накопичувачів Energy Neighbor у містечку Моосхам у Верхній Баварії.

Профіль замовника

Децентралізований стаціонарний акумуляторний накопичував Energy Neighbor  

Вісім акумуляторних стійок із 13 модулями кожна забезпечують ємність накопичення 200 кВт⋅год

Компанія Varta Storage GmbH — спеціаліст із проміжного накопичення електроенергії — сконцентрувала свою увагу на літій-іонних акумуляторних накопичувачах для приватного та промислового застосування. Компанія входить до складу групи Varta Microbattery/Varta Storage і завдяки своїм науково-дослідницьким і дослідно-конструкторським проектам робить суттєвий внесок в енергетичний перехід.

Застосування

Акумуляторний модуль у приймальному відсіку стійки  

Швидке та надійне з’єднання акумуляторного модуля

У наявних на ринку системах акумуляторного накопичення акумуляторні модулі — майже завжди літій-іонні акумуляторні батареї — з’єднуються між собою кабелями, що займає багато часу. У разі послідовного кабельного з’єднання провідники прикручуються до позитивних і негативних полюсів акумуляторних блоків.

Проте під час введення в експлуатацію великих накопичувачів виникає необхідність у виконанні дуже великої кількості з’єднань. Окрім того, зі збільшенням кількості акумуляторних модулів зростає також ризик виникнення помилок під час електромонтажу. Тому доцільно підключати акумуляторні модулі з’єднувачами, а не за допомогою кабельних з’єднань. Завдяки ємності накопичення 200 кіловат-годин та потужності 250 кіловат накопичувач може приймати пікову продуктивність сонячних і вітрових електростанцій та покривати пікове споживання підключених домогосподарств.

Тому для простого встановлення та швидкої заміни модулів акумуляторних накопичувачів висувають високі вимоги зокрема до продуктивності та безпеки з’єднання.

Рішення

Акумуляторні модулі оснащені системою гібридних з’єднувачів від Phoenix Contact, які забезпечують автоматичний контакт комунікаційних і силових провідників при вставлянні модулів. Через цей гнучкий інтерфейс може подаватися струм до 100 ампер та декількох сотень вольт. Завдяки цьому підключення модулів виконується не лише безпечніше, але й простіше та швидше.

Гібридний з’єднувач від Phoenix Contact  

Форма контактів з’єднувача запобігає помилкам під час монтажу

Гібридний з’єднувач, який відповідає таким особливим вимогам, компанія Phoenix Contact розробила у співпраці із Varta Storage. В основі з’єднувача лежить лінійка продукції Variocon — компактна прямокутна система з’єднання на основі IP67, яка підходить для застосування у пристроях, а також у розподільних коробках і шафах керування в жорстких промислових умовах.

Під час розробки системи з’єднання можна було використовувати інші вже випробувані з’єднувачі з інших проектів акумуляторних накопичувачів. Електричні пристрої накопичення енергії набувають дедалі більшого значення не лише для стабілізації мережі живлення, але й для портативних інструментів і мобільного обладнання, а також для електромобілів.

Варіант, розроблений для Energy Neighbor, має загалом 13 контактів: п’ять силових і вісім сигнальних. Висока щільність контактів під час вставляння висуває особливі вимоги до компенсації допусків. Тут важливе значення має особлива форма вставного модуля: 13 контактів розташовані у плаваючій контактній вставці з додатковими напрямними стержнями. Напрямні стержні виступають за рівень контактів і забезпечують правильне розташування вставного модуля акумуляторного блоку під час вставляння.

Висновок

Модульні прямокутні з’єднувачі від Phoenix Contact стали інтерфейсом електроенергії та обміну даними в системах акумуляторного накопичення Varta Storage GmbH. Взаємодія з’єднувачів і акумуляторних модулів суттєво скоротила час на введення в експлуатацію та заміну в великих накопичувачах, оскільки тепер не потрібно з’єднувати окремі модулі вручну.

Це дозволяє створювати готові до експлуатації та автономні рішення з накопичення енергії різної потужності, які є екологічною та перспективною альтернативою наявним дизельним генераторам. Прототип акумуляторного накопичувача Energy Neighbor від Varta Storage з кінця 2015 року доводить свої переваги на практиці.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити