Uzaktan haberleşmeli akıllı pompa otomasyonu

Genel bakış

Atıksu pompa istasyonu  

Atıksu pompa istasyonu

 • Atıksu pompa istasyonlarının planlamacıları, montörleri ve operatörleri eski yapıları modernize etme ve bunları izleme amaçlı kontrol sistemine taşıma zorluğuyla karşı karşıyadır.
 • Phoenix Contact dağıtılmış pompa istasyonlarına yönelik kontrol ve regülasyonu gerçekleştiren montaja hazır kontrol panoları sunmaktadır.
 • Pompa istasyonları için etkin otomasyon tesis edin, ör: tankların boşaltılmasında basitçe sahada pompa kontrolörünü ayarlayın.

Uygulama

Atıksu pompa istasyonları arıtmada önemli bir rol oynar. Kot farkı nedeniyle suyun yardım olmadan akamayacağı yerlerde pompalara ihtiyaç duyulur. Planlama, dayanıklılık ve operasyonel güvenilirlik enerji verimli çalışma kadar önemlidir. Atıksu arıtma tesislerinin planlamacıları, montörleri ve operatörleri pompaların mümkün olduğunca enerji verimli çalışması için uğraşmak zorundadır. Ayrıca sürekli izlemeyle dağınık yapılarda kesintiyi asgariye indirmek zorundadırlar.

Bu nedenlerle atıksu pompa istasyonlarında otomasyona ihtiyaç vardır. Yoğun yağış, genişleyen altyapılar ve yapıların farklı özel işlevleri gibi harici faktörler de dikkate alınmalıdır. Bu farklı gereksinimler atıksu arıtma tesislerinde karmaşık bir kontrol çözümünü de beraberinde getirir. Esnekliği arttırırken maliyetleri düşürme baskısı atıksu arıtmadaki dağınık yapılarda yeni kontrol konseptleri ve çözümleri gerektirmektedir.

Çözüm

Phoenix Contact dağıtılmış pompa istasyonlarına yönelik kontrol ve regülasyonu gerçekleştiren montaja hazır kontrol panoları sunmaktadır. Sistem kontrol merkeziyle mobil şebeke üzerinden haberleşebilir.

Pompa kontrolörü üst seviye kontrol sistemine OPC üzerinden kolayca entegre edilebilir ve izlenebilir. Uzak istasyonlar tüm önemli ölçüm değerini, hataları ve işletme bilgilerini raporlar.

Pompa otomasyonu parametreleri görüntülenerek kolayca kurulabilir hızlı devreye alınabilir. Basit dijital sinyalleri bağlayarak uzak istasyonların montaj işçiliğini asgariye indirebilirsiniz. Standartlaşmış ürün kullanarak duruşlar ve arızalar azaltılabilir. Pano beslemesinin yanında operatörler seviye, debi ve akım ölçümü sensörlerini ayrıca buton, anahtar veya diğer göstergelerin giriş sinyallerini bağlar.

Topoloji: atıksu pompa istasyonları  

Atıksu pompa istasyonları için çözümler: motor yönetiminden güvenli veri iletişimine

PumpControl – atık su arıtma için esnek pompa kontrolü

Pompa kontrolörü için kontrol panosu  

Atıksu arıtma için güvenilir pompa kontrolörü

Phoenix Contact'ın PumpControl çözümü entegre görüntüleme yazılımıyla yapılan kolay parametrelendirme sayesinde hızlı şekilde kurulabilir.

 • Uygulamaya özel ölçme, kontrol ve sürücü teknolojisinin bağlantısı için standart arayüzler.
 • Entegre dokunmatik panel ile hızlı konfigürasyon ve kolay diyagnostik.
 • Tek ve çift pompa istasyonlarının optimum operasyon ve izlemesi için endüstriye özel fonksiyonlar.
 • Üst seviye kontrol sistemine entegrasyon ve SMS mesajları göndermek için entegre uzaktan kontrol arayüzü.

Avantajlarınız

 • Talep odaklı pompa çalışması sayesinde verim artışı
 • Web tarayıcı üzerinden pompa kontrolörünün esnek kurulumu ve hızlı konfigürasyonu
 • Montaja hazır kontrol panoları sayesinde daha az planlama ihtiyacı
 • Failsafe uzaktan kontrol protokollerini kullanarak uzak yapıların uzaktan teşhisi

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat