Tortu temizleme

Tortu temizleme

Etkin ve güvenli

Phoenix Contact'ın çözümleriyle enerji verimli ve güvenilir tortu temizliği yapın.

Atıksu arıtmada birçok katı madde tortu şeklinde birikir. Amaç bunu mümkün olan en etkin şekilde arındırmak veya ortadan kaldırmaktır. Bunun için artan tortu imhadan önce işlenerek çürüme özelliğini kaybeder.

Tortuyu işlemek için birçok yöntem vardır, tortu parçalama, kalınlaştırma, stabilizasyon ve kurutma gibi. Tüm bu süreçlerde enerji verimli ve güvenilir çalışma çok önemlidir. Phoenix Contact kontrol oadasında enerji verilerinin toplanmasından işletme verilerinin saklanması ve değerlendirmesine kadar geniş bir çözüm portföyü sunmaktadır.

Avantajlarınız

  • Işletme verilerinin güvenli depolaması ve işlenmesi
  • Esnek veri toplama ve değerlendirme sayesinde detaylı raporlama
  • Atıksu uygulamalarında fonksiyonel emniyet için çözümler

Işletme verilerinin güvenilir saklanması

Atıksu girişinde ölçüm değerlenin toplanması  

Ölçülen değerleri toplayın, saklayın ve arşivleyin

Atıksu girişinden tahliyeye çeşitli ölçüm değerleri belirlenir ve depolanır. Kayıt ve analiz için temel teşkil ederler.

Işletim verilerinin toplanması, uzun süreli saklanması ve değerlendirilmesinde kullanılan ACRON veri yönetim yazılımıyla her zaman ayrıntılı rapor oluşturabilirsiniz.

Enerji verimli çalışma için enerji verilerinin toplanması

Enerji verilerini toplama  

Pompaların ve karıştırıcıların enerji verimli kontrolü

Kanalizasyon tortularının kurutma ve arındırmasında pompaların ve karıştırıcıların enerji verimli kontrolü hayati önem taşır.

Enerji ve dolayısıyla işletime giderlerinden tasarrufu sağlamak için gerilim, akım ve güç gibi ölçüm değerlerine ihtiyaç vardır. Modbus, PROFINET ve PROFIBUS gibi standart arayüzler için çok sayıda akım ölçüm cihazı sunuyoruz.

Makine Yönetmeliğine uygun güvenli çalışma için çözümler

Fonksiyonel emniyet ürünleri içeren kontrol panosu  

Fonksiyonel emniyet için çözümler

Tortu drenajındaki santrifüj fazla ve olgunlaştırılmış tortuyu kalınlaştırmak için kullanılır ve 3000 rpm hızda çalışır. Personel ve makine emniyeti önemlidir.

Phoenix Contact fonksiyonel emniyet için güvenli çözümler ve hizmetler sunarak tüm yönetmeliklere uygun kalmanızı sağlar.

Santrifüjler için emniyet konsepti

SafetyBridge modülleri üst seviye kontrolör gerektirmez. Bunun yerine kullanıcı tarafından programlanabilen lojik özel ve güvenli bir çıkış modülüne entegre edilir. Güvenli hız denetimi süreci bir aşırı hız tespit eder veya çok sayıda acil duruş kontrol cihazılarından birisi etkinleşirse lojik modül hem santrifüj hem de gerektiğinde bağlı tüm üniteleri (tortu pompaları) devreden çıkarır.

Topoloji: santrifüjler için emniyet konsepti

SafetyBridge modülleriyle emniyet konseptinizi gerçekleştirin

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat