Energie-Controller: модульна концепція корпусу з шинним з’єднувачем для DIN-рейки

Огляд

Корпус електронного обладнання від Phoenix Contact  

Корпус електронного обладнання — це набагато більше ніж просто упаковка для електроніки

  • Модульна конструкція, гнучке підключення друкованих плат та привабливий дизайн — все це сьогодні мають пропонувати корпуси електронного обладнання.
  • Система корпусів BC від Phoenix Contact виступає як функціональна упаковка для системи Energy Controller виробництва компанії Scheidl GmbH з головним офісом в Нюрнберзі.
  • З їхньою допомогою підприємство Optimus Meine Energie GmbH з міста Регенсбург виконує керування, моніторинг та поєднання в мережу блокових теплоелектроцентралей.
  • У модульній концепції системи Energy Conroller важливу роль відіграє шинний з’єднувач для DIN-рейки.

Профіль замовника

Scheidl GmbH, молода компанія з Нюрнберга, спеціалізується на нових технологіях КВП для побудови теплових установок з акцентом на відновлювані джерела енергії та енергоефективність. Energy Controller виступає також окремим продуктом як вимірювальний реєстратор для моніторингу установок шляхом реєстрації даних лічильника, температури та стану.

Застосування

Дипломований інженер (FH) Ахім Шайдль та дипломований інженер Арно Фрідріх  

Ахім Шайдль та Арно Фрідріх використовують для свого рішення корпуси від Phoenix Contact

«Вимірювальний реєстратор даних — пристрій для запису показників температури та енергії — робить прозорими функції складних опалювальних систем», — пояснює виконавчий віце-президент Ахім Шайдль. «До цього часу докладні значення вимірювань часто не відігравали значної ролі, системи були прості, а енергетичні витрати не брались до уваги». Нові опалювальні системи, насамперед ті, що використовують відновлювані джерела енергії, складніші. Шайдль: «Насправді зрозуміти установку можна лише тоді, коли електричні та температурні дані обробляються протягом тривалого періоду часу».

До того як Energy Controller досяг поточного обсягу функцій, знадобилося багато роботи з розробки. «В першому поколінні нашої продукції ми зважали не на корпус, а лише на функції», — згадує Шайдль. «В нас була мішанина з частин в різних корпусах, поєднаних між собою кабелем». У зв’язку з очікуваним редизайном, компанія Scheidl шукала відповідну систему корпусів для всіх компонентів пристрою.

Рішення

Корпус ВС 107 від Phoenix Contact  

Базовий модуль системи Energy Controller — корпус ВС 107 від Phoenix Contact

«В корпусах електронного обладнання BC від Phoenix Contact ми знайшли гнучку систему для основних модулів та термінальних пристроїв, які відповідали нашим побажанням щодо оформлення», — каже Шайдль. Ширина корпусів від 17,8 мм до 161,6 мм дозволяє просту конструкцію різноманітних модулів в одному дизайні.

Велика поверхня для оснащення друкованої плати спрощує проектування в процесі створення макету та розробки. Розташовані всередині напрямні друкованої плати в усіх трьох напрямках забезпечують правильне функціональне розміщення електроніки — при цьому друкована плата може бути зафіксована як паралельно, так і перпендикулярно до DIN-рейки в різних положеннях. «Шинний роз’єм на 16 полюсів — це ключ до нашої концепції пристроїв», — пояснює Шайдль. «Дані та енергію можна зручно передавати послідовно або паралельно, а витрати на електромонтаж залишаються низькими».

Шинний з’єднувач для DIN-рейки від Phoenix Contact  

Зручна заміна модулів завдяки шинному з’єднувачу для DIN-рейки

Також на своєму подальшому шляху до кінцевого застосування — наприклад, на ТЕЦ — шинний з’єднувач для DIN-рейки відіграє важливу роль.

«Завдяки контактуванню від пристрою до пристрою, яке утворюється самостійно, без додаткового монтажу, спрощується конфігурація наших пристроїв управління енергією», — пояснює Арно Фрідріх, виконавчий віце-президент Optimus Meine Energie GmbH. «Також швидке встановлення на місці та подальша заміна модулів без розривання з’єднання додає зручності».

Система управління енергією від Phoenix Contact  

Доступ до ТЕЦ через Інтернет — дані вимірювання залишаються в системі управління енергією

Компанія Optimus Meine Energie GmbH як замовник і партнер компанії Scheidl GmbH використовує їхні контролери енергії як центральні компоненти систем управління енергією. Система управління енергією використовується, наприклад, на ТЕЦ регіонального постачальника енергії Rewag в місті Регенсбург — керування тепловими установками та теплоцентралями за її допомогою здійснюється узгоджено та відповідно до потреб.

Всі актуальні робочі характеристики можуть бути зчитані через віддалений доступ, а у разі помилки користувач отримає автоматичне повідомлення. Таким чином відпадає необхідність у контролі установки за розкладом на місці, який вимагає багато часу, та підвищується експлуатаційна готовність.

Висновок

Компанія Optimus бере на себе не тільки встановлення. Підприємство пропонує користувачам також моніторинг енергії в загальному пакеті та як окрему послугу — тут модульна концепція корпусу DIN-рейки також відіграє важливу роль.

«Ця модульна концепція дозволяє нам конфігурувати нашу систему управління енергією для кожної установки та зручно модифікувати її під час використання», — пояснює принцип Фрідріх. «Якщо коли-небудь користувачу знадобиться ще додатковий агрегат, просто додається ще один модуль від Scheidl». При цьому підтримується так зване гаряче підключення (Hot-Plugging) — немає необхідності виключати пристрій та встановлювати додаткове програмне забезпечення.

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22

Додаткова інформація

Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити