Sistem emniyeti

Sistem emniyeti

Güvenli çalışın

Fonksiyonel emniyeti rüzgar türbininizde standartlara uygun şekilde gerçekleştirin.

Avrupa'daki her WTG kanun gereği Makine Yönetmeliğini karşılamak zorundadır. Dolayısıyla fonksiyonel emniyet WTG'nin her bölgesinde donanım ve yazılım olarak ayrılmaz bir parçadır.

Kapsamlı emniyet ürünleri, her bölge ve her boyutta tesise yönelik hizmetleriyle Phoenix Contact rüzgar enerjisi uygulamanızı yönetmeliklere uygun şekilde tasarlamanız için doğru çözümü sağlamaktadır. Emniyet uzmanlarımız planlamadan devreye almaya ve yenilemeye kadar her süreçte ürün ve önerileriyle destek sağlamaktadır.

Avantajlarınız

  • TÜV-onaylı donanım ve yazılım çözümleriyle esnek emniyet sistemleri
  • Kontrolörden bağımsız anahtarlama cihazları sayesinde hızı ve duruşları gözleyin.
  • Kontrol odasına uzanan güvenlik konseptleri sayesinde güvenli ağlar

Güvenli analog değer işlenmesi

TÜV-onaylı SAFE AI yazılımının ekran görüntüsü  

Emniyet fonksiyonlarının uygulanması için onaylı yazılım

SAFE AI çözüm paketiyle rüzgar ölçümündeki güvenli sinyalleri işlemek için emniyetle ilgili analog I/O modüllerine gerek kalmaz. Bu TÜV onaylı yazılım kullanarak mümkün olur.

Bu sayede WTG'de SIL 3 ve PL e'ye kadar emniyet fonksiyonlarını yerine getirebilirsiniz. Rüzgar endüstrisine yönelik emniyet uzmanlarımızın sağladığı danışmanlık hizmeti paketi tamamlamaktadır.

Ağ güvenliği

Ağ güvenliği yazılımı  

Sistemlerinizi yetkisiz erişimlere karşı koruyan çözümler

Internet üzerinden WTG ile haberleşme daha zor gereklilikleri karşılamalıdır. Operatörler, operasyonel yönetim ve servis personeli online erişimde farklı taleplere sahiptir.

Entegre güvenlik duvarlı MGUARD güvenlik router'larınızı baz alan dağıtılmış uzaktan kontrol çözümleriyle tesisinizi yetkisiz erişmlere karşı koruyabilirsiniz. İlgili yazılım birçok farklı kullanıcıya doğru yetkilerin atanmasını sağlar.

Güvenilir durum izleme

Güvenilir durum izleme için komponentler  

Güvenli duruş ve hız denetimi için komponentler

WTG'deki tüm sensörler ve döner parçalar sürekli izlenmelidir. Bu dijital değerlerin işlenmesinin yanında güvenli duruş ve hız denetimini de kapsar.

Bu izleme sistemlerinin tasarlanmasına yardımcı olur, örneğin sapma sistemi için.

WTG'nin güvenli izlenmesi

WTG'lerin kontrolünde çok sayıda sinyalin güvenli izlenmesi oldukça zorlayıcıdır. Phoenix Contact'ın kapsamlı emniyet ürünleriyle Makine Yönetmeliğinin rüzgar enerjisi için zorunlu kıldığı koşulları da gerçekleştirebilirsiniz.

WTG'nin güvenli izlenmesi

Phoenix Contact'ın emniyet çözümleriyle Makine Yönetmeliğinin zorunlu kıldığı koşulları da gerçekleştirebilirsiniz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat