Норми та стандарти

Норми та стандарти

Надійність та довговічність

Перевірені технології маркування від Phoenix Contact.

Випробування на старіння

Випробування на старіння: часові та температурні характеристики  

Випробування на старіння: часові та температурні характеристики

відповідно до IEC 60947-7-1/-2

Клеми вирізняються, крім іншого, довгим життєвим циклом та витримують температуру довготривалого використання +125 °C. Для того щоб маркування та написи на клемах також відповідали цим вимогам, маркувальні матеріали від Phoenix Contact оснащені термостабілізаторами.

Для моделювання багаторічного використання маркувальні матеріали разом з клемами або провідниками проходять випробування в заданому температурному циклу в кліматичній шафі піддаються. Нижня температура у кліматичній шафі складає +20 °C, а верхня — +120 °C (+80 °C у разі використання ПВХ).

Під час фази нагрівання та десятихвилинної паузи тестовий об'єкт досягає максимальної допустимої температури використання. Після цього наступає фаза охолодження. Випробування складається загалом зі 192 циклів.

Всі без виключення маркувальні матеріали від Phoenix Contact проходять випробування відповідно до IEC 60947-7-1/-2. Крім того, всі пластмаси, що використовуються, мають достатній запас надійності.

Назад угору

Стійкість до мастил та хімікатів

відповідно до DIN EN ISO 175

Через зовнішні речовини, такі як рідини або гази, можуть виникати фізичні або хімічні процеси або реакції. Це може призвести до зміни властивостей пластмас. Полімерні матеріали можуть бути пошкоджені або навіть зруйновані.

Отже маркування та написи можуть бути ушкоджені через зміну властивостей. Щоб запобігти цьому, компанія Phoenix Contact використовує виключно такі пластмаси та матеріали для друкування та нанесення написів, які були випробувані відповідно до DIN EN ISO 175.

Назад угору

Стійкість до УФ-випромінювання

Стійкість пластмас до УФ-випромінювання  

Стійкість пластмас до УФ-випромінювання

згідно з DIN EN ISO 4892-2 та DIN EN ISO 60068-2-5

Дія УФ-випромінювання B на пластмаси призводить до обмеження механічних властивостей профілю. Це призводить до того, що залежно від типу полімеру маркування та написи можуть бути пошкоджені в різній мірі.

Маркувальні матеріали від Phoenix Contact зберігаються як у сухому, так і у вологому середовищі під УФ-випромінюванням та проходять випробування відповідно до наведених вище норм.

Назад угору

Випробування на корозійну стійкість

Випробування на корозійну стійкість згідно з DIN 50018  

Випробування на корозійну стійкість

згідно з DIN 50018

Екстремальні умови навколишнього середовища ставлять високі вимоги до компонентів та їхнього маркування і нанесення написів. Наведена нижче методика випробувань відповідно до стандарту DIN 50018 описує випробування на корозійну стійкість в середовищі з високим рівнем водяного конденсату та вмістом діоксиду сірки.

В кліматичну шафу вводиться два літри дистильованої води та один літр газу SO2. При температурі +40 °C в ході випробування утворюється кислотна атмосфера, яка здійснює вплив на поверхню матеріалу тестового об'єкту. Після восьми годин випробування тестовий об'єкт висушується протягом 16 годин при відкритій дверці.

Потім виконується візуальний огляд під мікроскопом. Всі маркувальні матеріали, які застосовує компанія Phoenix Contact, відповідають цим високим вимогам та надійно витримують вплив агресивного середовища.

Назад угору

Сольовий туман

Сольовий туман відповідно до IEC 60068-2-11/-52  

Сольовий туман

відповідно до IEC 60068-2-11/-52

Для суднобудування важливо, щоб технічні вузли можна було маркувати і це маркування залишалося розбірливим в корозійній атмосфері. До написів та маркувальних матеріалів висуваються особливо жорсткі вимоги з огляду на вміст солі в повітрі у поєднанні з високою вологістю.

На основі стандарту IEC 60068-2-11/-52 можна змоделювати навантаження, що завдає морський клімат. Опір матеріалів випробується за допомогою сольового туману в корозійній атмосфері. Для цього тестовий об'єкт розміщується у випробувальній камері та при температурі +35 °C протягом 96 годин обприскується дрібними дозами п'ятипроцентного розчину хлориду натрію (NaCl; значення pH 6,5-7,2).

Після завершення випробування виконується огляд під мікроскопом. Маркувальні матеріали Phoenix Contact відповідають цим високим вимогам та можуть використовуватися в екстремальних кліматичних умовах.

Назад угору

Стійкість до розчинників

відповідно до EN 60464-2:2001

Маркування та нанесення написів мають витримувати вплив різноманітних парів розчинників. Відповідно до наведених вище норм маркування та написи протягом десяти днів витримуються в атмосфері ацетону, Н-гексану та етанолу і мають залишатися розбірливими після цього.

Назад угору

Стійкість до зносу та стирання

Стійкість до зносу та стирання відповідно до DIN EN 61010-1/DIN EN 61439-1  

Стійкість до зносу та стирання

згідно з DIN EN 61010-1/DIN EN 61439-1

Маркування та написи мають бути стійкими до очисних матеріалів, які застосовуються в промисловості. Наведені вище норми передбачають, що написи та надруковані маркування проходять обробку тертям за допомогою м'якої тканини з водою, ізопропиловим спиртом, бензином для промивання та Н-гексаном. Після цього вони мають залишатися розбірливими.

Маркувальні матеріали Phoenix Contact відповідають цим високим вимогам на стійкість до зносу та стирання і можуть використовуватися в усіх областях.

Назад угору

Стійкість до подряпин

Стійкість до подряпин відповідно до стандарту DIN EN ISO 1518  

Стійкість до подряпин

відповідно до DIN EN ISO 1518

Маркування та написи мають бути стійкими до точкових або лінійних механічних навантажень. З цієї причини компаній Phoenix Contact перевіряє всі маркування та написи на стійкість до подряпин відповідно до наведених вище норм.

Для цього різак для визначення стійкості до подряпин з напівкруглим наконечником (діаметром 1 мм) здійснює тиск на тестовий об'єкт з силою від 2 до 6 Н в залежності від типу нанесення. Після цього виконується візуальний огляд та вивчення тестового об'єкту під мікроскопом. Маркувальні матеріали Phoenix Contact відповідають цим високим механічним вимогам.

Назад угору

Стійкість до вібрацій

відповідно до IEC 60068-2-6

Це випробування підтверджує стійкість та надійність кріплення маркувальних матеріалів під впливом тривалих вібрацій. У ході нього на тестовий об'єкт передаються гармонічні синусоїдальні вібрації, що моделюють дію обертальних, імпульсних або коливальних зусиль.

Випробування здійснюється по всім трьом осям координат (x, y, z). Під час випробування частота вібрації змінюється від 3 до 150 Гц зі швидкістю в одну октаву на хвилину. Ефективне значення прискорення сягає 50 м/с2.

Тестові об'єкти випробовуються по дві години по кожній осі координат. На маркувальних матеріалах не має залишатися пошкоджень, які можуть ускладнити подальше використання. Усі маркувальні матеріали від Phoenix Contact відповідають нормам та особливо підходять для використання в системах з високим рівнем вібрацій.

Назад угору

Випробування на вібрацію

Випробування на вібрацію згідно зі стандартом DIN EN 61373 — широкодіапазонні шуми  

Широкодіапазонні шуми

згідно з DIN EN 61373 — широкосмугові випадкові вібрації (ступінь інтенсивності згідно з DIN EN 50155)

В багатьох застосуваннях та особливо в транспортних системах маркувальні матеріали знаходяться під дією вібрацій і стрясань. Для практичного моделювання вібраційних навантажень тестовий об'єкт випробовується на стійкість до вібрацій за допомогою частоти та амплітуд, що збільшуються та зменшуються.

Під час випробування частота вібрації змінюється від 5 до 150 Гц. Ефективне значення прискорення сягає 42,5 м/с2. Зразки випробовуються по п’ять годин по кожній осі координат (x, y, z). На компонентах та маркувальних матеріалах не має залишатися пошкоджень, які можуть ускладнити подальше використання. Усі маркувальні матеріали Phoenix Contact відповідають цим високим вимогам до вібраційної стійкості.

Назад угору

Випробування міцності зчеплення покриттів сітчастим надрізом

Випробування міцності зчеплення покриттів сітчастим надрізом відповідно до DIN EN ISO 2409  

Випробування міцності зчеплення покриттів сітчастим надрізом

відповідно до стандарту DIN EN ISO 2409

Тут проводиться випробування клейкою стрічкою. На нанесене або надруковане маркування наклеюється клейка стрічка з силою адгезії 10 ± 1 Н. Потім стрічка знімається з поверхні під кутом в 60° по відношенню до напрямку тяги зі швидкістю приблизно 1 см/с.

Після випробування на поверхні стрічки не має бути видно жодних залишків маркування. Маркувальні матеріали Phoenix Contact відповідають цій нормі, вирізняються стійкістю та не відриваються.

Назад угору

Випробування сили адгезії

Випробування сили адгезії за методом FINAT № 2  

Випробування сили адгезії

за методом випробування FINAT № 2

Це випробування має на меті порівняння сили адгезії етикетки на різних матеріалах основи. Для цього стрічка етикеток (25х175 мм) наклеюється на матеріал основи з визначеною силою.

По закінченні визначеного часу зберігання смужка відривається від основи під кутом 90° та зі швидкістю в 300 мм/хв. Сила адгезії визначається в Н/25 мм. Таким чином випробування дозволяє вибрати найбільш придатну до застосування етикетку.

Назад угору

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити