Компанія MAN у рекордні терміни будує складальний завод біля Кракова

Огляд

Остання перевірка якості перед виходом з конвеєра  

Контроль якості в компанії MAN

У 2007 році відкрився новий складальний завод групи компаній MAN Nutzfahrzeuge у польському місті Нєполоміце поблизу Кракова — тут виготовляються важкі вантажівки масою понад 16 тонн. У Неполоміце компанія MAN вперше використовує на всіх виробничих ділянках мережеве обладнання, технології керування та системи вводу/виводу компанії Phoenix Contact.

На території площею 142 гектари провідний у світі виробник вантажних автомобілів за дуже стислий строк побудував надсучасний складальний завод площею близько 250 000 квадратних метрів, з яких 78 000 розташувалися під дахом. Будівництво почалося восени 2005 року, а вже в середині 2007 року з конвеєра зійшли перші автомобілі.

Розрахункова річна продуктивність заводу становила 15 000 вантажівок на рік за умови однозмінної роботи 650 працівників. «Але вже у 2009 році цей показник удалося перевищити», — коментує д-р Карстен Інтра, керівник підрозділу важких вантажівок. Щоб швидко й успішно реалізувати подібний амбітний проект, був застосований і вдосконалений стандарт автоматизації, який пройшов перевірку на заводі в Мюнхені.

Застосування

Перед початком будівництва польського заводу команда з восьми проектувальників, яку очолювали спеціаліст із планування технічного обслуговування мюнхенського заводу MAN Петер Гут’яр і його заступник Александр Рерль, визначила важливі вимоги до концепції автоматизації. Усі важливі для виробництва дані повинні передаватися мережею з центральної станції в Баварії на окремі виробничі станції в Польщі.

Щоб забезпечувати суцільний і швидкий обмін даними на всіх рівнях підприємства, а також між розташованими по всьому світу виробничими підрозділами, рішення для автоматизації мало базуватися на відкритому міжнародному стандарті. Крім того, необхідно було зробити так, щоб усі деталі й компоненти системи легко інтегрувалися в мережу компанії та гнучко коригувалися залежно від мінливих умов застосування. Також необхідно було розробити комплексну концепцію діагностики, яка б дозволила максимально скоротити простої. Система автоматизації від компанії Phoenix Contact відповідає цим вимогам, оскільки в її основі лежить концепція IT-powered Automation («Автоматизація на базі ІТ»).

Рішення

Обмін даними із системою EHB за допомогою контролера  

Контролер ILC 350 ETH-IB регулює обмін даними із системою EHB

Щоб обладнання працювало належним чином, на величезних площах польського заводу потрібно реєструвати понад 100 000 сигналів, передавати команди й контролювати параметри електроенергії. Із цією метою компанія MAN використовує системи вводу/виводу Phoenix Contact зі ступенем захисту IP20 і IP65/67. Для монтажу в розподільній шафі використовується система Inline Modular.

Надійний бездротовий зв’язок

Технологія Bluetooth відрізняється, зокрема, стабільністю й надійністю передачі даних навіть за несприятливих умов навколишнього середовища. Протокол бездротового зв’язку легко інтегрується в систему обміну даними Ethernet; паралельно можуть функціонувати багато локальних мереж Bluetooth.

Технологія керування з ефективним обміном даними

В електричних монорельсових системах, а також на чотирьох станціях складання рамних конструкцій використовується головний контролер RFC 450 ETH-IB. На двох станціях попереднього складання контролери Inline ILC 200 IB передають дані за допомогою системи INTERBUS на децентралізовані периферійні пристрої.

З екологічних міркувань на польському заводі MAN усі ходові частини покривають лакофарбовим матеріалом на водній основі. Для забезпечення надійного фарбування контролер має реагувати дуже швидко. Контролери RFC 450 ETH-IB регулюють тиск, підйом, опускання й переміщення ходових частин, а також дозування фарби, причому підпорядковані системи підключено за допомогою INTERBUS.

Комплексна діагностика

Інтегроване програмне забезпечення Diag+ дає змогу діагностувати будь-які ділянки обладнання польського заводу MAN. Оператори установок і персонал, що виконує технічне обслуговування, отримують не лише інформацію про місце й причину несправності, але також указівки з її усунення. Ця система не лише допомагає підвищити продуктивність, зводячи простої до мінімуму, але й сприяє дотриманню суворих стандартів якості компанії MAN.

Висновок

Рішення для автоматизації від Phoenix Contact — вибір компанії MAN  

Рішення для автоматизації від Phoenix Contact — вибір компанії MAN

Оскільки систему автоматизації Phoenix Contact створено за концепцією IT-powered Automation («Автоматизація на базі ІТ»), відповідальні працівники групи компаній MAN Nutzfahrzeuge одностайно обрали саме це рішення для автоматизації.

«Велике значення ми надаємо не лише високій продуктивності, але й швидкості змінення лінійних характеристик, а також можливостям гнучкого розширення установок, — пояснює Петер Гут’яр, відповідальний за планування й технічне обслуговування в компанії MAN Nutzfahrzeuge. — Це можливо лише в результаті простої інтеграції деталей установки й компонентів у виробничу мережу, а також оперативної передачі даних, що охоплює всі рівні та виробничі підприємства компанії».

«Система автоматизації Phoenix Contact має всі необхідні інтерфейси, що відповідають міжнародним стандартам, такі як INTERBUS, Ethernet TCP/IP, Bluetooth і OPC, — додає його заступник Александр Рерль. — У поєднанні з простотою керування та високою продуктивністю апаратного і програмного забезпечення це дало змогу знизити витрати на проектування та прискорити введення систем в експлуатацію».

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити