Ulaşım teknolojisinde kablosuz uygulamalar

Genel bakış

Güçlü ulaşım altyapısı  

Güçlü ulaşım altyapısı

  • İyi bir ulaşım altyapısı, pozitif ekonomik gelişme için önemli bir ön şarttır.
  • Phoenix Contact, yolların ve su kanallarının sürekliliği ve emniyeti için modern, dikkatlice koordine edilmiş haberleşme ve otomasyon çözümleri sunmaktadır.
  • Phoenix Contact'ın, tekrarlayıcı fonksiyonlarıyla entegre edilmiş çoğu lisans gerektirmeyen kablosuz sistemleri özellikle hat veya ağ yapıları yaratmak için uygundur.

Uygulama

Rotterdamdaki Erasmus köprüsü  

Hareketli köprüler

Çoğu durumda, ulaşım altyapısında (ulaşım yolları, inşaat mühendisliği yapıları, havalimanları, demiryolu istasyonları, yükseltme havuzları veya limanlar) örneğin trafik veya park kılavuz sistemlerini bir kontrol odasına bağlamak için büyük mesafelerin veya engellerin üstesinden gelmek gerekir. İnşaat alanlarındaki ekran ve bilgi işaretlerinin genellikle büyük bir çaba harcamadan sadece geçici olarak ağa bağlanması gerekmektedir.

Bunun yanısıra basit ve hızlı montaj, modern ve dikkatlice koordine edilmiş iletişim konseptleri, sistemlerin güvenilir işletimini ve yüksek kapasitesini garanti etmek için vazgeçilmezdir.

Çözüm

Phoenix Contact uzun yıllardır ulaşım alanında ürün ve çözümler sunan uzman tedarikçinizdir. İster basit I/O sinyalleri, ister seri veri veya fieldbus protokolleri olsun, tüm arayüzler kilometreler boyunca kabloyla veya kablosuz olarak iletilebilir.

Phoenix Contact'ın kablosuz sistemleri kullanıcıların bir endüstriyel iletişim altyapısının pek çok güçlüğünü kolayca ve etkili şekilde yenmesini mümkün kılar.

Phoenix Contact'ın Radioline'ı hem I/O sinyallerinin hem seri verilerin kablosuz iletimini mümkün kılar. Kablosuz sistem çok farklı şekillerde kullanılabilir ve Trusted Wirelesss 2.0 teknolojisi zor endüstriyel ortamlarda her protokol için güvenli iletim sağlar. Kontrolörünüzü basit noktadan-noktaya bağlantıdan kompleks örgüsel ağlara kadar seri saha cihazlarına kolayca bağlamak için kablosuz teknolojiyi kullanın.

Slave'ler doğrudan slave repeater ara istasyonları üzerinden bağlanır. Maksimum 250 slave repeater seri olarak bağlanmak suretiyle kablosuz güzergahı uzatılabilir veya birkaç slave repeater entegre edilebilir. Seri I/O cihazları da slave repeater ara istasyonlarına bağlanabilir. Ağdaki bir bağlantı düşerse bilgi diğer ağ noktalarından yönlendirilir (roaming) Otomatik ağ organizasyonu ve kendi kendini iyileştirme ağ kararlılığını korur. Her cihaz çok sayıda iletişim yoluna sahiptir.

Örgüsel ağ olarak kullanın  

Örgüsel ağ olarak kullanın

Avantajlarınız

  • Kablolu sistemlere kıyasla esneklik, kolay montaj ve maliyet tasarrufu
  • Engellerin atlanması
  • Aşınma eğilimli kayıcı yüzüklere ve mobil aygıtlar üzerindeki kablo hatlarına alternatif
  • Daha düşük bakım maliyetleri
  • Lisanssız - işletim maliyeti yok

Diğer bilgiler

Burada Radioline ürünleri hakkında ilave bilgiler bulacaksınız.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat