Рішення для моніторингу лопатей ротора

Огляд

Лопать ротора  

Виявлення вібрацій та навантажень лопатей ротора

  • Лопаті ротора зазнають впливу несприятливих умов навколишнього середовища і навантажень. Тенденція до збільшення довжини лопатей підвищує вимоги до моніторингу.
  • Система контролю навантаження на лопать ротора (Rotor Blade Tension Monitoring, RBTM) від Phoenix Contact безперервно контролює коливання та навантаження в лопатях ротора.
  • При перевищенні налаштованого граничного значення подається сигнал тривоги: оператори постійно отримують інформацію про стан лопатей.

Застосування

Лопаті ротора — це критичні компоненти вітроенергетичної установки (ВЕУ). Через тенденцію до постійного збільшення лопаті все більшого значення набуває моніторинг. На лопаті ротора діють дуже великі динамічні сили, які з перебігом строку експлуатації можуть призвести до структурних ушкоджень лопатей.

Постійний моніторинг навантажень та вібрацій дозволяє виявити пошкодження на ранній стадії. Ці дані дозволяють вам регулювати навантаження ВЕУ, що уможливлює зниження навантаження на лопаті до мінімуму. У разі виникнення пошкодження — його можна виявити дуже рано та усунути з найменшими витратами. Завдяки реєстрації параметрів навантаження ви охоплюєте зміни у структурі протягом строку експлуатації лопаті.

Рішення

Принцип дії моніторингу умов  

Виявлення слабких місць лопатей

Система моніторингу Tension Monitoring System (RBTM) вимірює поведінку навантаження та згинальні моменти в лопаті ротора. Для цього тензодатчик наклеюється на вітроенергетичній установці в основі лопаті з внутрішньої сторони.

Ключовим елементом рішення є контролер Inline ILC 171 від Phoenix Contact. Контролер з’єднується з лопаттю ротора безпосередньо через прямий модуль Inline з датчиком. Для захисту установки від перенапруги та ударів блискавки встановлюються відповідні пристрої захисту для проводів датчиків, входів антен GSM-роутера та подачі живлення. Додатково можна обладнати систему GSM-модемом для прямого зв’язку. На додаток до інтерфейсів контролера інтерфейс PROFIBUS або CAN можуть бути інтегровані в зв’язку з внутрішньою шиною.

Сигнали підключених датчиків приймаються контролером. Під час швидкої обробки сигналу виміряні значення фільтруються і перевіряються на достовірність. Крім того, з виміряних значень визначається мінімальний, середній і максимальний згинальний момент і швидкість обертання ротора. При перевищенні налаштованого граничного значення через вільно програмовані цифрові виходи подається сигнал тривоги. Оброблені дані передаються контролеру вищого рівня синхронно зі зчитуванням сигналів. Всі дані можуть бути збережені в мережі в базі даних Microsoft SQL або в форматі CSV на SD-карту або FTP-сервер та аналізуватися за допомогою незалежної системи. Крім того, RBTM визначає діапазони навантажень, що відбувалися. Формування діапазону навантаження використовується для утримання амплітуд коливань протягом всього часу роботи, які викликають структурні пошкодження лопатей ротора. Ці значення дозволяють оцінити строк експлуатації, що залишився.

Розподільна шафа RBTM  

Рішення з модифікації наявних установок

Дооснащення або комплектація нової установки

Встановлення RBTM можна безпосередньо запроектувати в електричну систему установки або оснастити ними вже наявні установки в будь-який час пізніше. Версія для модернізації складається з повністю налаштованої розподільної шафи, яка вбудовується в ступицю і може бути інтегрована з існуючими інтерфейсами до контролера.

Додатково дані можна передавати через GSM-модем безпосередньо до користувача. Під час спорудження нових вітроенергетичних установок необхідні апаратні засоби, такі як контролер та модулі вводу/виводу, встановлюються безпосередньо в їхні стандартні розподільні шафи. У цьому випадку програмне забезпечення переноситься в контролер за допомогою карти SD.

Переваги

  • Технічне обслуговування лопатей ротора відповідно до їхнього стану завдяки ранньому розпізнаванню пошкоджень
  • Знижене навантаження на лопаті завдяки оптимізованому за навантаженням регулюванню вітроенергетичної установки
  • Надійна робота завдяки міцним компонентам, оптимізованим до умов вітроенергетичних установок
  • Відкрита система для оптимальної інтеграції в наявні системи

PHOENIX CONTACT в Україні ТОВ „Фенікс Контакт”

03115, Україна, м.Київ
вул. Краснова, 27
+ 380 44 594 55 22
Referrer:

Цей веб-сайт використовує cookies ("кукі"). Продовжуючи переглядати, ви погоджуєтеся з нашою політикою щодо використання cookie. Читайте нашу політику конфіденційності для отримання більш детальної інформації.

Закрити