Rüzgar çiftlikleri

Rüzgar çiftlikleri

Mükemmel ağ entegrasyonu

Şebeke besleme yönetimini haberleşme ve kontrol çözümleriyle optimize edin.

Geri Uygulamalar ve çözümler

Kategori

  • Rüzgar çiftlikleri için çözümler

    Telekomünikasyon alanında çok büyük değişiklikler vardır. Yıllardır birçok tedarikçi eski ISDN veya analog telefon şebekelerini IP teknolojisiyle yenilemektedir.

Bir rüzgar çiftliğinde tesisler arası etkileşim gittikçe karmaşık hale gelmektedir. Bir zamanlar ferdi trafo merkezleri olarak çalışan bir grup tesis varken günümüzde modern rüzgar çiftlikleri şebekeye bağlı homojen trafo merkezleri olarak çalışmak durumundadır.

Gittikçe katılaşan şebeke besleme yönetmeliklerini karşılamak için tesisler arası haberleşme daha yüksek standartlara uygun olmak zorundadır. Bu şebekeyle sürekli haberleşen, beslemeyi gerektiği gibi ayarlayarak değişikliklere tepki veren karmaşık bir kapalı devre kontrol devresi gerektirir. Ayrıca DSL üzerinden ağ bağlantısı yetkisiz erişmlere karşı korunmalıdır.

Avantajlarınız

  • Yenileme çözümlerini de içeren yönetmeliklere uygun besleme yönetimi
  • Yedekli ağ teknolojisi sayesinde failsafe haberleşme
  • Modüler I/O ve kontrol teknolojisi sayesinde alt sistemler esnek şekilde genişletilebilir

Şebeke beslemesi

Şebeke beslemesinde veri toplama komponentleri  

PACT RCP akım trafoları şebeke beslemesinde yenileme çözümünün bir parçasıdır

Yenilemeden yeni sistemlere, rüzgar çiftliğinizin besleme yönetimine yönelik anahtar teslim çözümlerle yerel yönetmelikler standartlara uygun ve herşeyden önemlisi etkin şekilde karşılanır.

Örneğin PACT RCP akım trafoları şebeke beslemesinin her yönünü kapsayan zaman kazandıran retrofit çözümünün kalbidir.

Çiftlik ağı

Kumanda panosundaki komponentler  

Çiftlik ağınızda yüksek süreklilik için güvenilir komponentler

Rüzgar çiftliği ağları yüksek performanslı ve hatasız tasarlanmalıdır. Ister ağ kablolarını ister kablosuz bağlantıyı kullanmak isteyin.

Phoenix Contact'ta mükemmel çözümü bulacaksınız: dayanıklı kablolama çözümleri veya esnek WLAN uygulamaları. Herşey dayanıklı endüstriyel elektronik elemanlarla mümkündür ve düşük montaj ve bakım maliyetleri kazanan kombinasyonu sağlar.

Hava istasyonu

Rüzgar ölçüm direği  

Etkin çiftlik kontrolü için rüzgar gücünü ve yönünü kaydedin

Rüzgar çiftliklerinin mümkün olduğu kadar verimli çalışması için çoğunlukla bir rüzgar ölçüm direği tesis edilir. Toplana ve işlenen veri fiber optik üzerinden veya kablosuz olarak çiftlik kontrol sistemine iletilir.

Phoenix Contact bunun için tüm seviyelerde ve ötesinde kolay ve kararlı haberleşme sağlayan PROFINET bazlı sistemler sunar.

M12 konnektör sistemleri tüm hava koşullarında sensör bağlantısı için idealdir.

Optimum ağ entegrasyonu için herşey

Yedekleme ve yüksek performans rüzgar türbinlerini ağa entegre etmek için anahtar kelimelerdir. Çözümlerimizle kontrol odası ve enerji tedarik şirketiyle her seviyede failsafe ve erişim korumalı haberleşme sağlayabilirsiniz. WTG'ler besleme koşullarıyla uyum içinde olduğu için maksimum verimi elde edebilirsiniz.

Rüzgar türbini jeneratörlerinin ağa entegrasyonu

Kontrol odası ve enerji tedarik şirketiyle güvenli haberleşme çözümleri

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat