Endüstri 4.0

Endüstri 4.0

Yarının akıllı üretimi: deneyim ve çözümlerimizle üretim sistemlerinizi geleceğe hazırlıyoruz.

Kategori

Endüstri 4.0 nedir?

Akıllı fabrika, müşteri özelliklerine göre özgün ürünler üretir.  

Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti

Sektörümüzün dijital dünyada karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için, bu sabit değişim süreci tek bir terim haline getirilebilir: Endüstri 4.0.

Endüstri 4.0, ürünlerin, üretim teknolojisinin ve üretim süreçlerinin dijitalleştirilmesi anlamına gelir. Dijital veriler, şirket genelinde iş dünyası ve katma değerli süreçlerle uğraşanlar tarafından kullanılır. Bir ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca, sanal ve gerçek dünya arasındaki çizgi belirsizdir.

Bundan yola çıkarak, eşsiz bir şekilde tanımlanabilen fiziksel bileşenler, ürünler veya sistemlerin sanal olarak temsil edildiği, Nesnelerin İnterneti (IoT) ortaya çıktı. Bu dünyada, sanayinin tüm parçaları birbirine bağlıdır. İnsanlar, makineler ve ürünler birbirleriyle iletişim kurar.

Neden dördüncü sanayi devrimi?

Akıllı fabrikanın amacı, üretim dünyasının dijitalleştirilmesidir.  

Dördüncü sanayi devrimi

Üretim dünyasındaki sürekli değişim yeni bir şey değildir; sonuçta, ilk üç sanayi devrimi bize buhar motoru, emek dağılımı temelli seri üretim ve kontrol teknolojisi yoluyla otomasyon kazandırdı. Bugün tanık olduğumuz şey ise, akıllı üretime yönelik dijital dönüşümdür. Edüstri 4.0, karmaşık üretim süreçlerini yeni teknolojilerle optimize etmek için çözümler sunar. Endüstriyel üretim ve BT her zamankinden daha fazla büyüyor.

Bu dördüncü sanayi devrimi, akıllı fabrikanın ortaya çıkışına tanıklık ediyor. Bu, her aşamada optimum değer yaratmayı başaran verimli ve uyarlanabilir bir üretim sistemini tanımlıyor. Kendi kendini organize eden katma değerli sistemler, maliyet, kullanılabilirlik veya kaynakların kullanımı gibi çeşitli ölçütlere göre optimize edilebilir.

Phoenix Contact'ta Endüstri 4.0

Phoenix Contactta ürünler, tamamen otomatik bir süreçte bir parti büyüklüğünde üretilir.  

Akıllı üretim örnekleri

Müşterilerimiz ve partnerlerimizle geleceğin çözümlerini aktif olarak şekillendiriyoruz. Makine imalatı ve otomasyonda 100 yılı aşkın tecrübemizle, dünyamızın dijital dönüşümünü yarının akıllı üretimine dönüştürmek için ideal bir noktadayız.

Kapsamlı üretim kapasitesi, kurum içi makine imalatı, uzman otomasyon bilgisi, Phoenix Contact'ı Endüstri 4.0 için ideal partner kılan sebeplerden sadece birkaçıdır.

Kendi üretim süreçlerimizde günümüzde mümkün olanı gösteriyoruz. Endüstri 4.0'ın uygulanması için çeşitli kullanım örnekleri bulacaksınız. Maksimum verim ve esneklik için daha akıllı üretim süreçleriyle rekabetçiliğinizi arttırın. Bunu başarmanız için gerekli bileşenleri, sistemleri ve çözümleri geliştiriyoruz.

Pratik hareket alanları

Endüstri 4.0'ın avantajlarını daha somut hale getirmek için, pratik hareket alanlarında çalışıyoruz.

Pratik hareket alanlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300