Öngörülü Bakım - Pompa ve motorlar için bütünsel izleme çözümleri

Genel bakış

Pompa ve motorlar  

Bütünsel pompa ve motor izleme

  • Dijitalleşme, bakım ve enerji yönetimini optimize etmek için yeni konseptler sağlar
  • Phoenix Contact'ın PumpMonitor'u, pompa ve sistemlerin öngörülü bakımı için bir çözümdür
  • PumpMonitor, sistem ömrünü uzatmanızı ve enerji maliyetlerini azaltmanızı sağlar.

Uygulama

Su pompası  

Öngörülü Bakım sistemin verimli çalışmasına olanak tanır

Hem sanayi hem de belediye su yönetiminde bakım yöntemlerinin uyarlanmasının çeşitli nedenleri vardır.

Pompalar ve motorlar gibi merkezi olmayan sistem bileşenlerinin bakımı büyük miktarda zaman ve para gerektirir. Sadece peryodik okunan değerler mevcut sistem durumuyla ilgili yetersiz bir öngörü sağlar. Dolayısıyla hatalı pompa veya motor ayarları anında tespit edilemez. Bu genellikle artan enerji maliyetleri ve sistemin erken aşınmasıyla sonuçlanır.

Dijitalleşme, su ve atık su arıtma endüstrisinde bakım ve enerji yönetiminin göz önünde bulundurulması ve optimizasyonu için yeni fırsatlar yaratıyor. Son yıllarda Öngörülü Bakım yeni bir yaklaşım olarak benimsenmiştir.

Öngörülü Bakım son teknoloji ürünü sensörlerle sistemlerin sürekli izlenmesini tanımlar. Aşınma belirtileri doğru zamanda tespit edilir ve daha büyük hasar ve arızalardan kaçınılır. Sistem operatörleri artan sistem sürekliliğinden ve düşen bakım maliyetlerinden yararlanır.

Çözüm

Web görüntüleme  

Mevcut sistem durumunun web görüntülemesi

Phoenix Contact, sisteminizde Öngörülü Bakım'ın kolay uygulanması için montaja hazır bir kontrol panosu çözümü sunar.

Pompa ve motorlarınızı korumak için asıl gereklilik, ölçülen değişkenlerin sürekli izlenmesi ile belirlenir. Mekanik ve elektriksel ölçülen değerlerin yanı sıra, yatak ve makine titreşimleri gibi hidrodinamik değerler de entegre bir sensör modülü üzerinden izlenir. Böylece, sistem parçalarınızın durumu bütünsel olarak değerlendirilebilir. Pompa ve motorların kapasite kullanımını optimize ederek, erken aşamada türbülanslar ve kavitasyonlar tespit edilebilir ve önlenebilir. Pompaların ve motorların verimli çalışması aynı zamanda enerji tüketimini ve enerji maliyetlerini de azaltır.

Üst kontrol sisteminize bağlantı ve entegre web görüntüleme sayesinde, pompalarınızın ve motorlarınızın durumunu, nerede olursanız olun, istediğiniz zaman çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz. Tesis denetimlerinden dolayı aşırı zaman ve personel maliyeti ortadan kaldırılmaktadır. PumpMonitor bir arıza durumunda derhal tepki vermenize ve olası herhangi bir aşınmaya veya sisteminizin arızalanmasına karşı önlem almanızı sağlar.

PumpMonitor kontrol panosu  

Sisteminiz için Öngörülü Bakımın kolay uygulanması

Avantajlarınız

  • Mekanik, elektriksel ve hidrodinamik değişkenleri dikkate alan öngörülü bakım sayesinde bakım ve onarım çalışmalarının en aza indirilmesi
  • Sistem verimliliğinin asimilasyonu ve en uygun nokta dikkate alınarak enerji tüketiminin azaltılması
  • Titreşim ve rulman görüntü analizi ile sistem sürekliliğinde artış

Teknik veriler

Öngörülü Bakım çözümümüz hakkında daha fazla bilgiyi e-shop'ta bulabilirsiniz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat