Висока надійність і доступність даних вимірювань від Linde Gas

Огляд

Трубопровідна транспортна система  

Трубопроводи для транспортування промислових газів

  • Підрозділ Linde AG, компанія Linde Gas, що працює в напрямку діяльності «гази», належить до провідних компаній на ринку як Німеччини, так і Європи.
  • Для збору необхідних для розрахунків даних по всій газорозподільчій мережі встановлюються вимірювальні станції.
  • Разом з Actemium Cegelec та Linde Gas Deutschland, компанія Phoenix Contact розробила рішення для надійної передачі та протоколювання результатів вимірювань.
  • Це рішення забезпечує безпечний доступ та надійність передачі конфіденційних даних вимірювань.

Профіль замовника

Газовий центр компанії Linde AG у м. Лойна  

Газовий центр компанії Linde AG у м. Лойна

В осередку хімічної промисловості, місті Лойна, компанія Linde AG має один з найбільших у світі своїх центрів з виробництва газів, що постачається численним споживачам.

Роботи з автоматизації вимірювальних станцій по всій газорозподільчій мережі, а також з їх інтегрування в наявну систему обробки даних компанія Linde Gas доручила системному інтегратору — компанії Actemium Cegelec GmbH.

Застосування

Вимірювальна станція газорозподільчої мережі  

Вимірювальна станція для опитування та передачі даних витрат, температури та тиску

Зібрані з газорозподільчої мережі дані вимірювань передаються через мережу Інтернет, тому безпека доступу та доступність рішення мають найвищий пріоритет.

Для збору даних вимірювань по всій розподільчій мережі необхідна інноваційна концепція на основі ефективного протоколу, що дозволяє під’єднати окремі станції до системи обробки даних. Зібрані дані повинні у повному обсязі передаватись мобільною мережею за допомогою протоколів GPRS/EDGE. Крім того, всі зібрані дані вимірювань повинні зберігатись на відповідній вимірювальній станції, щоб у разі тривалого перебою зв’язку нічого не пропало.

Це досить серйозна проблема, тому що станції, встановлені по всій мережі, знаходяться, як правило, у важкодоступних місцях. Тому Томас Гаусвальд (Thomas Hauswald), керівник підрозділу компанії Linde Gas в Біттерфельді і напрямку трубопровідних мереж, підтримує ідею централізованої системи, що дозволяє навіть згодом виконувати опитування вимірювальних станцій для збору даних вимірювань.

Рішення

Розподільна шафа з мікроконтролером ILC  

Розподільна шафа з мікроконтролером та послідовними модулями Inline

Кай Шварц (Kai Schwarz), керівник проектів компанії Actemium Cegelec, відповідальний за реалізацію цього проекту, вибрав рішення з передачі даних для системи телекерування Resy+ від Phoenix Contact. Для запобігання можливим перебоям зв’язку в мобільній мережі, вимірювальні станції сполучаються з системою обробки даних з використанням протоколу IEC 60870-5-104 через тунель VPN (Virtual Private Network).

Використання стандартів подійно-орієнтованого програмування дозволяє у разі короткочасних перебоїв зв’язку здійснювати проміжне збереження даних, а після відновлення зв’язку відправляти їх до системи обробки даних. Крім того, дані вимірювань зберігаються ще й на зовнішній карті SD контролера.

Промисловий блочний ПК  

Система обробки даних Resy+ працює на промисловому блочному ПК

Центральна система резервного копіювання, що забезпечує безперервність інформаційного ланцюга

Для забезпечення безперервності інформаційного ланцюга компанія Actemium Cegelec реалізувала інтегроване рішення навколо системи обробки даних Resy+.

Служба Windows, що виконується на промисловому блочному ПК, надає у розпорядження системі обробки даних важливі функції, необхідні для подальшого зчитування даних. Для цього система обробки даних генерує запит з необхідною інформацією і надсилає його до служби обробки даних Resy+. Служба збирає потрібні дані з відповідної станції і конвертує їх у відповідні дані у бажаному для експлуатуючої сторони форматі. За допомогою цього підсумкового файлу система обробки даних поповнює наявні відмітки інформацією, якої бракувало.

Між системою обробки даних, службою обробки даних та зовнішніми станціями здійснюється безперервний обмін даними за допомогою протоколу FTP. Користувач отримує у вигляді текстового файлу змістовну діагностичну інформацію. Linde Gas та Actemium Cegelec обрали також і апаратне забезпечення від компанії Phoenix Contact. Таким чином, для встановлення зв’язку були використані модеми типу PSI-Modem-GSM/ETH з підтримкою промислових мереж Ethernet, що дозволяють безпечно передавати конфіденційні дані мережею GSM. Для керування використовуються контролери Inline типу ILC 170 ETH 2TX.

Висновок

Томас Гаусвальд і Кай Шварц  

Томас Гаусвальд, керівник підрозділу в Біттерфельді (праворуч) та керівник проектів Кай Шварц з Actemium Cegelec (ліворуч)

Вимірювальні станції, що працюють на основі промислових технологій керування та телекерування, дозволяють здійснювати безпечний обмін конфіденційними даними з системою обробки даних. «Централізоване адміністрування даних забезпечує, крім того, доступ до історії даних вимірювань, що реєструються паралельно в контролері за допомогою протоколу IEC-60870-5-104» — говорить Кай Шварц.

Томас Гаусвальд додає: «Це рішення, побудоване на інноваційних підходах, забезпечує найвищий рівень безпеки даних та доступність зібраних даних вимірювань і відповідає найвищим вимогам. Крім того, воно відрізняється високою гнучкістю в плані технічного обслуговування та розширення системи».

Продукція

ОписТип№ для замовлення
Пам’ять даних програм і конфігурації з ліцензійним ключем для бібліотек функціональних блоківSD FLASH 512MB APPLIC A2701799
Контролер Inline з інтерфейсами EthernetILC 170 ETH 2TX2916532
Промисловий модем Ethernet для монтажу на рейку ENPSI-MODEM/ETH2313300
Безвентиляторний промисловий блочний ПК зі ступенем захисту IP20 та енергоефективним процесором Intel® Atom™VL BPC 10002701291
ОписТип№ для замовлення
Пам’ять даних програм і конфігурації з ліцензійним ключем для бібліотек функціональних блоківSD FLASH 512MB APPLIC A
Контролер Inline з інтерфейсами EthernetILC 170 ETH 2TX
Промисловий модем Ethernet для монтажу на рейку ENPSI-MODEM/ETH
Безвентиляторний промисловий блочний ПК зі ступенем захисту IP20 та енергоефективним процесором Intel® Atom™VL BPC 1000

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити