XJ Group Corporation

Швидка заміна акумулятора завдяки з’єднувачам Phoenix Contact

a_0059048  

Інтелектуальна мобільність: Китай робить ставку на електрифікований транспорт для місцевих пасажирських перевезень

Компанія XJ Group Corporation виробляє й постачає системи генерування, передачі та розподілу електричного струму. Крім того, підприємство пропонує трансформатори постійного струму, захисне обладнання, технології автоматизації та електричне обладнання для рейкового транспорту, інтелектуальні електричні лічильники, автоматичні системи реєстрації даних та системи автоматизації розподільних мереж.

Серед клієнтів компанії комунально-побутові підприємства з Китаю, Туреччини, Індонезії, Бразилії, Таїланду та Індії. Підприємство з головним офісом у місті Сюйчан, Китай, було засновано в 1947 році. З 2011 року XJ Group Corporation працює як дочірнє підприємство компанії China Electric Technology Equipment Co., Ltd.

Застосування

Автобуси з електричним приводом  

Акумулятори автобусів замінюються повністю автоматично

В Серединній Імперії електрична мобільність вже стала буденним явищем. У східнокитайському портовому місті транспорт для місцевих пасажирських перевезень також поступово замінюється на автобуси з електричним приводом, що дозволять знизити обсяг викиду вихлопних газів.

Для мінімізації періодів простою автобусів під час зарядження акумуляторів проектувальники обрали концепцію заміни акумуляторів — battery swapping. Згідно з цією концепцією на станції заміни, що з обох боків оснащена роботами, відбувається повністю автоматична заміна розряджених акумуляторів на заряджені. Повна заміна акумуляторних блоків завершується вже за сім хвилин, і автобус відразу може продовжити свій шлях. Китайська компанія XJ Group Corporation шукала підходящий з’єднувач для акумуляторних блоків парку електробусів.

Рішення

З’єднувач Phoenix Contact  

Вібростійкі з’єднувачі Phoenix Contact передають струм до 400 А

Системи заміни акумуляторів потребують на 100 відсотків надійні та міцні системи з’єднання, адже кожна хвилина простою дорого коштує. Спеціально для електричних господарчих транспортних засобів тривалої експлуатації Компанія Phoenix Contact розробила штекерний пристрій, що відповідає цим вимогам.

Оскільки багаторазові зарядження та розрядження протягом дня призводять до надзвичайного навантаження акумуляторів, процес зарядки має бути м’яким і водночас безперервним. Інтегрований модуль даних, окрім цілеспрямованого керування та моніторингу процесу зарядки, також дозволяє контролювати температуру для запобігання можливому перегріву.

Оскільки великі автобуси не можуть паркуватися з точністю до міліметра, при підключенні відхилення позиціонування корегуються за допомогою напрямних стрижнів із системою самоцентрування та пружинним демпфуванням. Під час їзди вони також використовуються для демпфування вібрацій і забезпечують можливість стійкого до перешкод з’єднання. Завдяки своїм габаритам та властивостям матеріалів штекерна система може працювати зі струмами до 400 А та напругою до 750 В.

На цей момент у Китай відправлено вже понад 6000 пар штекерів. Кожного дня на станції заміни по два-три рази виконується заміна акумуляторів приблизно 40 автобусів. Загальна кількість виконаних операцій із заміни акумуляторів сягає вже декількох сотень тисяч. При цьому з’єднувачі Phoenix Contact завжди виконують свою функцію без жодних нарікань.

Висновок

Концепція змінних акумуляторів постійного струму Phoenix Contact чудово підходить для безрейкових транспортних засобів міського чи комунального господарства, автонавантажувачів, транспортних засобів для пасажиро- та вантажоперевезень. Система передає струми до 400 А й напругу до 750 В постійного струму.

Завдяки коректуванню допустимого відхилення при підключенні й демпфуванню вібрацій під час їзди штекерна система забезпечує надійний контакт навіть в умовах підвищених механічних навантажень — і це для понад 10 000 циклів під’єднання та від’єдання. Концепція змінних акумуляторів також передбачає використання інтегрованого модуля даних для зчитування стану заряду й дозволяє операторам контролювати усі процеси зарядки для усунення ризику простоїв внаслідок виходу з ладу.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити