Tüneller ve metrolar için akıllı LED aydınlatma çözümleri

Genel bakış

Liefenshoek tüneli  

Tüneller için LED aydınlatma çözümleri birçok avantaj sunar

  • Aydınlatma sistemlerinin montaj şirketleri, operatörleri ve planlamacıları, geçerli şartnamelere uygun ve güncel duruma uygun şekilde ışık şiddetini kontrol eden kararlı aydınlatma çözümleri oluşturmak zorundadır.
  • Belçikalı Schréder partneriyle işbirliği içinde Phoenix Contact Ethernet ağı üzerinden kontrol sistemine entegre edilebilen montaja hazır aydınlatma çözümleri sunmaktadır.
  • Kontrol panosu ve uygulama yazılımı ön programlıdır ve konfigürasyonu ve ağa bağlantısı kolaydır.

Uygulama

Liefenshoek tüneli  

QPD sayesinde çözümün kolay montajı

Tüneller teknik olarak talepkar yapılardır. Çok sayıda mevcut tünele ek olarak yeni yapıların sayısı da artmaktadır. Bu olabilecek en farklı aydınlatma çözümlerinin aynı anda çalışıyor olması demektir.

Eski aydınlatma teknolojisine ek olarak sofistike LED teknolojisi gittikçe daha fazla kullanılmaktadır. Parçaları yenilenen tüneller de vardır; bunlar hem eski hem de yeni teknolojiyi barındırırlar.

Çözüm

Phoenix Contact modern LED teknolojili aydınlatma çözümleri geliştirmiştir. LED ışıklar doğrudan veya sürücü kutularıyla kontrol edilir. Kutular ışıkları kontrol eden LED sürücüleri içerir. Işıkların ve sürücü kutularının tam konumu Schréder uzmanları tarafından tünel aydınlatmasının fotometrik analizi baz alınarak tanımlanmıştır. Hazırlık çalışmasına paralel olarak güç ve bus kabloları hazır montajlı olarak inşaat sahasına teslim edilmiştir. Bu kablolar üretilmeden önce montaj firmasının sıkça karşılaştığı sorunu çözer. Tüm kablolar otomatik faz dönüşüyle donatıldığı için güç bağlantısının üç fazı eşit olarak yüklenir. Kabloların zaman alıcı süreklilik testi ve akabindeki yeniden kablolama artık geçmişte kalan bir konudur.

Lumgate aktivasyon elektronikleri ve LED sürücülerinin kontrolü 50 farklı senaryo şeklinde tanımlanmıştır. Özel durumlarda önceliklendirilebilen 15 özel senaryo da vardır, ör: acil veya tehlikeli bir durumda. Tünelin içinde izin verilen azami hız da gerekli ışık şiddetini etkiler ve dolayısıyla kontrolörde dikkate alınır. Uygulama programına ek olarak fotometrik analiz sonuçları da ATS'ye gider. Diğer genel parametrelerle birlikte kontrolörün otomatik olarak okuduğu konfigürasyon dosyası aydınlatma kontrolünün temelidir. Bu hem tünel operatörü özelliklerinin hem de geçerli yasal zorunlulukların karşılanmasını sağlar. Ayrıca herhangi bir zamanda sadece gerektiği kadar ışık üretilerek enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olunur.

Aydınlatma çözümünün topolojisi  

Aydınlatma çözümünün yapısı ve elemanları

Tanımlı kontrol panosu çözümleri, sahada ve lambada QPD montaj sistemiyle montaj süreleri minimuma iner. Sistemin yaşam döngüsü hesaplandığında tünel aydınlatma çözümü belirgin hale gelir.

Avantajlarınız

  • Ön tanımlı parametreler ve otomatik adresleme sayesinde Tak ve Çalıştır
  • Tek bir kontrolör ile 240 farklı aydınlatma armatürünün ve 1920 LED sürücüsünün 96 km uzaktan ayar imkanı
  • Çalışma süresi ve akım tüketiminin izlenmesiyle gelişmiş diyagnostik
  • Güncel çalışma saati ve bakım faktörleriyle Sabit Işık Çıkışı

Ürünler

TanımTip
Gelişmiş Tünel Sistemi (ATS) – tünel ışıklarının sınırsız ayarlanması için yazılım da içeren hazır montajlı kontrol panosuör: TSL-SC-RTL-ATS/D0S12
Temel tünel sistemi (BTS) – ışıkların anahtarlanması için montaja hazır kontrol panosuör: TSL-SC-RTL-BTS
Tünel Kontrol Sistemi (TCS) – birçok ATS'yi ağa bağlayan ve tanımlı protokollerle tünel kontrol merkezine bağlantı sağlayan kontrol panosuör: TSL-SC-RTL-TCS/D0S22

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat