Toprak suyunun çekilmesi için akıllı otomasyon çözümü

Genel bakış

Toprak suyu kuyuları  

Toprak suyu kuyuları

  • Toprak suyunun çekilmesindeki taşıma sistemlerinin kurulumu ve modernizasyonu otomasyon teknolojisi bakımından zorluklar içermektedir.
  • WellControl çözümüyle Phoenix Contact toprak suyunun çekilmesi için kuyu otomasyonuna yönelik özel gereksinimlerinize uygun bir çözüm sunmaktadır.
  • Phoenix Contact'ın koordine edilmiş çözüm konseptleri sistemlerinizin performans optimizasyonlu ve uygun maliyetli çalışmasını sağlar.

Uygulama

Bir kuyuda duran personel  

Kuyu sahasının güvenli otomasyonu

Toprak suyu kuyuları atıksu arıtma tesislerinin dağınık konumlandırılmış sistem kısımlarıdır. Gün içinde değişiklik gösteren içme suyu ihtiyacını karşılarlar. Bu nedenle kuyuların çalışmasının her zaman güvenceye alınması şarttır.

Önleyici bakım ve uzaktan kontrol teknolojisinin kullanımı kaçınılmazdır. Ayrıca amaç her bir kuyudan dengeli bir çekim hızı sağlayarak toprak suyu rezervinin azalmasını önlemek ve kuyuların işletme ömrünü arttırmaktır.

İşletme maliyetlerine operatörün hassas yaklaşımı, teknik uygulamada dikkate alınması gereken enerji verimli pompa operasyonu ihtiyacında belirginleşir. Bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla kontrol merkezine güvenli bağlantı sunan modern bir otomasyon çözümüne ihtiyaç duyulur.

Çözüm

Su çekilmesi için otomasyon teknolojili kontrol panosu  

Su çekilmesi için otomasyon teknolojisi

Phoenix Contact su kuyuları için tüm gerekli kontrol ve regülasyon işlerini gerçekleştiren ön konfigürasyonlu, konfigüre edilebilir bir çözüm sunmaktadır.

Programlama ihtiyacı olmadan yönlendirmeli konfigürasyonun sonucu olarak azalan devreye alma süreleri ve maliyetlerden yararlanın. IEC 60870-5-104 uzaktan kontrol protokolü kontrol merkezine kolay ve kullanışlı bir bağlantı da sağlar.

Saha cihazları Phoenix Contact'ın Waterworx proses kütüphanesiyle bağlanır. Ön programlı fonksiyon blokları baz alınarak sistemlerinizin etkin mühendisliğine imkan sağlanır.

Otomasyon donanımının kalbi bir Axioline kontrolör olup PROFINET ve Modbus/TCP işlevi sayesinde gelecekteki genişlemelere uygundur. Ayrıca kapsamlı bir aşırı gerilim koruma ve güç kaynağı gerekli besleme güvencesini ve servisin planlanmasını sağlar.

Kullanılan komponentler kapsamlı diyagnostik seçenekleri ve sisteminizin durumunun uzaktan izlenebilmesini sağlar. MINI Analog Pro serisi MCR modülleri sert elektromekanik ortamlarda kullanıma uygundur. İşlenmek amacıyla tüm gelen analog değerleri filtreler ve yeniler; I/O cihazlarının tekrarlamalı güç kaynağı üzerinden çalışması da kolayca uygulanabilir.

Topoloji: protokol dönüşümü  

Çeşitli uzaktan kontrol istasyonlarından gelen proses verisini kontrol odasına iletir.

Avantajlarınız

  • Modern otomasyon teknolojisi sayesinde etkin kuyu operasyonu
  • Aşırı gerilim koruma ve güç kaynağı konsepti sayesinde güvenilir tedarik
  • Sahada diyagnostik ve kontrol için sezgisel web görüntüleme
  • Sezgisel konfigürasyon sayesinde minimum mühendislik süreleri ve maliyetler

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat