Uzaktan heberleşmeyle pompa kontrolü çözümü

Genel bakış

Atıksu pompa istasyonu  

Atıksu pompa istasyonu

 • Atıksu pompa istasyonlarının planlamacıları, montörleri ve operatörleri eski yapıları modernize etme ve bunları izleme amaçlı kontrol sistemine taşıma zorluğuyla karşı karşıyadırlar.
 • Phoenix Contact pompa otomasyonu için ilgili kontrol sistemine mobil şebeke üzerinden entegre edilebilen kuruluma hazır çözümler sunmaktadır.
 • Pompa istasyonları için etkin otomasyon tesis edin, ör: tankların boşaltılmasında basitçe sahada pompa kontrolörünü ayarlayın.

Uygulama

Atıksu pompa istasyonları arıtmada önemli bir rol oynar. Pompalara kod farkı nedeniyle suyun yardım olmadan akamayacağı yerlerde ihtiyaç duyulur. Plnalama, dayanıklılık ve operasyonel güvenilirlik enerji verimli çalışma kadar önemlidir. Atıksu arıtma tesislerinin planlamacıları, montörleri ve operatörleri pompaların mümkün olduğunca enerji verimli çalışması için uğraşmak zorundadır. Ayrıca sürekli izlemeyle dağınık yapılarda kesintiyi asgariye indirmek zorundadırlar.

Bu nedenlerle atıksu pompa istasyonlarında otomasyona ihtiyaç vardır. Yoğun yağış, genişleyen altyapılar ve yapıların farklı özel işlevleri gibi harici faktörler de dikkate alınmalıdır. Bu farklı gereksinimler atıksu arıtma tesislerinde karmaşık bir kontrol çözümünü de beraberinde getirir. Esnekliği arttırırken maliyetleri düşürme baskısı atıksu arıtmadaki dağınık yapılarda yeni kontrol konseptleri ve çözümleri gerektirmektedir.

Çözüm

Phoenix Contact tam montajlı ve bağlantıya hazır pompa kontrolörleri sunmaktadır. Sistem kontrol merkeziyle GSM/GPRS ağı üzerinden haberleşebilir.

Pompa kontrolörü üst seviye kontrol sistemine OPC üzerinden kolayca entegre edilebilir ve izlenebilir. Uzak istasyonlar tüm önemli ölçüm değerini, hataları ve işletme bilgilerini raporlar.

Pompa otomasyonu parametreler görüntülenerek kolayca kurulabilir hızlı devreye alınabilir. Basit dijital sinyalleri bağlayarak uzak istasyonların montaj işçiliğini asgariye indirebilirsiniz. Standartlaşmış ürün kullanarak duruşlar ve arızalar azaltılabilir. Panon beslemesinin yanında operatörler seviye, debi ve akım ölçümüsensörlerini ayrıca buton, anahtar veya diğer göstergelerin giriş sinyallerini bağlar.

Topoloji: atıksu pompa istasyonları  

Atıksu pompa istasyonları için çözümler: motor yönetiminden güvenli veri iletişimine

Pompa Kontrolü - standarttan kişiselleştirilmiş tiplere

Pompa kontrolörü için kontrol panosu  

Atıksu arıtma için güvenilir pompa kontrolörü

Çözümün kalbinden entegre GSM/GPRS modemli yüksek performanslı, modüler kontrolör yer alır. Kontrolör hazır programlıdır. Çözüm istenilen fonksiyonların ayarlanması için bir görüntüleme arayüzünü de içerir.

 • 24 V DC çıkış sinyalleri yük rölelerini veya kontaktörleri anahtarlayarak pompaları ve gösterge ışıklarını kontrol eder.
 • 24 V DC giriş modülleri motor devre kesicilerinin, kesintisiz geri bildirim göstergelerinin ve diğer izleme göstergelerinin bağlantısını sağlar.
 • OPC tabanlı dokunmatik paneller kullanıcı dostu saha kullanımı için entegre edilebilir.
 • Ölçülen değerler standart analog sinyaller (0 … 10 V veya 4 … 20 mA) üzerinden entegre edilir.
 • Enerji ölçümü elektriksel değerleri kaydeder.
 • Operasyonel güvenilirlik için uzaktan izleme fonksiyonları entegre edilir.

Avantajlarınız

 • Talep odaklı pompa çalışması sayesinde verim artışı
 • Web tarayıcı üzerinden pompa kontrolörünün esnek kurulumu ve hızlı konfigürasyonu
 • Hazır, ön kablajlı kumanda panoları sayesinde daha az planlama gereği
 • Kolay fonksiyon tanımı sayesinde kısa süren devreye alma
 • Failsafe uzaktan kontrol protokollerini kullanarak uzak yapıların uzaktan teşhisi

Ürünler

TanımTipSipariş No.
KontrolörILC 151 GSM/GPRS2700977
Inline modülüIB IL 24 DI8/HD-PAC2700173
Inline modülüIB IL 24 DO8/HD-PAC2700172
Inline modülüIB IL AI 4/EF-PAC2878447
Dokunmatik panelTP 3070W2400454
Program/konfigürasyon hafızasıSD FLASH 2GB APPLIC A2701190
TanımTipSipariş No.
KontrolörILC 151 GSM/GPRS
Inline modülüIB IL 24 DI8/HD-PAC
Inline modülüIB IL 24 DO8/HD-PAC
Inline modülüIB IL AI 4/EF-PAC
Dokunmatik panelTP 3070W
Program/konfigürasyon hafızasıSD FLASH 2GB APPLIC A

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300
Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat