Назад до огляду

АСУ ТП випробування маслоагрегатів вертолітних редукторів

Автоматизована система управління технологічним процесом випробування маслоагрегатів вертолітних редукторів ВР-8А, ВР-14, ВР-17МС, ВР24

ТОВ Техносенс

Назва проекту: Автоматизована система управління технологічним процесом випробування маслоагрегатів вертолітних редукторів ВР-8А, ВР-14, ВР-17МС, ВР24

Замовник: АТ «Мотор-Січ» (м.Запоріжжя)

Розробник: ТОВ «Техносенс» (м.Запоріжжя)

Про розробника: Компанія «Техносенс» вже більше 10 років працює на ринку України. Грунтуючись на своєму успішному досвіді роботи, ТОВ «Техносенс» пропонує послуги по вирішенню складних завдань з автоматизації технологічних процесів, виконує інжинірингові роботи з підбору та адаптації технологічних процесів, а також виконує сервісне обслуговування обладнання. За цей час команда професіоналів компанії «Техносенс» розробила понад 20 комплексних рішень в області АСУТП підприємств різних галузей.

Про проект

Випробувальний стенд маслоагрегата  

Випробувальний стенд маслоагрегата

Створення випробувального стенду маслоагрегата, було викликано необхідністю налагодити виробництво, якісний ремонт і обслуговування вертолітних комплектуючих на території України.

Випробувальний стенд повинен вирішувати наступні завдання:

- забезпечувати режим роботи для маслоагрегата, наближений до реальних умов;

- автоматично вимірювати тиск, температуру, швидкість і обробляти результати вимірювань параметрів;

- відображати на моніторі інформацію про стан об'єкта випробувань і стендових систем під час процесу випробування;

-визначати метрологічні характеристики вимірювальних і обчислювальних каналів АСУТП при проведенні їх метрологічної атестації (повірки, калібрування)

Рішення

Шафа управління  

Шафа управління

Відповідно до вимог замовника, спеціалістами компанії «Техносенс» була розроблена і впроваджена в експлуатацію автоматизована система управління технологічним процесом випробування маслоагрегатов вертолітних редукторів (ВР). АСУ ТП складається з робочого місця оператора, шафи управління і шафи віддаленої периферії.

Шафа віддаленої периферії виготовлена на основі наступних компонентів:

 • модулі аналогового вводу-виводу серії AXL Phoenix Contact;
 • перетворювачі аналогових сигналів;
 • клеми Phoenix Contact.

Основні комплектуючі шафи управління:

 • модулі дискретного вводу-виводу серії AXL Phoenix Contact;
 • контролер (ПЛК) Phoenix Contact AXC 1050;
 • перетворювач частоти АВВ серії ACS850;
 • клеми Phoenix Contact.
Контролер Axiocontrol 1050  

Модульний компактний контролер AXC 1050 для системи вводу-виводу Axioline

Управління та контроль параметрів стенду реалізований на базі контролера Phoenix Contact AXC 1050. Використання даного контролера дозволило отримувати інформацію про параметри випробування стенду маслоагрегата ВР в режимі реального часу, а також зберігати, аналізувати й архівувати її.

Впровадження системи візуалізації, на базі ПК з монітором 24''і середовищем візуалізації Visu +, дозволило контролювати і управляти процесом випробування маслоагрегата з робочого місця оператора. Система візуалізації дозволяє в режимі реального часу спостерігати:

 • значення технологічних параметрів, що надходять з датчиків температури, витрати і тиску;
 • швидкість обертання валу маслоагрегата;    
 • стан виконавчих механізмів стенду;
 • процес випробування маслоагрегата, що відображається у вигляді графіків.

Для виконання вимог замовника по точності й температурній стабільності були обрані модулі серії AXL Phoenix Contact з роздільною здатністю 16 біт. Висока продуктивність процесора, можливість розширити наявну пам'ять, а також швидкість опитування і швидкодія – це головні критерії, за якими фахівці зупинили свій вибір на програмованому логічному контролері Phoenix Contact AXC 1050.

Клема з ножовим розмикачам ST 2.5-MT  

Клема з ножевим розмикачем ST 2.5-MT

Одним з трудомістких процесів при експлуатації стендового обладнання на підприємстві замовника є процес метрологічної атестації (МА) каналів вимірювання. Процес МА дуже кропіткий: часом по одному датчику необхідно повторити до 50 вимірювань, що вимагає уваги і високої кваліфікації співробітника. Збір даних, їх аналіз та підготовка протоколів виконувались вручну. Перед розробниками стояло завдання скоротити час проведення метрологічної атестації.  Для мінімізації людського фактора при метрологічної атестації, були використані клеми з ножевими розмикачами ST 2.5-MT від Phoenix Contact. Дане рішення, дозволило фізично не відключати датчики при проведенні процедури.

Система випробування маслоагрегатов вертолітних редукторів

Система випробування маслоагрегатов вертолітних редукторів

В результаті роботи, проведеної фахівцями компанії «Техносенс» з розробки, виготовлення та впровадження автоматизованої системи управління технологічним процесом випробування маслоагрегатов вертолітних редукторів, стало можливим:

 • проведення метрологічної атестації та калібрування вимірювальних каналів системи в автоматичному режимі;
 • отримання необхідного рівня достовірності одержуваних і оброблюваних параметрів;
 • автоматично контролювати і управляти процесом випробування в режимі реального часу;
 • створення умов роботи маслоагрегата, наближених до реальних.

Впровадження системи забезпечило підтвердження високих показників якості головних вертолітних редукторів АТ «Мотор Січ» і дозволило поліпшити льотно-технічні характеристики вертольота в цілому.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити