Köprüler için kararlı yedekleme konseptleri sayesinde operasyonel güvenilirlik

Genel bakış

Hareketli köprü  

Hareketli köprülerde güvenilir operasyon

  • Hareketli köprülerin montaj şirketleri, operatörleri ve planlamacıları ortaya çıkan duruma uygun hata emniyetli uygulama kontrolü kurmanın zorluğunu yaşar.
  • Phoenix Contact kontrol teknolojisi, ağ altyapısı ve saha seviyesi bağlantısını tek elden sağlar.
  • Sistemin boyutu ve karmaşıklığına bağlı olarak yedekli sistemler uygulamaya küçük sınıf kontrolör veya yüksek performanslı kontrolörle entegre edilir.

Uygulama

Yedekli kontrolörler  

Maksimum süreklilik için yedekli otomasyon teknolojisi

Su yollarındaki trafiği taşımak için çoğunlukla hareketli köprüler kullanılır. Yol ağının bir parçası olarak kesintisiz çalışmak zorundadırlar. Dolayısıyla köprüleri güvenilir şekilde açıp kapatan sürekliliği yüksek otomasyon teknolojisini baz alarak çalışmak zorundadırlar. Dolayısıyla ağ teknolojisi, kontrol teknolojisi ve varsa I/O seviyesi yedekli olarak tasarlanmalıdır.

Köprülerin kendisi bağımsız bir otomasyon çözümü olarak kabul edilebilir ancak genellikle üst seviye ağa veya kontrol sistemine entegre olurlar. Kontrol mühendisliğinde ethernet bazlı haberleşme esastır ancak köprüyle haberleşmede de kullanılabilir. Sıkça kullanılan kablosuz teknolojiler dikkate alındığında WLAN ve Bluetooth endüstriyel Ethernette kabloların yerine kullanılabilir.

Çözüm

Yedekli otomasyon sistemli kontrol panosu  

Entegre emniyet fonksiyonlu yedekli otomasyon sistemi

Maksimum süreklilik için Phoenix Contact farklı boyutlarda yedekli sistemlere yönelik ürünler ve çözümler sunmaktadır. Arıza durumunda hızlı konfigürasyona yönelik çeşitli imkanlar sunan ağ teknolojisi köprülerde otomasyon çözümünün temelini oluşturur. Böylelikle ağ teknolojisi lokal veya üst seviye otomasyon sistemine entegre edilebilir.

Kontrol teknolojisi köprü haberleşmesinin merkez fonksiyonunu temsil eder. Uygulamanın gereksinimlerine uyarlanan yedekli kontrol teknolojisi ölçeklenebilir olarak tasarlanabilir. Phoenix Contact kontrolör donanımını veya uygulama içi çözümü baz alan her ölçüde çok sayıda uygulama sunmaktadır. Böylece kontrol fonksiyonu ulaşım yolunun önemine uygun olarak tasarlanabilir ve uyarlanabilir.

Küçük uygulamalarda uygulama için sistem yedeklemesi sayesinde sürekliliği yüksek bir sistem modüler Axiocontrol küçük sınıf kontrolörüyle sağlanabilir. Bu durumda kontrolör fonksiyon bloğu ile, yedekleme fonksiyonunu içerecek şekilde genişletilir. Ölçeklenebilir ağ altyapısıyla birlikte sürekliliği yüksek sistem ve uygulamaların temelini oluşturur.

Phoenix Contact RFC yüksek performanslı kontrolörleriyle büyük sistemler için de doğru çözümü sunmaktadır. Bunlar tüm ağın yeniden yapılandırmasını çok hızlı gerçekleştirir. Kontrolörler arasındaki bağlantı kablosu sayesinde 80 km'ye kadar mesafeler kapsanabilir.

Küçük kontrolörlü yedekli çözüm  

Fiyat hassasiyeti olan çözümlerde küçük kontrolörler ve uygulama içi sistem yedeklemesi kullanılabilir

Avantajlarınız

  • Fonksiyon bloklarının kullanımı sayesinde ek maliyet getirmeyen sistem içi yedeklemesi
  • Ölçeklenebilir sistemler sayesinde sürekliliği yüksek uygulamalar ve hızlı tekrar konfigürasyon
  • Standartlaşmış Ethernet protokolleriyle mevcut kontrol sistemlerine entegrasyon
  • Tek elden ürünler ve sistemler mükemmel koordine olmuş bir çözüm sağlar

Ürünler

TanımTipSipariş No.
Axiocontrol küçük sınıf kontrolörAXC 10502700988
Inline yüksek performanslı kontrolörILC 370 PN2876915
Yedekli kompakt kontrolörRFC 460R PN2700784
Endüstriyel Ethernet SwitchFL SWITCH SMN 8TX-PN2989501
Fonksiyon bloğuRedundancy_ASR V1.00 
TanımTipSipariş No.
Axiocontrol küçük sınıf kontrolörAXC 1050
Inline yüksek performanslı kontrolörILC 370 PN
Yedekli kompakt kontrolörRFC 460R PN
Endüstriyel Ethernet SwitchFL SWITCH SMN 8TX-PN
Fonksiyon bloğuRedundancy_ASR V1.00 

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat