İçecek endüstrisinde kumanda panosu üretimi: 1 ölçüsünde paketler için bile uygun maliyetli

Genel bakış

Krones ClipX konseptine güvenir

Krones ClipX konseptine güvenir

  • Şişeleme ve paketleme sistemlerinde global bir üretici olan Krones AG sadece çözümlerini değil üretim süreçlerini de sürekli optimize etmektedir.
  • Phoenix Contact'ın konsepti sürekli artan kumanda panosu üretiminin hızlı, uygun maliyetli ve hatasız gerçekleştirilmesini sağlar.

Uygulama

Endüstri 4.0 perspektifinden sistem gelişimi  

Krones yenilikçi sistemler geliştirmektedir

Krones grup proses, şişeleme ve ambalaj teknolojisi alanlarında makine ve komple sistemler planlar, geliştirir ve üretir. Şimdiye kadar üretim hattı için gerekli tam montajlı klemens dizileri elle birkaç adımda gerçekleştiriliyordu.

İlgili DIN rayı boydan kesildikten sonra klemensler takılmak zorundaydı. Sonra çalışanlar markalama malzemeleri, konnektörler, köprüler ve diğer aksesuarları monte ediyordu.

Çözüm

eCl@ss ve AutomationML  

Standartlar: eCl@ss ve AutomationML

Phoenix Contact'ın tasarladığı sistem şirketin makine imalatı bölümünde geliştirilen Clipx Cutter ve Clipx-Loader teknolojilerinin bir kombinasyonudur.

Bir magazinde depolanan DIN rayları tüketimi optimize edecek şekilde boydan kesilir. Kesimden arta kalanlar sisteme manüel olarak yardımcı bir cihaz ile taşınabilir. Bir sonraki adımda DIN rayları 50 farklı klemens tipine göre karmaşık magazin teknolojisi kullanılarak tam otomatik montajlanır. Patentli lojistik çözümü sayesinde birincil üretim süreci devam ederken magazinleri doldurabilir veya gerektiğinde tümüyle değiştirebilir. İşletme personeli için tasarlanan bir kurulum asistanı ek klemens tiplerinin, sistemin programlanması gerekmeden veya yakın denetim altında çalışmak zorunda kalmadan entegrasyonunu sağlar.

Sistem, mühendislik bölümünden ve imalatçı sipariş havuzundan gelen otomatik siparişleri Clipx Kontrol sistemini kullanarak hiçbir ara kademe olmadan işlerken çalışanlara sistem durumu hakkında sürekli bilgi verilir. Sistem ilgili siparişin üretilip üretilemeyeceğini, varsa mühendislik hatalarını kontrol eder ve gerektiğinde düzeltme için geri gönderir.

E-CAD yazılımından imalat kontrol sistemine kadar verilerin istikrarı burada önemli rol oynar. Böylece geleceği düşünen Endüstri 4.0 projesinin temel özelliği çözüme entegre edilmiş olur: 1'lik ölçüde ürün imalatı seri üretimle aynı maliyete denk gelir.

Özet

Krones ve Phoenix Contact kumanda panosu üretiminde diğer üreticilerin alt süreçlerinde kullanılmak üzere konseptler üzerinde çalışmaktadır.

Örneğin ürün verilerini eCl@ss sınıflandırma standardı bazında standartlaşmaya odaklanmaktadırlar. Aynı ürün tanımları üniform bir tanımlama diline çevrilirse – örneğin AutomationML – gerekli bilgi çok sayıda sistemin olduğu alanlarda bile doğru zamanda, doğru yerde olabilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat