Tüneller

Güvenli, sürekli ve ekonomik

Güvenli, sürekli ve ekonomik

Tünel altyapısına yönelik kapsamlı çözümlerimizden yararlanın.

Tünel altyapısında emniyet ve süreklilik, ekonomik işletimle birlikte belirleyici faktörlerdir. Phoenix Contact size tek kaynaktan yüksek kaliteli elektroteknik altyapı ürünleri sağlar.

Sistem yedeklemesi sayesinde maksimum süreklilik

RFC 460R ile sistem yedeklemesi  

Sistem yedeklemesi sayesinde sürekli çalışan sistemler

Tünel otomasyonunun belirli zorlukları vardır - garantili sistem sürekliliği son derece önemlidir. Arızada kesintileri önlemek için yedekli bir sistem gereklidir.

Uygulanabilir sistem yedeklemesi iki PROFINET IO kontrolörüyle yedekli bir sistem kurulmasına imkan tanır. Bu durumda biri ana diğeri yedek kontrolör olarak çalışır. Bu sınırsız iletim veya ara depolama sağlar.

Böylece I/O cihazı iki I/O kontrolörün birinden sürekli veri alır. Yüksek performanslı kontrolörlerden birinin haberleşmesi kesilirse ikinci kontrolör haberleşmeyi sürdürür. Eğer iki I/O kontrolörü de geçerli veri sağlayamazsa o an için yedek değerler gönderilir.

Verilerin gönderilmesi ve okunması operatörün görüntüleme programına bağlıdır.

Bu kontrolörün avantajı: eğer bir veya daha fazla komponent arızalanırsa ikinci komponent devreye girer ve süreci güvence altına alır. Sistem her zaman işlevini sürdürür.

Ürün portföyümüz

Phoenix Contact tünel inşaatı ve diğer ulaşım sistemleri için güvenilir teknolojiler sunar. Avantajları kendiniz keşfedin.

Güvenlik

Ulaşım mühendisliğinde emniyet birinci önceliktir. Modern teknolojiler tünel emniyetini sağlamak üzere farklı elemanların birlikte kusursuz çalışmasını sağlar - örneğin yangın alarm sistemleri, acil durum telefonları veya kapıları ve acil güç besleme sistemleri.

Süreklilik

Tünelin gece ve gündüz çalışması sağlanmalıdır. İşletme ekipmanının güvenilirliği de oldukça önemlidir. Bu anlamda Phoenix Contact fiber optik üzerinden haberleşmeli yedekleme konseptlerinin yanında aşırı gerilim koruma da sunar.

İşletim

Tüneller tipik olarak bşr kontrol merkezinden kontrol edilir. Trafik akışının izlenmesi ve kontrolü için güvenlik kameraları ve değiştirilebilir trafik işaretleri kullanılır. Bilgi alışverişi yüksek hacimli veri iletimi gerektirir. Güvenli ve hızlı veri transferi için yüksek performanslı Gigabit Ethernet ağları sunuyoruz.

Uygun maliyet

Bir tünelin elektroteknik altyapısının uygun maliyetli ve yer kazandıran şekilde yapılması başlangıçtan bakıma kadar mümkündür. Çözümlerimiz açık ve ölçeklenebilir olmalarının yanında standart komponentler kullanır. Dünya çapındaki satış ve servis ağımız projenin tüm aşamalarında size destek olur.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat