Durum bazlı bakım sayesinde su yollarında süreklilik artışı

Genel bakış

Geçiş bölgesi  

Dar su yollarında trafiğin optimum akışı

  • Su yollarında sinyalizasyon kuran şirketler ve operatörler hata emniyetli uygulama kontrolü ve kesintisiz çalışmayı sağlama zorluğuyla karşı karşıyadır.
  • Phoenix Contact bir dizi haberleşme medyasını kullanarak kontrol ortamına entegre edilebilen ve üst seviye mimarilerle birleştirilebilen komponentlerden oluşan sistemler sunmaktadır.
  • Ölçeklenebilir olması sayesinde çözüm en farklı ihtiyaçlara uyarlanabilir ve web tabanlı diyagnostik maksimum sürekliliği garantiler.

Uygulama

Sinyal ışıkları için direk  

Işık sinyalizasyon sistemleri için LED sinyal ışıkları

Birçok su yolunda büyük gemilerin birbirlerini güvenle geçmesi, güvenli mesafeyi koruyamadıkları için her zaman mümkün değildir. Bu geçiş yollarının günde 24 saat her iki yönde erişilebilir kalması için geçiş bölgeleri veya tek yönlü sistemler sıkça uygulanır. Bu tip bölgelerde trafiği kontrol etmek için kaptana durum mesajları gönderen sinyalizasyon sistemleri kullanılır.

Dünyanın en yoğun su yollarında günde 100'den fazla geçiş kaydı vardır. Sinyalizasyon teknolojisi arızalanırsa bunun sonucu oluşan duruşlar büyük finansal kayıplara yol açar.

Çözüm

Kontrol panosu  

Su yollarında sinyal sistemlerinin otomasyonu için kontrol panosu

Phoenix Contact tüm uygulama alanları için ürün ve çözümler sunmaktadır. Cihazların durumunu izlemek ve görüntülemek için komponentler kontrol teknolojisine entegre edilir. Su yollarındaki sinyalizasyon uygulamalarının kontrol panoları doğrudan sinyalizasyon ekipmanına monte edilir. 24 V gerilim seviyesini sağlamak için kesintisiz güç kaynağına sahiptirler. Hazır programlı fonksiyon blokları sayesinde durum bilgileir (pillere ilişkin) kontrolörün uygulama programında kolayca konfigüre edilebilir. Böylece bilgi, görüntüleme yazılımı dahil her an mevcuttur ve ağdaki her noktadan erişilebilir durumdadır.

Aşırı gerilim koruma harici sistemler için esastır. Bu "klasik" uygulamada bile akıllı aşırı gerilim koruma uygulama programına entegre edilebilir. PLUGTRAB IQ operatörün öngörülü bakım gerçekleştirmesine imkan tanır. 2'den fazla durumu algılayıp görüntüleyen pazardaki tek sistemdir. Yeşil (OK) ve kırmızı (cihaz arıza) durum mesajlarına ek olarak işletim durumu sarı renkle bildirilir. Bu akıllı cihazlar için kritik durumu gösterir ve operatöre parçanın ilk fırsatta değiştirilmesi gerektiğini bildirir.

Web tabanlı görüntüleme  

Tüm entegre komponentlerin web tabanlı bakımı

Maksimum süreklilik ve öngörülü diyagnostik için ölçeklenebilir ve entegrasyonu kolay

Akıllı cihazlar ve Phoenix Contact komponentlerine olan arayüzler operatörler ve bakım personeli için yepyeni fırsatlar açar.

Komponentler entegre diyagnostiğe sahiptir yani lokal olarak kullanılabilirler. Alternatif olarak kullanıcı hazır programlı fonksiyon blokları içinden seçim yapabilir ve cihazları uygulama programına entegre edebilir.

Sinyal sistemleri ve kontrol panoları çeşitli medya üzerinden erişilebilen web tabanlı bakım özelliğine sahiptir. Bu durumda bağlantı lokal olarak veya mobil ağ üzerinden veya entegre SHDSL bağlantılarıyla sağlanır. Sistemin ölçeklenebilir olması operatörün gereksinimlerine optimum uyarlanmasını uygun maliyetli bir çözüm olarak sağlar. Aynı zamanda maksimum sistem sürekliliği ve dolayısıyla su yollarının güvenilir operasyonu garanti edilir.

Avantajlarınız

  • Hazır programlı fonksiyon blokları sayesinde tüm komponentlerin hızlı, kolay ve komple entegrasyonu
  • Uygulama içinde hazır programlı ve test edilmiş fonksiyonlar sayesinde güvenilir çözüm
  • Standartlaşmış Ethernet protokolleriyle mevcut kontrol sistemlerine entegrasyon
  • Ölçeklenebilir kontrolör donanımı sayesinde uygulamanın gereksinimlerine esnek adaptasyon

Ürünler

TanımTipSipariş No.
Program/konfigürasyon hafızasıSD FLASH 2GB APPLIC A2701190
Kesintisiz güç kaynaklarıör: QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/102320225
Aşırı gerilim koruma cihazlarıör: PT-IQ-1X2-24DC-UT2800976
Enerji analizörleriör: EEM-MA2502901363
TanımTipSipariş No.
Program/konfigürasyon hafızasıSD FLASH 2GB APPLIC A
Kesintisiz güç kaynaklarıör: QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/10
Aşırı gerilim koruma cihazlarıör: PT-IQ-1X2-24DC-UT
Enerji analizörleriör: EEM-MA250

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat