Назад до огляду

Надійний бездротовий зв’язок на очисних спорудах електростанції RWE в Нойраті

Огляд

Всенаправлена антена на радіальному відстійнику  

На радіальному відстійнику встановлена всенаправлена антена

  • Відпрацьовані стічні води, які утворюються на електростанції RWE Нойрат, переробляються на власних очисних спорудах.
  • Під час модернізації необхідно було також перевести очисні споруди на дистанційне обслуговування.
  • Технології бездротового зв’язку та інші компоненти від Phoenix Contact сприяють забезпеченню гнучкої та надійної роботи установки.

Профіль замовника

Очищення відпрацьованої води  

Власні очисні споруди електростанції очищують відпрацьовану воду

Компанія RWE Power AG експлуатує на півдні міста Гревенбройх електростанцію Нойрат.

Це найбільша в Німеччині та друга за розміром в Європі електростанція, що працює на бурому вугіллі, її електрична валова потужність становить 4400 Вт. Обидва нові блоки з оптимізованою технологією установки мають ККД 43 відсотки.

Застосування

Керівник проекту RWE Штефан Штрассер (Stefan Strasser)  

Керівник проекту RWE Штефан Штрассер (Stefan Strasser)

Очисні споруди, які розташовані на території станції та очищують відпрацьовану воду, були комплексно модернізовані у 2014 році. В рамках оновлення електричних систем та систем управління була замінена система керування, яка раніше працювала в автономному режимі за принципом системи «чорного ящика» та інтегрована система управління Procontrol P14 від компанії ABB.

Метою модифікації було забезпечення можливості дистанційного керування очисними спорудами, які раніше керувалися виключно на місці. Для цього всі ділянки мали візуалізуватися на моніторах в центральній диспетчерській, а хід процесів відображатися в режимі реального часу.

«Постійний обертальний рух радіального відстійника та обмежена кількість контактних кілець не дозволили нам використовувати для передачі сигналів зворотного зв’язку та команд керування пакет контактних кілець», — розповідає керівник проекту RWE Штефан Штрассер (Stefan Strasser). Тому він та його колеги шукали рішення для обміну даними, яке було б достатньо міцним, щоб відповідати високим вимогам до рівня експлуатаційної готовності всіх частин установки.

Рішення

Розподільна шафа для радіального відстійника  

Центральна шафа передачі даних до системи управління

«Оскільки ми вже мали досвід успішного використанні бездротових систем Radioline на території іншої електростанції RWE, ми вирішили звернутися до компанії Phoenix Contact», — каже Штрассер. Для того щоб мати можливість оцінити потужність сигналу та надійність обміну даними, була проведена тестова радіопередача на місцевості.

Після успішного завершення всіх тестів працівники RWE за підтримки Phoenix Contact почали проектування ділянок із бездротовим обміном даними. Кожен із чотирьох радіальних відстійників мав отримати власну бездротову систему. Центральна шафа керування для системи управління Р14 розташована в насосній станції очисних споруд. Крім того, багато сигналів рівнів напруги мали передаватися безпотенційно за допомогою опторозв’язки.

Після завершення фази проектування було оголошено тендер, який виграла компанія SAG GmbH, розташована в Кельні. Постачальник систем та обслуговування виготовив у майстерні на території електростанції чотири шафи керування для радіальних відстійників та центральну шафу для передачі даних до системи управління. Потім розподільні шафи з високоякісної сталі зі ступенем захисту IP65 були встановлені в очисні споруди.

Через те що радіальні відстійники рухаються по круговій траєкторії, кожна розподільна шафа обладнана всенаправленою антеною. На протилежній точці насосної станції розташовано загалом чотири направлених антени. Таким чином досягається оптимальна потужність сигналу — незалежно від поточного положення радіального відстійника. Для захисту установок антен працівники RWE використовували на розподільних шафах також розрядник для захисту від перенапруги виробництва Phoenix Contact, що дозволило забезпечити найвищий рівень експлуатаційної готовності установки. Про це також піклуються резервні джерела електричного живлення. «Окрім мережевих частин лінійки продукції Quint для перетворення напруги ми також використовували активний резервний модуль, тому вихід із ладу мережевих частин не призводив до повної зупинки установки», — повідомляє Штрассер.

Висновок

«Введення в експлуатацію модуля Radioline виявилося дійсно простим», — підсумував Штрассер. «Ми мали лише зв’язати радіомодулі один з одним за допомогою ручки регулювання на пристрої. На цифровому вводі встановлювалося те ж саме значення, що й на відповідному цифровому виводі. І сигнали відразу правильно розподіляються в установці без програмування. Після відключення та відновленого введення в експлуатацію електричного живлення дистанційні учасники автоматично знаходяться протягом кількох секунд. Така інтуїтивно зрозуміла експлуатація вразила нас так само, як і підтримка від компанії Phoenix Contact».

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити