Hareket alanları

Hareket alanları

Büyük ölçüde bağımsız ve uyarlanabilir – bunlar yarının akıllı üretiminin önemli özellikleridir.

Yarının akıllı üretimi neye benzmelidir? Industrie 4.0'a doğru adım atmanız için size ürünleri tanıtmamıza izin verin.

Yarının akıllı üretimi:

Bilgide istikrarlı dijitalleşme

Tüm verilere hızlı ve uygun maliyetle erişin  

Tüm verilere hızlı ve uygun maliyetle erişin

Bir ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca, mühendislik, montaj veya üretim aşamaları gibi süreçler katma değerli ağ içinde istikrarlı dijital tanımlarla desteklenir. Sadece standartlaşmış ve ECAD Mühendislik Yazılımları ve Ürün Yaşm Döngüsü Yönetimi (PLM) sistemlerine açık arayüzler kullanılır.

Ürün ve süreçler önce sanal olarak yaratılır ve tümüyle şeffaftır. Bunun temeli tüm imalat planı ve üretim döngüsünün dijital olarak tanımlanmasıdır. Üretim her zaman simüle edilebilir veya konfigüre edilebilir, dolayısıyla optimize edilebilir.

Haberleşme ve güvenlik

Doğru zamanda ve doğru yerde bilgi sağlar  

Doğru zamanda ve doğru yerde bilgi sağlar

Akıllı mekatronik sistemler kamusal ve özel ağ altyapılarını kullanarak bölgeler ve şirketler arası haberleşme sağlar. Ethernet ve Internet bazlı bu haberleşme yöntemi yüksek üretim sürekliliği sağlar ve esnek, kendinden optimizasyonlu üretim süreçleri oluşturur.

Yetkisiz üçüncü şahıs erişimlerine ve elektriksel hatalara karşı koruma temel bir gerekliliktir. Phoenix Contact Phoenix Contact kablosuz iletim, Ethernet ve PROFINET ve endüstriyel kullanıma yönelik güvenlik alanları (güvenlik duvarı) konusunda birçok geliştirme yapmaktadır.

Bağımsız ve uyarlanabilir

Karmaşık süreçleri daha kolay ve gelişmiş şekilde yönetir  

Karmaşık süreçleri daha kolay ve gelişmiş şekilde yönetir

Sadece hayal edin: üretim devam ederken konfigürasyon değiştiriliyor. Üretim planı hayata geçirilmeli veya yeni ürünün ünite sayısı değiştirilmelidir. Ya da daha önceden bilinmeyen bir üretim imkanı – örneğin yeni bir üretim kaynağı nedeniyle – dikkate alınmalıdır.

Sistem üretim sırasını uyarlayarak anında tepki verir. Bu Industrie 4.0'ın ana fikridir: artık merkezi bir kontrolöre gerek yoktur, bunun yerine akıllı işbirliği vardır. Beklenmeyen olaylar üretim duruşlarına veya kalite düşüşlerine sebep olmaz. Seri üretimde 1'lik ölçüde imalat ve aynı zamanda düşük maliyet gerçek hale gelir.

Takılması kolay

Üretim süreçleri her an takip edilebilir  

Üretim süreçleri her an takip edilebilir

Hızlı ve hatasız kablolamayla maliyetlerinizi ve montaj sürelerinizi azaltın.

Phoenix Contact'ın yenilikçi bağlantı teknolojileri, geçmeli montaj sistemleri ve profesyonel aletleri kullanımı basitleştirir; enerji ve data için montaj sürecinizde ciddi tasarruf imkanları sağlar.

İşbirliği olan bir sistemdeki tüm cihazların güvenli haberleşmesi için Phoenix Contact endüstriyel Ethernet ağları için PROFINET gibi çözümler sunmaktadır. Hibrit kablolama sistemleri ağ ve güç kablolamasını birleştirir. Uzak cihazları ağa entegre etmek için ister hazır montajlı, ister sahada aletsiz monte edilen konnektörler kullanılır.

CLIP PROJECT verilerini transfer ederek profesyonel etiketleme otomatik yaratılır. Akıllı varlık ve mühendislik sistemleri

Kullanımı kolay

Operatörlere bir yazılım sihirbazı destek olur ve çözüm senaryoları görüntülenir  

Operatörlere bir yazılım sihirbazı destek olur ve çözüm senaryoları görüntülenir

Her şey kullanıcı için daha mı zor olacak? Hayır. Sistemin yüksek aklı ve öğrenme kapasitesi ile gerekli bilgiler önceliklendirilir ve kullanıcıya sunulur. Dolayısıyla kullanıcı ilgili durum için gerekli bilgi ve seçenekleri görür.

Gelecekteki bilgi seçimini iyileştirmek amacıyla kullanıcı deneyimleri de değerlendirilir. İşletme ve karar verme kolaylaşır, daha zor hale gelmez.

Kaynakları verimli kullanır

Talebe göre gerekli kaynakları otomatik sağlar  

Talebe göre gerekli kaynakları otomatik sağlar

Enerji ve kaynak kullanımı da bireysel ve hassas şekilde uyarlanabilir. Sistem gerekli enerjiyi otomatik tespit eder ve beslemeyi optimum şekilde ayarlar. Böylece sadece gerekli olan enerji kullanılır. Sürdürülebilir fabrika üretim altyapısı ve lojistiğine de pozitif etki sağlar.

Phoenix Contact bundan heyecan duymaktadır: toplum ve çevreye olan sorumluluğumuz ana prensiplerimizden biridir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet

Industrie 4.0

Yarının akıllı üretimi

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat