Hub ve pitch

Hub ve pitch

Yüksek süreklilik sağlayan teknoloji

Hızlı pitch kontrolü ve failsafe haberleşme çözümlerinden yararlanın.

Geri Rüzgar türbini jeneratörleri

Kategori

  • Buz algılaması için çözümler

    Phoenix Contact'ın buz algılama sistemi, rotor kanatlarındaki buz birikiminin miktarını ölçer ve rüzgar türbini jeneratörü için güvenilir çalışmayı sağlar.

  • Rotor kanadı izleme için çözümler

    Phoenix Contact'ın rotor kanadı gerilme denetimi (RBTM) rüzgar türbininde rotor kanatlarındaki titreşimleri sürekli izler.

Optimum enerji verimi için pitch sistemi, atağın kanat açısını tam kontrol etmek amacıyla her zaman güvenilir çalışmalıdır. Aynı zamanda pitch sistemi emniyet ekipmanının en önemli ürünüdür, gerektiğinde kanatlar hasarı önlemek için rüzgarın tersi yöne dönebilir.

Dolayısıyla slip ring ile güvenilir haberleşme esastır. Phoenix Contact'ın çözümleri hub'da failsafe haberleşmeyi konfigüre etmek için kullanılabilir. Ayrıca geriye dönük Ethernet bağlantısını konfigüre etmenizi sağlayan retrofit çözümleri sunuyoruz.

Avantajlarınız

  • Hub için sağlam teknolojili hızlı ve güvenilir pitch kontrolü
  • Yedekli slip ring çözümleriyle hub'da failsafe haberleşme
  • Yıldırım darbeleri ve kanat yükünü izleyen rotor kanadı izleme

Aktif pitch kontrolü

Pitch kontrol için komponentler  

Pitch kontrol için dayanıklı komponentler

Tüm pitch kontrol komponentleri güçlü titreşimlere ve sıcaklık değişimlerine dayanıklı olmalıdır. HEAVYCON EVO sanayi tipi konnektörleri güvenilir haberleşme sağlar.

Birçok fonksiyon güvenli tasarlanmak zorunda olduğu için bu gereksinimler emniyet ürünleri için de geçerlidir. Aşırı gerilim koruma pitch kontrolünü aşırı gerilimlerin zararlı etkilerinden korur.

Veri iletimi

Huba veri iletimi  

FO ve bakır slip ring üzerinden güvenilir haberleşme sağlayan ürünler.

Hub'da veri iletimi için iki farklı yöntem vardır. Klasik slip ring iletimi hatalara açık olduğu için Phoenix Contact kombine bir çözüm sunar.

Bir yandan SHDSL modemler ve WDM transmiterler kontrollü çalışma için tek fazlı fiber optik üzerinden hızlı haberleşme sağlarken diğer yandan bakır slip ring üzerinden yedek kanal sağlar. Dayanıklı konnektörler slip ring etrafında güvenilir haberleşme sağlar.

Kanatta durum izleme

Kanatta durum izleme için ürünler  

Rüzgar türbinlerinde yıldırım ölçümü için LM-S komple bir çözümdür

Günümüzde rotor kanatları 60 metre uzunluğunda ve 10 ton ağırlığındadır. Bu artan boyutlar izleme sisteminden beklentileri de yükseltmiştir.

RM-S rotor izleme sistemi kanatlardaki yükü ölçmek için kullanılabilir. Böylece hasarı erken aşamada tespit edebilir veya pitch davranışını optimize edebilirsiniz.

Ayrıca LM-S yıldırım izleme sistemi yıldırım darbelerini izlemek ve dolayısıyla bakım işlerini planlanmak için kullanılabilir.

Güvenilir ve uygun maliyetli veri iletimi

Hub ve nasel arasında yüksek performanslı veri iletimi. WDM transmiterleri tek fiber ile hatasız veri iletimi sağlar. Bakır slip ring üzerinden haberleşen ilave SHDSL modemler çift yedeklemeye imkan tanır. Dört slip ring kanalından ikisi arızalansa bile haberleşme devam eder. Iki sistemin kombine edilmesi yüksek operasyonel güvenilirlik elde etmek için ekonomik bir çözümdür.

Pitch kontrol teknolojisi

Hub'a güvenli veri iletimi için yedekli haberleşme

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet

Rotor kanadı izleme sistemi

Entegre rotor kanadı izleme için komple sistem


LM-S yıldırım izleme sistemi

LM-S 1.5 MW gücünde Guangxi rüzgar çiftliğini izlemektedir.

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat