Offshore rüzgar çiftlikleri

Offshore rüzgar çiftlikleri

Zorlayıcı koşullar için

En zor ortam koşullarında kullanım için dayanıklı ve güvenilir çözümlere güvenin.

Geri Uygulamalar ve çözümler

Kategori

Offshore WTG'ler en yüksek verime sahiptir ancak en zor koşulları da karşılamalıdırlar: titreşimler, sıcaklık değişimleri ve tuz sıçraması. Durum izleme ve maksimum süreklilik burada oldukça önemlidir çünkü bakım maliyetleri çok yüksektir.

Phoenix Contact'ın otomasyon çözümleriyle offshore rüzgar türbinlerinizi güvenilir şekilde donatabilirsiniz ve her aşamada rüzgar enerjisi uzmanlarımızın bilgisinden yararlanabilirsiniz. Böylece tesislerinizi olabildiğince verimli kullanabilir ve tüm parametreleri izleyebilirsiniz.

Avantajlarınız

  • Aşırı gerilim koruma ve online değerlendirme sayesinde her zaman bilgi alın.
  • Yedekli kontrol konseptleri sayesinde failsafe
  • Dayanıklı bağlantı teknolojisi sayesinde güvenilir kablolama

Aşırı gerilim koruma

Fırtında rüzgar türbini  

Aşırı gerilim koruma sisteminizi yıldırım hasarlarına karşı korur.

Yıldırım darbelerinin neden olduğu hasar, erişimi çok zor olduğu için offshore rüzgar türbinlerinde çok yüksek maliyetlere neden olabilir.

Aşırı gerilim koruma ve durum izlemede Phoenix Contact'ın anahtar teslim çözümleriyle bu maliyetleri olabildiğince düşük tutabilirsiniz.

POWERTRAB aşırı gerilim koruma elektrik ekipmanınızı korur. LM-S yıldırım izleme sistemi yıldırım darbelerine karşı rotor bıçaklarını izler ve sizi online bilgilendirir.

Yedekleme konseptleri

Kumanda panosunda yüksek performanslı kontrolörler  

Maksimum süreklilik için yedekli kontrol konseptleri

Offshore WTG'ler için failsafe otomasyon sistemleri zorunluluktur. Çözüm RFC 460R yüksek performanslı kontrolörlerle yedekli kontrol konseptleri kullanmaktır.

Böylece otomasyon sistemi büyük rüzgar çiftliklerinde bile her zaman doğru çalışır çünkü bir kontrolör arızalandığında diğeri anında devreye girer.

Bağlantı teknolojisi

Phoenix Contact'tan bağlantı teknolojisi  

Zor ortam koşulları için dayanıklı bağlantı teknolojisi

Metal veya plastik sanayi tipi konnektörlerden tuz sıçramasına dayanıklı her kesitte klemenslere ve zaman kazandıran bağlantı teknolojisine - bağlantı teknolojisi uzmanı olarak offshore ve rüzgar türbinleri için doğru teknolojiyi sunuyoruz.

Avantajınız sensörden kontrol odasına kadar kompakt ve kullanımı kolay bağlantı teknolojisi ile zaman ve alan kazanabilmenizdir.

Offshore uygulamalarda güvenli uzaktan kontrol

Standartlaşmış protokoller ve güvenlik çözümleri güvenli haberleşme sağlar. Phoenix Contact ile önleyici bakım ve proses optimizasyonu gerçekleştirebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

WTG ve rüzgar çiftliklerini uzaktan kontrol teknolojisi ve yazılım kütüphaneleriyle izleyin. Böylece genel ölçüm değerleri hakkında her an bilgi sahibi olursunuz. ODP veya IEC 60870-5-101/104 gibi protokollerin kullanımı rüzgar türbinlerini kontrol sistemine entegre etmenizi sağlar.

Offshore uygulamalarda uzaktan kontrol

Offshore WTG'lerden kontrol sistemine güvenli haberleşme çözümleri

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet

LM-S yıldırım izleme sistemi

LM-S 1.5 MW gücünde Guangxi rüzgar çiftliğini izlemektedir.

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat