Kule aydınlatması için çözümler

Genel bakış

Rüzgar türbini kulesi  

Acil durumda bile güvenilir aydınlatma

  • Rüzgar türbinlerinde çalışma bölgelerinin ve kaçış yollarının kapsamlı aydınlatması personelin emniyetini sağlar.
  • Phoenix Contact kesintisiz güç kaynağından ışıklara komple sistem sunmaktadır.
  • Rüzgar türbini kule aydınlatmasındaki sistemle servis teknisyenleri için rahat bir çalışma ortamı oluşturabilir ve arıza durumunda güvenle aşağıya inmelerini sağlayabilirsiniz.

Uygulama

Rüzgar türbinlerinde çalışanların emniyetini sağlamak için kulelerin iyi aydınlatılması gerekir. Lamba tasarımında 50308 standardı uygulanır. Standart çalışma bölgeleri ve kaçış yollarındaki aydınlık seviyelerini belirler. Günümüzde bile birçok üretici birçok problem çıkarsa da eski floresan lambaları kullanmaktadır.

Aydınlatma sistemini modern ve bakım gerektirmeyen hale getirmek için LED bazlı çözümler kullanılmalıdır. Bu verimi arttırırken bakım maliyetlerini düşürür. Phoenix Contact rüzgar türbinlerinin aydınlatmasında kaçış yollarını da kapsayan komple bir sistem geliştirmiştir.

Çözüm

Kule aydınlatması için komple çözüm  

Kule aydınlatması için komple sistem

Phoenix Contact kule aydınlatması için, kesintisiz güç kaynağı, montajlı kablo harnısları ve LED modülleri içeren bir kontrol panosu sunmaktadır. LED modülleri ilgili EN 50308 standardına karşılık gelir ve IP65 koruma sağlar. LED modüllerinin 50,000 saat çalışma ömrü olduğu için sistem bakım gerektirmez. Buna rağmen bir LED modül arızalanırsa özel tasarlanmış bağlantı sistemi sayesinde kolayca sökülüp değiştirilebilir. Bunun için aydınlatmanın kesilmesine gerek yoktur.

LED modüllere entegre güç kaynağı ünitesi alternatif gerilimde çalışma sağlar. Merkezi güç kaynağı için Phoenix Contact IQ teknolojili QUINT ürün gamından bir UPS kullanır. Kulenin zeminine yerleştirilen UPS'in aküsü kolayca değiştirilebilir. Servis personeli LED modülü içindeki aküyü değiştirmek için merdiven çıkmak zorunda kalmaz. Kullanılan IQ teknolojisi güç kaynağı ve akü arasında sürekli haberleşme sağlar. Bu yolla akünün mevcut şarj durumu, performansı ve kalan çalışma ömrü okunabilir. Bu bakım işlerinin hızlı koordinasyonunu sağlar. Servis mühendisi aydınlatma olmadan sistemden aşağı inmek zorunda kalmaz.

QPD montaj sistemi  

Alçak gerilim yönetmeliği şebeke kararlılığını sağlar

Bribirine geçmeli kablo harnısını baz alan hızlı montaj

Phoenix Contact'ın kanıtlanmış QPD montaj sistemi komponentlerin ekonomik bağlantısını sağlar. Çözüm bağlantı kutularını baz alan klasik kablaja göre büyük avantajlar sunar. Rüzgar türbini üreticisi her tip sistem için kablo harnısını Phoenix Contact'tan sipariş edebilir. Bundan sonra sadece sahada bağlantı kalır ki bunun için de bir elektrik teknisyenine gerek yoktur. Önceden zor ve zaman alıcı saha kablolaması artık hızlı Plug & Play çözümüne dönmüştür.

Kule aydınlatması topolojisi

Aydınlatma söz konusu olduğunda zaman kazandıran kablolama esastır

Avantajlarınız

  • Uzaktan izleme sayesinde servis çağrılarının optimum planlaması
  • Işletme ömrü yaklaşık 50,000 saat olan LED ışıklar sayesinde bakım gerektirmeyen aydınlatma
  • Aydınlatma çözümünün özel aletler olmadan hızlı ve kolay montajı
  • Kesintisiz güç kaynağıyla beslenen merkezi güç kaynağı sayesinde güvenli kaçış yolu aydınlatması

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet

Kule aydınlatması için çözümler

Kumanda panosudan komple sistem

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat